Küçük bir çocuğa bile karşı koyamıyorum, çok eziğim. Ne olacak bu halim?

Merhaba ben 20 yaşındayım. Zayıf biriyim hem karakter hem de fiziki açıdan. Bugün tahminimce ortaokula giden 2 çocuk şişt birader dedi ama cevap bile veremedim önüme bakıp devam ettim. Çekindim, çekinmemin sebebi dayak yemek değil. Her ne kadar epey zayıf da olsam dövebilirdim ama 20 yaşında birinin kalkıp 13-14 yaşında biriyle kavga etmesi tuhaf geldi. Çocukla dakikalarca boğuşup rezil olmak istemedim. Geçen sene de 16-17 yaşlarında biri bana sataşmıştı ona da bir şey yapmadım yoluma devam ettim. Ben gerçekten güçsüz ve zayıfım. Dayak yemekten çekindiğim için yoluma devam etmiştim. Bir ara spor salonuna yazıldım 5 ay gittim ama ne kilo alabildim ne de güçlü oldum. Kendimi çok ezik hissediyorum. En son açıldığım kız bile beni ciddiye almamıştı, sırf bu ezikliğim, zayıflığım ve güçsüzlüğüm yüzünden. Ne olacak benim bu halim?

Güncellemeler:
Boyum 1.67 kilom 47

0|1
7|16

En İyi Kız Görüşü

• ANLADIM. SEN DEĞİŞMEK İSTİYORSUN. HEMDE ÇOK. DEĞİŞİME HAZIR OL!! BİR KAĞIT VE KALEM AL VE KENDİNDE TAHAMMÜL EDEMEDİĞİN NE VARSA MADDE MADDE ALT ALTA YAZ. SONRA TAHAMMÜL EDEMEDİĞİN HER BİR MADDENİN NA ONUN YERİNE NE İSTEDİĞİNİ YAZ. VE BUNLARI TEK TEK GERÇEKLŞTİRECEĞİNE DAİR ŞEREFİN VE NAMUSUN ÜZERİNE YEMİN ET. BU SEFER ÇABAN BOŞA GİTMEYECEK. BU DEĞİŞİM DENEMEN ÖNCEKİLER GİBİ OLMAYACAK. ARTIK DEĞİŞİME HAZIRSIN. ASLA PES ETME. BOL BOL MOTİVASYON VİDEOLARI İZLE. HATTA EN SEVDİĞİN Bİ TANESİNİ MP3 İNDİR SPORDA FALAN DİNLERSİN. İNANCIN OLSUN KENDİNİ SEVECEKSİN KENDİNE GÜVENİN GELCEK BU İKİSİ DE SENİN MUTLU OLMANI SAĞLIYCAK

0|1
    0|0
    • Dediğini yapacam teşekkür ederim

• @Myway35 helallik kimeydi?

• Bazım iyi güzel yardımcı olmuşsun da büyük harflerle yazmasaydın keşke inşallah kaldırmazlar...

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu anlamamız gerek, hiç kimse böyle düşünene kadar ezik değildir. Yani bu önce kafa da başlar. Kendine inanman gerek. Mesela ben senin gibi düşünmem kendim hakkımda, lakin bana da aynı şeyler olunca bende yüzlerine bakmam yoluma devam ederim. Taa ki bana birisi dokunana kadar. Bir keresinde tahminen 15 yaşlarında çocuk yolumu kesmeye kalktı 4-5 arkadaşıyla. Gülüp geçtim. Ben gidiyorken omzuma el attı. Döndüğüm gibi tek vuruş'ta bayılttım çocuğu. Zaten amacım canlarını yakmak değil de gözlerini korkutmak. Diğerleri de yakınlaşmaya korktular. Ben de döndüm gittim :)

0|1
    0|0
    • Bilemiyorum arkadaşları, abileri gelir diye çekiniyorum. Bir de döveceğimden emin gidip dövememekten korkuyorum

• Bokstan önce biraz yapılan dediler. Sanırım fitnessla baslamalıyım

• Bence dövüş sanatı da olur. Hem belki de seversiniz :)

Kızlar Ne Diyor 6

• Hersey yavas yavas olur sen birden bire hemkilo alip hemde ozguveme sahip olmazsin
    Kilo almak icin isinin ehli olan bir diyetisyene veya bir spor salonuna bas vurabilirsin ama bunun icin azimli plman lazim. Once kafanda sunu benimse ben kimim ne yapiyorum ne icin yasiyorum? Kendin icin yasiyorsun degil mi bir sure disardan geldn insalarin tepkilerine ve sozlerine kulak asma bosver konussunlar. Sen sensinve kendin icin yasiyorsun kilo isini yavastan halletmeye basliycalsin cunku kendine guveniyorsun. ardindan ozguven, ozguven zordur ozguvenli olman icin kendini sevmdn lazim en basta kafandaki ben gucsuzum ben ezigim dusuncesini at bak nasil rahatliycaksin. yolda oyle bir dik yuruki kendinden emin sekilde gorenler sana baksin ama inan senin dusuncen olan gucsuzlugune degil me kadar kendinden emin biri diye bakarlar. aynaya bak bakimli ol iletisim kur insanlarla allaha sukur bir tarafin eksik degil sen sensin herzan dik dur ki boyun egsinler

