Vatan haini suriyeliler mi yoksa suriyelileri istemeyenler mi? Bir okuyun hatanızı kabul edersiniz tabi adamsanız?

Vatan haini kim? Korkak kim?

Bir düşünelim bakalım Suriyeliler mi vatan haini yoksa onlara vatan haini diyenler mi vatan haini.

Kaçınız, askere gideceği zaman inşallah doğu çıkar dediniz?

Kaçınız, asker de saatleri hesaplamayıp şafak saymadınız.

Kaçınız, memur olarak inşallah doğuya atanırım dediniz.

Kaçınız, doğuya memur atanıp oradan kaçmak istemediniz.

Peki sizler doğuyu neden istemediniz, vatan toprağı değil miydi orası?

İstememenizin birinci sebebi G. T korkunuz değil miydi, suriyelilerde o yüzden göç etti.

İkinci sebebiniz, daha refah daha huzur dolu bir yaşam değil miydi, Suriyeliler de bunu istedi.

Kendinize layık gördüğünüz hayat şartlarını onlara neden çok görüyorsunuz.

Sizler onlar kadar dahi zor duruma kalmadan, vatanın tehlikeli yerlerini terk ediyorsunuz

Kim hain efendim? okumadan yorum belirteni umursamıyorum.

2|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Dışardan konuşmak çok kolay. Ha belki çok fazla mülteci almak belki içimizde karışıklıklara yol açacak ekonomik ya da siyasal olarak ama bunun için elbet önlem alınır. Bunlar hep merhametsizlik ve vicdansızlıktan. Suriyeliler içinde bölücü olan olabilir sanki bizim içimizde yok mu? Suriyeliler olmadan öncede ortalık çok mu sakindi ki? Bu kadar ön yargıyla yaklaşıp savaştan kaçıyorlar diyenler acaba gidip o suriyelerle iki çift laf edip hayat hikayelerini dinlemişler mi? Bunların hepsinin hesabı sorulacak bizden. Az insan olun

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• S*ktir bok! :)
    Doğuda yaptım askerliği, gayette mutluydum. Geldiğime pişmanım. Ayrıca sen askerlik yaptın mı? Doğuda mı yaptın? Yapmadıysan eğer ne boş boş konuşuyorsun evladım? Yapma çocuğum, yapma güzel kardeşim.
    Kazık sana girmediği için hümanist ve sevgi pıtırcığı gibi yaklaşıyorsun konuya ama biz burada işsizlikten 400 tl bagkur primini yatıramıyoruz. Şu yaz sezonu işlerin hareketli olması gerekirken siftah yapmadan kapatıp gidiyoruz. Suriyeli diye acıdığın millet devletten aylık erzak yardımı alıyor, kira yardımı alıyor, çocuk parası alıyor, bunun dışında extra bir işte 30 lira yevmiye ile birde çalışıyor? Ee bunlar para harcamasında ben mi harcayayım? Benim yaşadığım memlekette %35 suriyeli var ve resmen işsiz genc dolu sokaklar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Gidenler, şehit olanlar. ya bizim emeklerimiz? gece gündüz ders çalıştım Ada'm sınavsız geri ödemesiz 600 tl ile okul okuyup sınavsız memur olacak.10 Suriyeli 6 türkü işsiz bırakacak kendi vatanımızda bizi istemiyorlar. şimdiden Arapça tabela astılar sen git başka bir ülkede her sokağa Türkçe tabela as bakalım yaşatıyorlar mı denizde ölmek Türkiye'de yaşamaktan iyidir diyo milli kavramı kalkıyor artık karma bir hal alıyoruz iyice araplaşıcaz. Türk bayrağını yaktılar , yaptıkları bomba elinde patladı şimdi biz mi vatan haini oluyoruz Suriye'yi seviyorsan defol git

2|4
    1|0
  • Vatan haini demiyorum ama Suriyelilere yapılan bir sürü gereksiz yardım yerine aç olan türklere yardım yapılsın. Bir ara Kayseri'deydim, başka şehirleri bilmem ama orada Suriyelilere her gün bir sürü ekmek veriyorlardı, bir sonraki gün de gelecek diye çöpe atıyorlardı gelen ekmeklerin çoğunu. Savaştan kaçmışsın, zor bulacak halde olman lazım normalde ama çöpe atma lüksünü bile buldun.
    İşte bu ekmekleri onlara vereceklerine aç, fakir türklere versinler.

