Dinini iyi bilen biri bunu açıklarsa?

Kuran Nahr suresi 101. Ayet diyorki biz Ayetleri güncelledik değiştirdik Şüphesizki Allah herşeye kadirdir.
Herşeyi bilen Allah 2 yıl önce indirdiği Ayeti neden değiştirir?
Not: kuranda değişen 20 kadar ayet var.

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Güncelledik dediğine emin misin?

0|0
    0|0
    • birebir yazmadım Birebir şöyle diyor. Bir ayetin yerine başka ayet indirdiğimizde...

• @KİBarKorsan la bir kerede mantıklı bir açıklama yapın orjinali öyle değil burda bunu kastetmiyo çeviri hatası Sonuçda ayetten farklı bir ayet inmişmi inmiş 2-3 yıl sonra

• bden onu demek istedim işte orda ayet te demek istemiyor incil ve tevrat gibi kitaplaradan daha yücesi ulusu anlamı var mallar adam gibi bir işi yapamıyor bukadar dinci ne yapıyorsa bu ülkede

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Anlamını kopyala yapıştır yapman gerek. bu yaptığın inandırıcı değil ve saptırmaya yönelik bir tutum arkadaşım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Neden mealin tamamını paylaşmayıp insanları aklını bulandırmaya çalışıyorsunuz? Buna ayet makaslamak denir
    Nahr suresi 101. ayet diyanet işleri meali.
    Biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki Allah, neyi indireceğini gayet iyi bilir- onlar Peygamber’e, “Sen ancak uyduruyorsun” derler. Hayır, onların çoğu bilmezler.

0|0
    0|0
    • işde kardeş bir ayetin yerine başkası neden iniyo veya neden güncelleniyor? Allah geleceği geçmişi zaten biliyordu ona göre inemezmiydi ayetler?

• kuranın ve herşeyi geleceği geçmişi bilen biri Bu ayeti indirdim ama iki yıl sonra değiştircem neden der?

• Ayetin mealini bir daha okurmusun?

• Kuran-ı Kerim indirildigi tarihte 1 adet indirildi.
    Bugüne kadar din üzerinden ticaret yapanlarıda içeri alırsak kuranın degişmiş olma ihtimali %kactır. Dur ben cevap veriyim %1milyondan fazla.. Hocalar bile 1 konu üzerinde uzlaşamıyorlar gerisini sen düşün.. Birisi a derken digeri hayır efenim c eminim ben diyor..

0|0
    0|0
  • telefondaki güncllemeden bahsetmiyor :D
    incil tevrat gibi kitapların en yücesini yolladık diyor

0|1
    0|0
  • Kuran biliyorsun ki, Hafızların beyninde tuttuklarını sonradan anlatmalarıyla kaleme alınmış. Sonradan değişiklik olması gayet normal

0|0
    0|0
    • Kuran değişmemiş tek dini kitaptı oysa?

• Zamanla düzenlemeler olmuş. Çünkü dediğim gibi 600 sayfalık kitab 1 günde yazılmadı. Zamanla yanlış hatırlananlar ya da eksik kalanlar düzenlendi.

• allah sözlerimi geri aldım mı dedi

0|0
    0|0
    • geri aldım dememeiş ama 2 yıl önceydi demiş şimdi böyle demiş :D

• mealler yanıltır.
      doğrusu budur:
      Edip Yüksel: Biz bir delilin yerine bir başka delili getirdiğimiz zaman ki ALLAH neyi indirdiğini iyi bilir 'Sen, ancak bir iftiracısın!,' derler. Gerçekten çokları bilmiyor.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...