İslam'da zorlama olmadığına gerçekten inanıyor musunuz😀?

Kuran'da Müslüman olmayanların el ve ayaklarının bağlanarak kolları ve bacakları kesilerek öldürülmesi emrediliyor. Hadislerde İslam dininden çıkanın kafasının kesilerek öldürülmesi emrediliyor.

0|0
9|33

En İyi Kız Görüşü

• sende kendimi gördüm sonra dedim ki sabah sabah uğraşamam :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Senin bahsettiğin mevzu var dinden çıkana da mürted denir.. Dinden çıkarsa öldürülüyor ama şeriat hükümeti olacak bir sürü teferruatı var bende tam bilmiyorum zahiri bakarak islama hatalı diyemezsin. Mevzunun aslını öğrenmek zorundasın ki bizi suçla. Yarım yamalak duyduğunla ahkam kesmek olmaz.

3|1
    0|0
    • Benim ailem müslüman olduğundan beni de öyle yetiştirdiler ama ben ateistim öldürülmem mi gerekiyor ortaçağın vahşi dini işte masal kitaplarına inanmaya devam edin

• Öğrenekte gelek o zaman

• Öyle birşey yok. Kimsenin bir tarafının kesilmesi filan emredilmiyor. Atmasyon yapmayalım lütfen. Dinde zorlama yok ibaresi ise kişinin islama girip girmemesi hususundadır. girdikten sonra zorlama vardır. ama kimsenin yine bir yeri kesilmez. İslam dininden çıkan kişi konusunda da belli şartlar var. Osmanlı da devrin din ileri gelenleri kişiyi karşısına alıp, dinde neyi eksik gördüğünü sorarlardı. kişi ile tartışma ve bilgi paylaşımı sonucunda kişi doğru bilgiyi alıp ikna edilirse idam edilmezdi. ileri gelenler kişiyi ikna etmeyi başaramazsa yine idam edilmezdi. ancak kişiye doğru bilgiler verildikten sonra kişi hala kendi nefsani duygularıyla reddederse, o zaman halka kötü örnek teşkil edeceği ve araya nifak sokabileceği ihtimaline binaen idam edilirdi ki, bu olayın vuku bulması durumu var mı yok mu bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • Hangi ayette yazıyor bu el ayak kesme olayı? Kaldı ki Kuran İslam'dır hadis kültürdür din ile din kültürünü karışılmayalım. Kuran'daki din ile hadis dinini karıştırmayalım ikisi bambaşka.

2|0
    0|0
    • Hadisler yüzünden millet ateist oluyor dinden dönüyor diyanet hadisleri ayırmalı

• Olum sen kurancıyım diyorsun kurandan bir cok ayeti inkar ediyorsun
      kuranda oral ilişki yapmayın demıyor
      şimdi oral ilişki yapmak caizmi oluyor
      Allah sana akıl versin sende gelenekci kurancısın
      birşey bildigin yok

• kuranda nenenle evlenmenın haram oldugu yazıyormu?
      kadınla erkek oral ilişki yapması kuranda yok peki kuranda yoksa bu
      yasak degilmi
      bir cevap ver merak ettim

• Hangi ayette veya hadis ise belgeli olarak koy bizde öğrenelim

www.dindezorlamayoktur.com/images/ayetler1.jpg

www.dindezorlamayoktur.com/images/ayetler1a.jpg

Bak benim elimde kuran ayeti var hadiste bir yana sen nerden öğrendin kaynağını açıkla bize kulaktan duyma laflarla İslamı kötülemeyelim.

1|0
    0|0
  • bir kere müslüman eli silahsız birini öldüremez hadislerin hepsi doğru değil ayrıca ! bunlar derin mevzular ismailağa cemaati hocası ara daha doğru bilgiler edin veya menzil çünkü bir çok saçma sapan yer var islamı yanlış anlatan dikkat edin bunlarada...