0|0
    0|0
    • İnsanlarım devletimiz fark edince yardım ediyor zaten. Bencil olmayın suriyeliler de bundan 1 2 sene önce çok kötü durumdaydılar

• Herkes fazla demiyor tek dertleri ülkeden kovmak tartışmak zorunda değilsiniz by.

• Din iman sahibi olun biraz ne demek pardon da?
      Dininiz yok gidin edinin demek gibi bir şey.
      Kader kısmetse suriyelilere de yardım yapmayalım o zaman?
      Kader kısmet diye hiç dünyaya da çabalamayalım o zaman?

Erkekler Ne Diyor 4

• Bak simdi yakisikli kardesim kimse suriyeli yasli cocuk klve kadinlara bisey demiyor sikinti tasi siksa suyunu cikartacak adamlarin buraya gelip babasinin mali gibi ulkemizde cirit atmasi bir yandanda istebmeyen olaylara karismasj milletin tek derdi bu.

2|3
    0|0
    • Bizim ülkemizde ki insanlar çok farklı demi o bahsettiğin adamlardan

• Bizdede hain cok dagda aramayada gerek yok 😉 ama merak etmetin ulke bir surecten geciyor illaki bunlarida atlatiriz,

• Peki kaçımıza okumaya paramız yok dendiğinde direk burs verildi.
    kaçımızın babası devletten gecelere kadar çalışmadan maaş aldı.
    Kaçımız üniversiteye eşşek gibi çalışmadan girdik?
    Belkide asıl sorun onlara verilen haklardadır , o yüzden bu kadar sinirlenilmiştir.
    Bu ülkenin çocukları açlıktan ölürken yardım etmeyenler biraz insaflı hale gelmiş galiba. Suriyelileri ülkemize almak tamam , ama önce bir kendi evlatlarına bak değilmi?

2|2
    0|0
  • Boş konuşma bu dediklerin herkes için geçerli değil bu ülkede hala vatanına sahip çıkan her an savaşa gidecek gücünü ecdadından alan binlerce milyonlarca insan var yukarda saydıkların savaş çıktığında istediği yere kaçsın önemli değil çünkü gerçek asil Türk milleti vatan toprağının kutsal olduğunu kaderine terk edilmeyrcrğini bilir son olarak asla Suriyeliler ile Türk milletini aynı kefeye koyma

2|2
    0|0
    • Dediklerim dışında 3 5 kişi var be kendini dışında saydığına göre sende öylesin. Türk milletinin kutsal olması senin onları dışlama hakkı vermiyor

• 3 5 kişi mi sen bu duyguları taşımıyorsan o senin sorunun onları dışlama gibi bir durumda yok fakir edebiyatı yapma bu ülkenin milyonlarca işsizi açı varken kendimize yetemezken Suriyelilere bu haklar verilemez yardım eli uzatırsın ayrı ama asla Türk kimliği hakkı verilemez

• sen yazılanları oku ben boşa yazmadım benide bir ben bilirim.

• Ben doğududa askerlik istiyprum o ne olcak şimdi

1|1
    0|0
    • tabi efendim laf laf laf burada atıp tutmak kolay tıpkı evinizde rahatça suriyelileri istemiyoruz dediğiniz gibi. Ha tabi istiyorsanız sizin gibi adamlar çok azdır.

Yükleniyor...