İnsana insan olduğu için değer veren kaldı mı?

İnsan, bana göre sadece bir gruba ayrılır. İyi ve kötü. Cinsiyet, ırk, din bunların benim için bir önemi yok. Hele ki giydiği kıyafet burada görüyorum kız arkadaşların çoğu hemcinslerini yargılıyor işte öyle giyinirse tecavüze uğrama ihtimali artar diyorlar. İstersen çıplak gez kimsenin tecavüz etmek gibi bir hakkı olamaz ya da sağ, sol, alevi, sünni kavgaları var hala. Artık yeter ya lütfen evleneceğiniz insansa eğer bir şeyleriniz benzer olmalı tabi çocuk yetiştiriceksiniz ama daha yeni tanıştığınız bir insanın üzerindeki kıyafet, mezhep, ya da din. Niye bu kadar önemli? Benim gibi düşünmeyebilirsiniz anlarım. Saygı çerçevesi içerisinde bütün eleştirilere açığım. Kendimi gizlemiyorum çünkü bu yüzyılda insana insan olduğu için değer vermekten çekinmiyorum. Şort giyerek rahat ediyorsa bırakın öyle giyinsin herkes "senin" gibi düşünmek ve yaşamak zorunda değil. Bunu öğreneceğiz zamanla öğrenmek zorundayız. Birini yargılayarak yanlışını düzeltemeyiz. Okuduğunuz için teşekkür ederim

0|0
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• İnsan insana dokunmuyor artık. bilmiyoruz biz bir başka insana insanca davranmayı. uzağız mesafeliyiz. işimize gelen insana yakın davranıyor işimize gelmeyene koyuyoruz mesafeyi zararı dokunsun veya dokunmasın. insan görüyoruz önce, sonra tipini kıyafetini eleştiriyoruz. beğenmedik çiz üstünü. ilk aşamayı geçti dur bakalım zekası ne düzeyde. aha aptal çıktı bu ya. Kim ne yapsın bunu. aha bak bunun muhabbeti iyiymiş dur ben de yakın davranayım. asalak yaşıyoruz çünkü biz. kendimizce kendimizden iyi olana tutunmaya çalışıp kendimizce kendimizden kötü olanın üstüne basıp yukarı çıkmaya çalışıyoruz. kimsenin bir alttakine tahammülü yok çıkarı olmadığı sürece. her insanın artısı da eksisi var ama zeki, espritüel, yakışıklıgüzel vs olmayan insanlara, onları tanıma fırsatını dahi vermiyoruz

1|0
    0|0
    • O kadar güzel yazmışsınız ki her cümlenize katılıyorum aynen öyle maalesef ilgilendiğimiz tek şey insanların dışları içleri kimsenin umrunda bile değil

• Bu yol benim yolum diyebilmeli insan. İster koşarak, ister emekleyerek giderim. Sen hele bir yolumdan çekil de, gerisine karışma diyebilmeli ki rahat yaşasın

En İyi Kız Görüşü

• Yirmi yasindasin ve super fikirlerin var. Seni tebrik ederim. yazina bayildim. Aynen ve ictenlikle katiliyorum. Fakat bizim gbiler halaa ortacag zihniyetiyle ugrasior. Yakisikli biri sort atlet giyse biz kadinlar saldiralimmi? yani hepimiz insaniz. dinler biyana once akil ve vijdan lazim

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim ve maalesef öyle "kültür" adı altında konulmuş ağır kurallarla başka insanları eleştirerek yaşamaya çalışmak yanlış çok yanlış

Erkekler Ne Diyor 21

• Her insan çok çok değerlidir.
    Cinsiyeti, Irkı, Dili, Dini Hiç Farketmez. İnsan İnsandır.
    Şu çıplaklık konusuna katılmıyorum, ancak bir insan bahsettiğiniz şekilde sınırları zorlayabilir.
    Bunun dışında bana her türlü şiddet ve taciz olayı çok ters.

1|0
    0|0
    • Bahsettiğim şey çıplaklık değil sadece özgür olmak başkası bakıyor bir şey söylüyor kınıyor diye giyinişine dikkat etmesi gerekmez insan kendini rahat hissettiği gibi giyinebilmeli

• Tabiki haklısınız.
      Bu kınama olayını biraz yaşını almış hanımteyzelerde çok yapıyor. Biraz dar görüşten dolayı oluyor bu tip durumlar. Milletin ne giydiği kimi ilgilendirir...