1|0
    0|0
  • ben kuranı komple okuyup bitirdim , neden böyle bişe görmedim :D

kuran yapın demiyo , yapmazsanız böyle böyle olucaksınız diyo

1|0
    0|0
  • Kanıt göster.

Bakara suresinde "Dinde zorlama yoktur" yazıyor

1|1
    0|0
    • Ona bakarsan Kafirun Suresin de de "sizin dininiz size; benim dinim banadır" diyor. Ama milletin inançlarına burun sokmakta yine müslümanlar en ön safta :)

• @Sürsil sen gerçek müslüman mı kaldı sanıyorsun? Herkes kendine özel şekillendirip fetva veriyor sağda solda

• saçmalamasan keşke
    ama tartışmıcam

2|1
    0|0
  • Ayetleri yarim yamalak okuyup anladiginizi sanip acik mi ariyorsu

2|2
    0|0
  • Kuran'da yazan şu , ben Kuran'ı hak olarak indirdim isteyen İman eder isteyen inkar eder.

2|2
    0|0
  • Bu dediklerinin hiçbiri kuranda yok.

2|1
    0|0
    • caprazlama kesim var

• bayraktar bayraklı bile aynı şeyi yazmış ayeti inkar ediyorsun şirke girersin söylyim

• @Konyali_4_2 Bayraktar hocayı da severim görüşleri güzel ama kimse hatasız olmaz bunu da düşünmek lazım. Pekala şöyle bakalım öyleyse; Bakara 190'da Size karşı savaş açanlara, yerinizde yurdunuzdan edenlerle siz de Allah yolunda savaşın onları öldürün. Ancak onlar sizinle savaşmayı bırakırsa siz de bırakın, aşırı gitmeyin çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez diyor. Bu ayetin sonuna dikkat edersek aşırı gitmeyi yasaklıyor Allah. Maide 33 verilen meale bakacak olursak bu sefer Bakara 190 ile çelişir o halde verilen anlam yanlış olmaktadır. Benim kanaatimde min hilafen kelimesi çaprazlama değil muhalefet etmek anlamındadır.

• Kuran'da Müslüman olmayanların el ve ayaklarının bağlanarak kolları ve bacakları kesilerek öldürülmesi emrediliyor demişsin ama yanlış.

Hırsızların elinin ayaklarının kesilmesini emrediyor.

Ha müslüman değilim bu arada zorlama da var islamda sadece bilgi yanlışını belirtmek istedim.

1|0
    0|0
  • ya 1 2 bolumunu ıse gelen kısmını okuyup tum bılgıyı yargılamak bence bıraz sacma cok sacma sagdan soldan duyuyosn onun bunun kıskırtmasını anca laklak madem o kadar bılgılısın şeriatla yonetılen osmanlıda kac hırsızlık vakasında kollar bacaklar kesılmıs bı arastır. kol bacak kesılme emrı ne zaman gelır bı arastır. 3 gram beyın hucrenızle camur atmayn artık

1|0
    0|0
  • inanmiyorum

1|0
    0|0
  • inanmammm

1|0
    0|0
  • Alakasi bile yok el ayak baglama kafa kesme kuran veya hadiste nerde gecer soylede bilelim

1|0
    0|0
  • İslam zorlama dini değil. Sen yanlış okumuşun.

Nisa suresinde de 4 kadın eşin olabilir diyor ama yalnızca bir kadın eşin olabilir, diğerlerini korumak için yanına alabilirsin diyor yani cinsellik babında bir şeyler yaşayamazsın.

1|0
    0|0
  • Nerde emrediyor mk boş boş konuşmayın

1|0
    0|0
  • Billiyorum al

1|0
    0|0
  • zorlama yoktur tabiki yoksa kimin kafası yerinde kalırdı ki

1|0
    0|0
  • Öyle bir şey olmuş olsaydı koskoca osmanlı imparatorluğu bu kadar büyümezdi... padişahlar abdestsiz yere bile basmıyolarmış gerisini sen düşün 😉

1|0
    0|0
  • İnsanları zorla musluman yapın diye 1 ayet gordun mu panpa?