0|1
    0|0
  • Diyetisyene gitsene kilo vermek için değil de almak için git sağlıklı bir şekilde kilo ve spora başla umudunu kaybetme👍

0|1
    0|0
    • Randevu vermediler başka bölüme yönlendirdiler tahlil ve kontrol için. Temiz çıkınca da senin bişeyin yok deyip yolladılar

• Aslında bünye ile alakalı olabilir

• Olabilir

• Savunma sporları ile ilgilen

0|1
    0|0
    • Boks iyi bir seçenek sanırım ama önce yapılanmalısın biraz dediler. Bir türlü yapılanamıyorum 5 ay fitness a gitmeme rağmen

• Haklısın bırakmamalıyım

• Bencede pes etme.

• Özgüvensizsin galiba..

0|1
    0|0
    • Nasıl özgüvenim olabilir ki bu zayıflığımla

• Çocuk gibiyim zaten kısa ve zayıfım. Yani istesem de dövemem çoğu benden 3-4 yaş küçüğü

• Ne diyelim ki çok takma kafana. Dünya gelip geçici herşey yok olup gidiyor.

• Kendini gelistir

0|1
    0|0
  • Bendensin

0|1
    0|0
    • Ya kızlarda hadi neyse siz çok kavgacı veya sert olma gereği duymuyorsunuz ama erkekte çok sorun oluyor bu durum

• Kafana takma

• Nasıl takmayayım ki sürekli aşağılanıyorum eziliyorum

Erkekler Ne Diyor 15

• bence karamsarlığa fazla girmeyin çok çalışın azmedin bende sizin gibiydim tabii ben çok fırlamaydım yalan yok teke tek dövemeyeceğim bir allahın kulu yoktu ilkokul çağlarında ama işte karşımdakilerde uyanıktı ben 3e gderken şerefsizler ortaokul fırlamalarını çağırırdı dalyan gibi kalıp zurafa gibi boy vardı şimdi yaş 34 kralı gelsin kralıyla bile güç konusunda kafa kafaya giderim yerimde atarımda dayak berabere yani eşitlik olur sadece o yüzden asla pes etme tabii birazda azimli ol bu başarı getirecektir

0|1
    0|0
    • Teşekkürler sanırım fitnessa tekrar baslamam gerek

• ee işte sende yap asla pes etme

• Teşekkürler

• Çoluk çocuğu takma zaten kardeşim desen ne diyeceksin alamaz ki. Ama genel anlamda ise öz güven eksikliğin var kendini bilgi, birikim olarak geliştir. Fiziki zayıflık içinse bir endokronoloji ve diyetisyene görün kilo alamamanda ki sorun ne obir çözülsün. Onunla beraber sporda yaptın mi bir iki seneye taş gibi kardeşimiz olur çıkarsın. Hem bilgi birikim, hem fizik olarak.

0|1
    0|0
    • Daha önce devlet hastanesinde diyetisyene görünmek istedim ama onlar endokrinoloji sonuçlarına göre bakacaklarını söylediler. Sonuçlar temiz olunca da ilgilenmediler gidemedim. Özeli araştırdım onlar da çok pahalı seans başı 100-150 istiyorlar

• Öyle bol bol yemek yemeyle kilo mu alınırmış yeminle bana böyle desin şiddet uygularım ona. Sen o salak insanlara aldırış etme kardeşim randevunu al doktora çık verdiği diyete düzenli uy mutlaka yine sporla da destekle.

• Dediklerini yapacam teşekkür ederim

• güzel kardeşim benim tıpkı senin gibiydim bende çok uzaklara bakmana gerek yok biliyormusun. yapman gereken tek şey spor yapmak hepsi bu 5 ay gitmişsin olmamış falan filan diye birşey yok sen kazma kürekle kazmışsın kazmışsın tam defineyi bulacaksın burda bişey yok diyip çıkmışsın birden fazla problemin var tek bir çözümü var oda vicut yapmak kardeşim bu işler belli olmaz 5 ay yaparsın hiçbirşey göremezsin 6. ay vicudun bir patlar gözlerine inanamazsın ben tam 4 bucuk ay boyunca vicudumda bir gram değişiklik görmemiştim bir gece uyudum ve uyandığımda bambaşka birisiydim gözlerime inanamadım ve vicudundaki büyümeyi görünce işe daha çok asılıcaksın vicut yaptıktan sonra insanlar sana saygı duymaya başlayacak kaslı birisi oldugun içinde sana bulaşan insan sayısı otomatikman azalmış olucak kızların bakış açıları değişicek sana karşı seni tebrik edicekler nasıl yaptığını sorucaklar istersen sana yardımcı olabilirim kardeşim

0|1
    0|0
  • Korkunun ecele faydası yok demişler sende korkmayı kesip asıl isteğine yoğunlaşmalı ve kurtulmalısın bu sorundan.

