Niye sevgilinizi, eşinizi, kızınızı köleniz olarak görüyorsunuz? Niye sizin için koşturması gerektiğine inanıyorsunuz?

Her erkek aynıdır demiyorum böyle kadınlar yok da demiyorum, kimse gelip boş yapmasın lütfen.

Konuya gelirsek bir baba niye kendisine daha yakın olan buzdolabına gidip kendisine kahvaltılık birşeyler çıkaracağına kızını kaldırıp bakkala zaten var olan şeyler azalmış git al diye gönderir? Kızı koca poşetlerle koştura koştura dönerken yayılıp televizyon izler? Kızı poşeti bırakıp ayakkabısını çıkarıyor diye gelip aldıklarını yerine yerleştirsene deyip koltuğuna geri döner? Sonra içeriden bana şunu, şunu ve şunu getir diye bağırır? Onları getirip gidince çayım nerede diye bağırır? Çay kaynarken gelip suratına soluya soluya ne yapıyorsun sen diye dövecekmiş gibi bakar? Bu mudur lan babalık erkeklik? Sen sakat mısın, özürlü müsün nesin de her affedersin kukusu olan peşinde koşturmak kıçındaki boku silmek zorunda? Saygıyı büyüdün, seviştin çocuk yaptın diye kazanmıyorsun. Sevgiyi çocuğuna gen aktardın diye kazanmıyorsun. Böyle babası, eşi, sevgilisi olanlar için cidden üzülüyorum. Bu sözde adamları savunan kadınlara ise bakmaya tahammül edemiyorum. Kendine saygısı olmayan sefil canlılar olarak görüyorum. Sevgi ve saygı sahibi erkeğe kadın zaten canı gönülden yardım eder böyle olan erkekler kendine biraz çeki düzen versin yeter artık.

6|0
14|18

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü toplum bilhasa Karadeniz ve doğuda öyle algılıyor ve uyguluyor.. Birde buna din ucubeleri de çanak tutunca kadın köle gibi görülüyor.. O yüzden okumuş kadına öfke duyuluyor.. Aslında iyi yetişmiş bir kadını bir tanrıça gibi görüp o kadına tapan erkek dünyada erişilmesi güç mutluluk yakalıyor..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ataerkil düzen hakim toplumumuzda. Babamla annem ev işlerini ortak yapıyor diye mahallenin kadınlarına dedikodu malzemesi olmuştuk. Erkeklerin yetiştirilmesi de etkiliyor. Oğullarını paşa gibi, kızlarını hizmetçi gibi yetiştiriyorlar. Bütün suç erkeklerde de değil kadınlarda da biraz kendisine, kendi cinsiyetine saygı duyması lazım. Toplumun yapısı bozuk kısaca

1|0
    0|0
    • Dedikodu yapmışlar birde reziller... Babanla annenin iyi bir ilişkisi var gibi umarım iyi bir ortamda yetişmeni sağlamışlardır.

• Birde görsen kadınları hepsi namazlı, kuran okuyor ama millet hakkında ileri geri konuşmayı da iyi bilen tipler. En son ağzıma geleni söyledim bunlara tek kelime bile edemediler. Birde ramazan bayramında akrabalara çok ziyaret yaptık. Erkek kardeşim için herkes "iyi bir kariyer yap, iyi bir işe gir, evin olsun vsvs" şeyler söylerken bana da "iyi bir koca bul vb." şeyler söylendi. Toplumumuzda kızlar liseyi veya üniversiteyi bitirdim mi ne işi hemen kocaya gitsin.

• Vallahi teyzelerimiz en güzel örneği Müslümanlığı değil de beraberinde getirdiği çağ dışı Arap kültürünü benimseyenlerin. Bu beklentiler, düşünceler de üzücü... Yazık başka bir şey değil. Bize düşen ''Büyüklere Saygı.'' adı altında gülümseyip kafa sallamak, sen yine istediğini yap. :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Sen dediğin evine hizmetçi almak isteyenler. Genelde bu tip erkekler kızlara ilk olarak "yemek bulaşık yapabiliyor musun" diye sorar. Kadınların eleştiriğim yönleri var. Ama bu konularda mağdursunuz maalesef. Sebebi de aile yapınız

2|0
    0|0
  • Çok haklısın. Ama dünya düzeni hep böyledir. Güçlü olan zayıfı ezer. Ve ezerken de bir bahane uydurur ki kendisini rahatlatsin. Ve bu duruma en çok sizin köle ruhlu hemcinsleriniz çanak tutuyorlar.