1|0
    0|0
  • ya kuranı okumadan kulaktan dolma şeylerle kendini rezil etme kuran görsen bu ne dersin burda kuranı hatim etmiş gibi konusuyon kodumun bebesi

1|0
    0|0
  • Kaynak gösterebilir misiniz. Yanlış bilgi yayıyorsunuz

1|0
    0|0
  • Kesilerek diyor kesin diyormu?
    hadisler arap gelenegidir zaten sizin gibi zavallıalr uydurma arap gelenekleri yüzünden bu haldesiniz

1|0
    0|0
  • Ayeti yazar mısın

1|0
    0|0
  • gel buraya kafani kescem

1|0
    0|0
  • Yok öyle bisey nerden duydun sen onu şeriat tan mı bahsediyorsun sn şeriatta bile yokk

1|0
    0|0
  • Inanmiyorum

1|0
    0|0
  • Neresinde hangi ayette yazıyor bana gösterirmisin?

1|0
    0|0
    • Maide suresi 33. ayet
      " Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır." dikkatli okursanız müslüman olmayanları demiyor Allaha ve Resulüne savaş açanları diyor

• @Konyali_4_2 diyanet in meali bu

• Neyse bende anlamadım ayeti şimdi şirke gireriz

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 8

• Sizin gibiler yuzunden millet yanlis bilgi ediniyor. Kaç kere o kurani aldinda burda böyle konuşuyorsun? Dedigin hadis kaaaç asırlık bir zaman zarfinda elde edilmiş. Eger gercekse bu Şeriat hukumetinin kuralı. Cunku neden biliyor musun eskiden iki yuzluler muslumanmis gibi davranip muslumanlarin planini ogrenip yahudilere anlatirmiş. Yani bir nevi vatana ihanet. E kusura bakma ama sen simdi Turkiyeye ihanet eden birini öldürürsün koynunda alıp uyutmazsin herhalde. İkinci bir ihtimal var ki onunda gerçeklik payı çok düşük hadis gercek olmayabilir. Ama mantikli bir dusunce bence

2|0
    0|0
  • Valla yiyorsa inanma bizde zorlama yok

3|0
    0|0
  • bu dünyada yok

1|1
    0|0
  • Nerede emrediliyor bilen birisi paylaşabilir mi? ( sadece merak amaçlı soruyorum )

1|0
    0|0
    • Savunuları maide 33 ama çakallık yapıyor ayetin başında Peygamber'e savaş açan bozgunculuk ve anarşi ortamı oluşturan diyor

• @Redline61 Aynı şey değil mi? Sonuçta örneğin Onur yürüyüşü de anarşi sayılarak o kişiler de cezalandırılabilir buraya göre? ha eğer Peygamber döneminden bahsediyorsan bu da yine o dönem için öldürmeyi ve kesmeyi meşrulaştırmıyor mu?

• Yukarıda söyledim ayeti ben Kuran'ı hak dini olarak indirdim isteyen İman eder isteyen inkar eder diyor , sorun ne biliyor musun kardeşim ateist olan dinsiz değil islama karşı agnostiklerde öyle , kutsal şeyler vardır , bir şerefsizin bir insanın inancına savaş açması değil ona verilen karşılığı konuşuyorsun, anarşiden kasıt o olduğunu sanmıyorum ya zeki insanlarsınız yapmayın böyle

• ahaha evet islamdan çıkanlar için öyle der

1|0
    0|0
  • Sen ve senin gibiler islama kurban olun

2|1
    0|0
  • Hangi hadisler?

1|0
    0|0
    • kardeş kuranı oku bunları dinleme
      neden kesılmesi gerektigini herşeyini allah detaylı acıklıyor bunlar saptırıyor

• Bilmem

1|0
    0|0
Yükleniyor...