0|1
    0|0
    • Nasıl?

• Askerlik yaşında gelmiş askere gittiğinde biraz daha kilo alırsın dert etme bunları. Ben yatışa geçiyorum iyi geceler ^^

• Spor yaparken 4 öğün felan yiyordum sonra bırakınca herşeyi bıraktım

• Senin sorunun tamamen özgüven Kendine zaman ayır isteyince neler yapabileceğinin farkına var ve hiç bir zaman kaybetmekten korkma kaybetmekten kastım yenilmek vs. Unutma yürümeyi öğrenmen için düşmen gerekir bazen defalarca.

0|1
    0|0
    • Özgüvenim yok çünkü kendimde güveneceğim bişey yok. Güçsüzüm

• kardeşim ezik değilsin önce bunu bil cesaret hapıyla da olmaz bu işler. Mücadele edeceksin dengeli besleneceksin bol kalorili hamur işi tatlı yiyeceksin gece yatmadan ye öğünlerini arttır 3 se 5e çıkar az da olsa sıksık ye inşallah kilo alırsın. Kavgacı olmak zaten iyi değildir karakterin otursun laflarınla da adam dövebilirsin.

0|1
    0|0
    • Ben sadece kendimi korumak ve haklarımı savunmak istiyorum

• Bence de dövüş sporlarından birine yazılabilirsin yorumlarda okuduğum kadarıyla çekiniyorsun başlamaya ama oralara hiç kimse bilerek başlamıyor o kaslı adamların hepsi çalışmayla oralara geldi sen de denersen yaparsın hem öyle aman aman bişey olmasan bile en azından güçlenir ve kendini savunmayı öğrenirsin böylece özgüvenin de yerine gelmiş olur

0|1
    0|0
    • Sanırım dövüş sporlarından en işime yaracak olanı boks. Hem fitness hem boksa mı gitmeliyim yoksa sadece boksa mı

• Orta okulda 1,60 boyunda 70 kiloydum. Şu an 1,92 boyunda ,85 kiloyum. Kızları sadece fiziğimle ayartabiliyorum. Spor yap kardeşim.

0|1
    0|0
  • cikolata sutu ic it will pack ya some weight son

0|1
    0|0
  • boy kilo alalım

0|1
    0|0
    • Güncelledim. Boy 1.67 kilo 47

• allah yolunu açık etsin kibirlen biraz dünyayı ben yarattım havalarına gir azcık

• haklısın sanırım ama dediğim gibi ne kadar kibirlensem de pek bişey yapabileceğimi sanmıyorum

• Korkunun ecele faydası yok akacak kan damar da durmaz kan benim damar benim bu 3ünü unutma

0|1
    0|0
  • Boksa falan yazılsan?

0|1
    0|0
    • Orda da ağzım yüzüm dağılacak diye korkuyorum. Aynı zamanda çekiniyorum da. Orda kaslı, güçlü, kavga edebilen insanların arasına girdiğimde dalga geçilmekten, ezilmekten korkuyorum

• Bence birine yazılsan yeterli ikisi ağır olur

• Önce fitnessa yazılsam iyi olacak sanırım belli bir yapıya ulaşana kadar

• yüzme basket bide fitness yap

0|1
    0|0
    • Fitnessa 5 ay gittim ama hiçbişey değişmedi hala zayıfım hala güçsüzüm

• Gittim tahliller ve kontrollerde sorun yoktu

• Diyetisyene git

• öncelikle eziklik vücut yapısı ve görünüşle olmaz bunu bilmelisin okuyup anlamakla çalışıp kazanmakla düşünüp yorumlamayı bilmekle bir şeyler olur bir görüşün ideolojin destek çıktığın bir şey varsa bir şey olur o yüzden boş ver bu tarz şeyleri sen aklını kullan hem herkes aklını kullansaydı güç denen şey sadece fizik kitapların olurdu

0|0
    0|0
    • İyi de sokakta bir tartışmada ne yapabilirim ki sadece akılla

• Sorun da orada tartışmaya giremiyorum çekiniyorum. Adam ben yoldan geçerken hişt diye bağırıyor ben cevap veremiyorum

• dik dur ve ileri bak korkma spora başla protein tozu falan var kilo alınmasına yardımcı olmak için onları araştır ve günlük yemek alışkanlığında öğün sayını artır düzenli bir şekilde ye 4 - 6 aya üçgen vücut oluyorsun

• bir kac degisiklik yapalim sana

0|1
    0|0
    • Ne gibi?

• Nasıl?

• Gizliden çıkıyorum

Yükleniyor...