• Aynem öyle eskilerden gelen kurallar ve kültürümüzden kaynaklı ama çok abartıyorlar

• Kendimi gizlemiyorum diyorsun ama 3 günlük hesapla yarışmaya katılıyorsun...

Her birey saygıyı hakeder; sınırları aşmadığı sürece. İnsanların ayırım yapması da toplumun gördüğü örneklerden yapılan genellemelerin sonucudur bence. Bazen haksız da değiller hani...
    Bahsettiğiniz üzre, bana yakın olmayacaksa karşımda; pek umurumda değil. Onun yaşamı, ne isterse yapar; bana özel olacak biriyse zaten olayın rengi değişir de bahsettiğiniz de o değil zira. Bence de herkese karışılmamalı, ama şunu unutmayın ki; insanlar da dışarıda pervasız, umursamaz ve evindeymiş gibi davranmaktan ziyade; bulunduğu topluma ayak uydurmaya gayret etmelidir. Yoksa bir köşede onu yadırgayanlara kızarak ömrünü geçirir...

0|0
    0|0
  • Bu kavram çok geniş

1|0
    0|0
  • +kısa ve öz yazcam öncelikle düşün kötü insana deger vermen için ya yakının ya da sende kötü olmalısın
    + peki iyi insan sevmene baglı bu devirde onu seversen abi kardeş sevgilin olur
    - hadi dahada inelim
    + ırk ırkçılık kötü bişey diyosunda türkün türkten başka dostu yoktur kavramı sence boşuna söylenmemiştir tarih biliyosan anlarsın suriyeliler kürtler iyileri yok mu tabiki can kardeşlerimiz var peki daga çıkan kürt degilmi kürtlerin adıyla çıkmıyorlarmı? biride demiyor kürtlerden bizim tarafımda degil onları desteklemiyor bizmi tomaları taş atıyoruz gelin hepbirlikte yaşalım ama yok illa daga çıkcaklar bize zarar verenle ırkçılık yaparız zencilere bak istersen türkiyede zararları varmı? konusu dahi açılmıyor kimsede zenciler gidin demiyor neden kendi halinde adamlar sadece ekmek parası kürtdistan hayali kurmuş binlerce şehit var +kardeş çıplak birisine tecavüz edemessin diyosunda haklısın ama allah çıplak gezinmi demiş bak istersen az bile bence tamam tecavüz kötü bişeyde çıplak gezipte bana tecavüz edemessin ayrı bir konu adam akıllı kapanın demiyorum bak pantolonun giyip tişörtünü giyip tecavüze ugruyosa tamam haklısın sonuna kadar o tecavüz eden şerefsizin tekidir söylim

0|0
    0|0
  • benim için dili dini ırkı ideolojisi önemli değil. Ahlakı saygısı ve merhamet duygusu olmalı insanın..

1|0
    0|0
  • Teşekkürler Güzel Yazmışsin Ama Pek Kalmadi Böyle İnsanlar Artık Hayatta Vardır Elbet ama sınırlı sayıda.

1|0
    0|0
  • Bence de haklısın ama şort giyen bayanlar da beni sakallı görünce beni yargılarken Hakkı oluyor ama neyse bınlar zor iş

1|0
    0|0
  • Ben değer veriyorum insanlara.. Ama çoğu kişi hak etmiyor verilen değeri...

1|0
    0|0
  • Ben varım baska var mı?

1|0
    0|0
  • bnnnnn

1|0
    0|0
  • Ewet ben varim

1|0
    0|0
  • İnsan değerli bir varlık değil.
    Dünyada 7 milyar adet olup değerli olan hiçbir şey olamaz.

1|0
    0|0
  • Akapelilere değer vermem saygı duymam

0|0
    0|0
  • kalmadııı

0|0
    0|0
  • hayır değer vermem

0|0
    0|0
  • bir ben vardim. Benide harcadilar.

0|0
    0|0
  • bundan snra heralde bende vermem

0|0
    0|0
  • Farklı boyutlarda değer veriyorum. o da oturma organı kalksın diye. koyması rahat oluyo. denedim. mutluyum. tavsiye up up up! ! ! !

0|0
    0|0
  • Sen eşittir ben :)

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...