Çarşaf giymenin kuralları nedir nasıl giyilir?

Çarşafın altına ayakkabı olarak ne giyiliyor mesela?

0|1
4|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Hatun Kişi ;Ahzab suresinde bildirilen cilbab, erkeğin de, kadının da giydiği bir elbise, bir gömlektir. Zevacir ve Berika’daki, (Haya cilbabını [örtüsünü] çıkaranın [aleyhinde] söz etmek gıybet olmaz.) [Beyheki] ve (Cilbabı [gömleği] haram olan erkeğin namazı kabul olmaz.) [Bezzar] mealindeki hadis-i şeriflerde cilbabın bir örtü olduğu açıkça görülmektedir. Cilbabın dış elbise olduğu tefsirlerde de yazılıdır:
    Cilbab, hımarın [tülbentin] üstüne örtülen ve göğse kadar inerek gömleğin ceybini [yakasını] boynu örten baş örtüsü. (Ebüssüud tefsiri)

1|0
    0|0
  • Babet giy spor giy hangi ayakkabılara sahipsen onu giy

1|0
    0|0
  • bak ınterneeten

0|0
    0|0
  • Carsaf giymenin ilk kuralı carsaf giymek

0|0
    0|0
  • Ya kimsenin inancına laf söyleyecek değilim ama, manyak mısınız ya...

0|0
    0|1
  • Kung-fu'ya uygun bişey olsun

0|0
    0|0
  • içine iç çamaşırı giymiycen altın kural bu

0|0
    0|1
    • Saçmalıyorsun sen benim aradığım cevap bu değil bana doğru cevap ile gelin böyle uygunsuz cevaplar ile değil

• 26gün

Bir sürü çarşaf giyen tanıdığım var ama hepsinin de altında başka baş örtüleri ve kapalı elbiseleri var hiç birisi iç çamaşırsız giymiyor ömründe kac tane çarşaflı tanıdında bu şekilde yorum yapıyorsun yaptığın kul hakkına girmektir bilip bilmeden gereksiz yorumlar yapmayın lütfen.

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Carsaf nedir ya suriyelimisin. Dünyada tek kadin sen degilsin merak etme. Ne bu arap özentisi

0|0
    0|1
    • Hayır suriyeli değilim ben allah rızası için giymek istiyorum ben tutucu biriyim hanımefendi

• İstemem canım

• 26gün

Asıl başımıza ne gelirse senin gibi haddini bilmez terbiyesizler yüzünden geliyor jartiyeri ve topukluyu sen giy çünkü hz Hatice annemizin hz Fatıma annemizin mukaddes kıyafetini giyip onlara benzemeye çalışan bu kardeşimden fazla sana yakışır. Böyle terbiyesizce yorum yaparkende iki kere düşünün çünkü lafınız çarşafı şerif giymek isteyen kardeşime değil peygamber efendimizin değerli eşlerine gidiyor onların yapmış olduğu bir şeyide kınamak kimsenin haddi değildir.

• Babet

0|0
    0|0
    • Benim boyum 178 bana çarşaf olur mu

• 26gün

Kardeşim inşaAllah giymişsindir giydiysen ne mutlu sana boyunu dert etme üzerine göre diktirirsin. Allah mübarek etsin.

• Ne istersen onu giy

0|0
    0|0
  • Carsafin altina kirmizi converse giyen de gordum. Elinde olanlari giy iste zaten carsaflilara pek dikkat etmiyolar tutup da ayaklarina bakmazlar

1|0
    0|0
    • Çarşafın altından belli olur diye dedim belli olmuyor mu gerçekten çarşafın altına giyilen ayakkabı sen bana çarşafın altına en uygun insanların dikkatini çekmeyen belli olmayan hangi tür çeşit ayakkabı önerir sin?

• 15gün

Ben 2 yildir carsaf giyiniyorum evet olur

• 15gün

Carsafin altina siyah konvers veya babet giyin topuklu giyinme ve icinede namazda nasil giyinmen gerekiyorsa oyle kiyafetler giyin gosterili takilardan ve parfumden uzak ol eger sikacaksan ve takacaksanda disarda degil evinin mahreminin yaninda tak yururken gozlerine hakim ol kahkaha atma ve konusurkende ses tonunu alcak tut

Yükleniyor...