1|0
    0|0
  • est. herkes öyle degil ben arkamdan hiçbişeyi temizletmem ama dedign cok dogru. evin hizmetçisi sanki böyle durum ne biliyim gerçekten cok ayıp. insanın vicdanı nası rahat ediyo kendi işlerini başkasına yıkmay anlamış degilim. harbiden kölelik sistemi var. her yerde

1|0
    0|0
    • Herkesin öyle olmadığını belirttim zaten, doğru buluyorlar herhalde vicdan rahat olduğuna göre.

• Hiç öyle düşünmedim

1|0
    0|0
  • 10 dakka önceki ruh halim.. Adam şöyle olsun böyle yap şuraya git onu al dedi dedi dedi sonra çekti kahveye gitti.. Her iş kadınlarda ama evin reisi babaymış..

1|0
    0|0
  • Çünkü onlar erkek... Adam değil.. İnsanın insana üstünlüğü yoktur.. Ama malesef bir çok kadın kendine kopek çekilsin istiyor.. Tamamen zavallılık..

1|0
    0|0
    • Allahtan evde silah yok 😒

• Her ne kadar ironik dahi olsa sen ayak uydurma kimseye.. Kendi hayatının kontrolünü eline aldığında hayatından bu tür şeylere yer vermemeye bak :)

• Zaten maksimum 5 sene kendi param olduğu an aramızda hiçbir bağ kalmıyor.

• Haklısın...

1|0
    0|0
  • Estağfurullah ne kölesi

1|0
    0|0
  • Çok güzel konuştun çok haklisin helal olsun. Aynılarını babanın yüzüne de söyle belki düzelir ;))))

0|0
    0|0
    • O noktalı virgülü müsait yerine sokturtma istersen? Sen duvara konuştuğunda bir değişiklik görüyor musun? Ben sizin gibi dayak yemekten korkmuyorum, ön tarafımdaki kuyruğumu sıkıştırıp pardon abi demiyorum. Yediğim dayak belli olmasın diye haftalarca beni eve kapatmışlıkları var. Ben Hakkı'mı savunurum sözümü de söylerim. Ateşe barutla gelme.

• Büyük adamdan büyük laflar

• İnsani kanser edersin hak ediyon bunlari. Helal olsun babana. Buraya gelip kimseye küfür edemezsin asagidakilerede etmissjn. sen böyle beyinsizsin iste.

• Öyle bişey hıc düşünmedim yani itici bir durum bence

1|0
    0|0
  • eşimde kızımda sevgılımde yok :) o yüzden konu benım dışı ama hayırlı bayramlar dilim sana

0|0
    0|0
  • Valla okumaya üşendım ama kadınları hızmetçi olarka görmek eskıdendı Şu an öyle bı durum yok gibi geliyor bana. Yapan varsa kırodur. Bu yasta bu atarlanmalar olur ılerde daha iyi anlarsın :D

0|0
    0|0
    • Bu yaşta :D Yazının ilk cümlesini oku seni de çarpmayayım.

• Babanın davranısını doğru bulmuyoruz zaten cocuguna daha sefkatli davranmalı babanlar. Böyle babalar cok var bu ulkede sen yalnız değilsin. İlk cümlende acıklamıssın zaten. Ama yapıcak bıseyde yok baban sonucta.

• Babam sonuçta diye senelerdir sesimi çıkarmadan ne derse yapıyorum zaten, sırf günün birinde gidip asla dönmeyeceğimi bildiğim için.

• Herkes bir degil !

0|0
    0|0
    • Çok zahmet olacak biliyorum ama xper kazanmak için yorum yapmadan önce bir okusak?

