İncil ve tevrat degişti diyen müslümanlar kurandan 1 tane ayet gösteremıyor niye?

incil ve tevrat degiştiyse nıye kuranda 1 tane ayet yok

kuran hatta onları tastik ediyor?

0|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• Kur'an'da boş söz geçmez.
    Degismeselerdi Allah Kur'an'ı gondermezdi.
    Incil ve Tevratta yazılanlarin tersini soyleyen Kur'an'da neden illa bunlar değişti ve yalan yazsin? Okuyan bunu zaten anlıyor

1|2
    0|0
    • reis genemı sen :D hep din konularına cevap yazıyorsun ya
      reis o kitaplar degişmedi kuran dogruluyor
      kuran bütüni nsanlara gönderildi

• Ayy ben zaten ikinizin de kabul ettiği sşeyleri demisim :D

• Görüş sahibi son sözün cok gereksiz be kardeşim
      Meryem oğlu isa her zaman tek tanrıya Allaha inanın demiştir
      halbükü hz isa öldügünde onu ilahlaştırdı cünkü ölüyü diriltigi için

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Kutsal kitapların geliş amacı binevi update diil mi zaten? Ayrıca çok kuran bilgim yok ama bu kadar insan inandığıma göre illa vardır bir ayet

0|1
    0|0
    • oyunmu update gelsin kardeşim sen inanıyormusun kurana onu söyle

• şüphem daha çok diğer kitapların hepsi değişirken Kur'an'ın günümüze kadar asla ve asla değişmeden (!) geldiğine inanılması.. Bunu anlayamıyorum.

• Allah bütün kitapları korumuştur kim diyor korumadı
      4 kitapta korundu
      tevrat zebur incil mezhepcilerin yorumuyla meal yapılıyor
      katolik isa allah diyor haşa
      ordotoks peygamber diyor böyle

• Üç farklı İncil okudum ben. Okusan gülmekten altına zıçarsın, komedi gibi.
    Hepsi farklı şeyler yazmış.
    İncil de, Tevrat da değiştirilmiştir. Halk kitapları ezberinde tutmadığı için her basıldığında değişime uğramış.

1|0
    0|0
    • kuranı okudunmu

• Lan hasta mısın sen? Kur'an uydurma mı dedim ben 😄 biz şu an İncil ve tevrat'tan bahsediyoruz farkındaysan.
      Başlık ve şu söylediğin cümle ne alaka?
      Neyse, iyi sabahlar.

• Tevrat zebur incil mezhepcilerin yorumuna kalmış
      mezhelere göre meal yapıyoralr lan anlasana :D

• Kuranı kerimde her sey yazılmıyor mesela 57 yerde namaz kılın dıyor ama nasıl kılıcagını soylemıyor ordada devreye peygamberler giriyor onlar acıklama yapıyo bazı kulaarı bs soyluyorlar

0|0
    0|0
    • kuranda namazın nasıl kılındıgı yazmıyormu yazık gerçekten bu ümmete ya

• Tamam arkadasım sen bildiğinle devam et

• Şu kuranı hiç okumıcaksınız sogurlamak işinize geliyor dimi
      peygamberin çişini sümügünü kılını sacını sakalını takkesini cübbesini
      din edinmek hoşunuza gidiyor
      Alemlerin efendisi olmasaydı olmıcaktık dimi
      neyse bildiginle devam et senın agzınla söylüyorum

• Incilin kaybolduğunu hristiyanlar bile biliyor 5 10 kişi toplanıp yeniden yazmışlar ve İncil kuran gibi tek bir kitap değil iki üç tane değişiği var ayrıca kuran okumaya kisilere sormussun Bakara süresine göz atarsan orada deginilmis

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sen araştırmamışsın birçok ayet var. Onlardan bir grup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken, dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları kitaptan değildir. Söyledikleri, Allah katından olmadığı halde, Bu Allah katındandır derler. Onlar bile bile Allah’a iftirâ ediyorlar." (Âl-i imran, 3/78)

1|0
    0|0
  • Her şeyi kur an da bulamazsın. Mesele namazların kaç rekat olduğu da kur an da yazmaz. Onu Hz Muhammed den öğreniriz. O yüzden kur an da yazmayan yoktur demek doğru değil. Hz muhammed in söyledikleri yaptıkları ve yaşantısı da kur anı anlama ve tamamlama yönünden önemlidir.

0|0
    0|0
    • Kuranda namazın sekli vardır
      oruc için ayı tamamlayın dıyor
      orucun seklımı var kuran yetmıyormu

• Orucun şekli yok demedim onu nerden çıkardın? Namazın da şekli yok demedim onu da nerden çıkardın? Sabah namazının 2 rekat olduğu hangi ayette var? Kaldı ki şekli var ancak sırasını yine efendimizden öğreniriz. Zekat var ama oranları hangi ayette var?

• Tamam reis özür dilerim yanlıs okumusum

• değiştiğine dair bir ayetmi yok diyorsun kardeşim?

1|0
    0|0
    • ne güzel :) o zaman

• @EAdrian Ne gibi süphen var yardımcı olıyım madam

• Kurrani Allah koruyor, incil ve tevrati ona inanan kisiler zamaninda kafalarina gore degismisler yazmislar...

0|0
    0|0
  • Araştır anlarsin
    17 - Diyanet Vakfi: Elleriyle (bir) Kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için «Bu Allah katındandır» diyenlere yazıklar olsun! Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların! Ve kazandıklarından ötürü vay haline onların!
    Bakara suresi 79

1|0
    0|0
  • Kimseye bir şey göstermek zorunda değilim
    inanmak inanmamak sana kalmış her koyun kendi bacağından asılır 😊

1|0
    0|0
  • Kaç ayrı İncil Tevrat okudun
    Hristiyan alemi bile incilin değiştiğini söylüyor senin derdin bence İncil tevratin değişiminde değil ayetledir

0|0
    0|0
  • adam 1 ay boyunca program yaptı arayıp trolleseydin nihat hatipoğlunu

0|0
    0|0
  • 1 kutsal kitap gelince diğerlerinin hükmü kalkar. Kuran da onları tasdik etmesinin sebebi onlarında Allah tarafindan gönderilmiş olmasıdır

0|0
    0|0
Yükleniyor...