• Amaç her ne ise bir okuma zahmetine girmeden yazmak doğru mu? Ben de genelde telefondan giriyorum ama asla açıklamayı okumadan cevap vermiyorum, hele hele ilk cümlesini. ''Her erkek aynıdır demiyorum böyle kadınlar yok da demiyorum, kimse gelip boş yapmasın lütfen.'' yazıyor zahmet olmasın tekrardan yazayım.

• Başlıga göre yazdıgım dogru içerini okuyamadım ben baslıgı eleştirmiştim ve madem niyetin öyle degil sorun yok :) sevindim

• BEN ÖYLE DEĞİLİM

0|0
    0|0
    • Ne mutlu size ve çevrenize

• Zaten böyle bir ortamda yetişmişken başkasıyla aynı ortama girmem

• sevgiliyi de katmışsaın ondan söyledim

• Kadına değer verince benim gibi sap kalıyorsun

0|0
    0|0
    • Düzeltelim yanlış kadına değer verince senin gibi sap kalıyoruz. Kimse kimseden üstün değil, değer vermeden önce tanımaya çalış her ne kadar imkansız olsada

• Aynen haklısın

• kadınların kölesi olurom ben

0|0
    0|0
  • Sonra da gidip o krolarla, maçolarla evlenir genellikle kızlarımız. Prim verildiği için boyleler...

0|0
    0|0
    • O kızlara da ayrı deli oluyorum zaten

• Onlar bu durumu bu hale getirenler; varsın başlarını yaksınlar...

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben bursa bir kere soru sormuştum evleneceğiniz kişi temizlik yemek yapmayı bilmese alırmısınız diye yarısından çoğu almam demişti boyle düşüncedekiler gotlerine kole beleş cinsellik yaşamak için evlenen aciz tipler ki bunları yetştirendede suç var.

2|0
    0|0
  • Neyseki eşimle her işi ortak yapıyoruz.

1|0
    0|0
  • Bu soruyu en iyi @mehcab cevaplar
    Benden ondan ögrendigimi söylüyorum. Yetistirme tarzidan dolayi

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklısın.

1|0
    0|0
  • Hklısın

1|0
    0|0
  • Yazman gereken herşeyi yazmışsın👍🏽

1|0
    0|0
  • Öylelerinin nesli tükensin inş

0|0
    0|0
  • Aynen ama babam alisverisi falan yapar bizde annem yemekleri ama evin en kucugu yani ben ayak islerini yaparim sonra carpe niye sinirleniyi

0|0
    0|0
  • Bızım aıle yasantımızda bu yok. Hayatıma gıren ınsanda boyle olursa onunla yapamam. Kimse kimsenin kölesi degıl. Ama babam bı sey ıcın kalkıyorsa da ben ona sen otur dıyıp kendim goturmesını bılırım. Bu kölelik degıl babalarımız ıkı kurus ıcın calısırken bıze kolelık mı yapıyordu?

0|0
    0|0
    • Canım benim düzgün okuyun sevgi saygı sahibi Ada'ma zaten canı gönülden yardım eder kadın dedim. Senin durumun bu, baban gelip yatağından kalk lan diye kaldırıp senden hizmet beklemiyor herhalde dur ben getiriyim dersin.

• Yapılacak, boyle yapılabilirdi dıyecek cok sey var her zaman her durumda. Fakat her ınsan beklenılenı karsılayamaz. Yapacak bı sey yok, sende kendine kuracagın hayatta dogru bı ınsanla devam edersin yasantına.

• O insanı canından bezdirip bu ne böyle kılıbık deyip yollamazsa olacak inş

• Ben cok narin bir prenses oldugum icin hic is yapamiyorum. Neyseki sevgilim da anladi bunu.

0|0
    0|0
    • Allah allah hiç iş yapmadan nasıl oldu o iş :)

• Toza alerjim var temizlik yapamiyorum. Yazin sicakta tansiyonum dusuyor alis veris yapamam. Yemek yaparken de elim kesilir. Napicaksin prenseslik de zor is.

• Hayırlısı:D

• Dinle bütün olmuş bir erkek emanetlerine karşı asla böyle düşünmez

0|0
    0|0
  • Valla ya hepsi kahrolsun

0|0
    0|0
  • Babamı anlattın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...