Yalnız ve değersiz hissediyorum ne yapmalıyım?

Arkadaş çevrem geniş ama mutlu değilim o kalabalığın arasında o kadar yalnızım ki çok değersiz hissediyorum kendimi çoğu zaman özgüven eksikliği belki bilmiyorum ama intihar günah olmasa 2 saniye düşünmez atlarım insanlar o kadar boş ve yapmacıkki ha bide gönül işlerinde bahtım çok kapalı herkes çok güzel oldugumu söylüyor yani güzel bir kızım davranışlarımda da abest bişey yok ama gelip konuşan niyetini belli eden kimse yok insanlar duyunca şaşırıyor ama anlamıyorum yok yok yavşayan bile yok sizce neden olabilir ve kendimde dahil herşeyin bu kadar değersiz gelmemesi, için ne yapmam gerek?

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• kavram ve anlam karmaşaları yaşıyor olmalısın gördüklerini çevreni farklı bir gözle incelemeyi dene belki faydası olur üstelik kendi hayatına seyirci kalıp başklarının yaşadıklarını kendinle karşıştırmamaya çalış

2|0
    0|0
    • kavram ve anlam karmaşaları derken

• bulunca bunların farkına varacaksın bu depresif ruh halinin kader olmadığını farkedip değiştirmek için fırsatın olduğunu anlayacaksın insan aklı bilmediğinden anlamadığından korkar zamanla bu düşünceler derinleşirse korkularının esiri olursun ve içinden çıkamadığın bir hapisanenin içinde gibi hissedersin umutsuz hissettiren duygu böyle gelişir önce seni rahatsız eden seni korkutan nedir bunu anla sonra bakış açını genişletmeyi öğren ve mutlaka aksiyona geç sabit kalmak sadece düşünerek bir şeylerin değişeceğini ummak pek işe yaramaz unutma bu hayat senin onu değiştirmek sana bir şeyler kazandırır bunları tam olarak anlayabilirsen kazanan sen olursun kendini sıkışmış hissettiğin zaman yardım almaktanda çekinme bu yanlış bir şey değil arkdaşlarından seni anlayabilcek yakınlarından bazen uzmanlardan bazen hiç tanımasanda böyle ortamlarda sana yardımcı olmaya çalışan insanlardan yardım alabilirsin pisiskoloji eğitimi almadım ama en iyi anladığım şeyde sanırım bu yardımcı olabildiğim ölçüde yar

• haklısınız gerçekten çok yardımcı oldunuz çok teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 22

• Yalnız olmak, etrafının kalabalık olmasından çok daha lezzetlidir. Kendinle barışık olup, bazı noktalarda kendini geliştirip özgüvenini geliştirdbilirsen başka hiç bir şeyi dert etme. İnsanın öleceği Zaman ve evleneceği insan değişmezmiş bu yüzden de sevgilim olmuyor diye dert etme.

1|0
    0|0
  • Hayatını, yıllarını, günlerini boş geçirme. Kendin için bir şeyler yap. Çalış, kazan, harca. Boş duran insan her şeyden sıkılır.

2|0
    0|0
  • Bence sen, arkadaş çevreni bir sorgula, ve başka insanların sana söylediklerini kafana takma, kendine iyi huylu diyorsan öylesindir. Öyle kal. Gelişine bırak her şeyin. Kendin ol ve uğraşma, kafana göre davran. İlgileniyorsan yakın, rahatsız ediyorsa uzak. Bu herkes için geçerli. Fazla üzme kendini.

1|0
    0|0
  • İnsanın çok az dostu olur senin çok fazla arkadaşın var ama dostun yok. Yalnızlığın nedeni bu. Seni seven insan da aşkın yanında dostlukta arıyorsun. Yapmacık insan olmamanın zorluğunu yaşıyorsun.

1|0
    0|0
    • beni benden daha iyi ifade ettiniz, teşeklür ederim.

• bir şey değil:) zamanın ruhuna terssiz.

• Kedi ya da köpeğe git mama ver. Yoldan geçen birine yardım et mesela. Hiç tanımadığın bir teyzenin halini hatırını sor. Duygularını köreltmeden Yaptığın iyilikler kadar mutlu olursun bence

1|0
    0|0
  • Belki de çevrenin çok geniş olmasından dolayıdır, sen gereksiz insanları özellikle yanında boş boş dolaşan erkekler den kurtul kısmetini kapatmasınlar

0|0
    0|0
  • Ölü taklidi yap

0|0
    0|0
  • Bildiğin hayattan beklentin falan kalmamış !! Beklentileri kendin yaratsan daha iyi olmaz mı sence, sevgili konusunu demiyorum arkadaş çevresi ve insan ilişkilerinde falan olsun, adımı sen at

0|0
    0|0
  • Beni al kucağına elini belime sar

0|0
    0|0
  • Talk to me.

0|0
    0|0
  • Öylesindir

0|0
    0|0
  • insanlara içini dök kendini paylaş küçük şeylerden zevk almaya bak ve ne olursa olsun kendini yalnız bırakma etrafında seni dinleyecek insanlar olsun

0|0
    0|0
  • Açık Profil le yaz bunları sonra arkana yaslan gelen mesajlardan seç yazıs 😀

0|0
    0|0
    • Zaten güven problemi yaşayan bir insanım ve burdan tanışacağım herhangi birine güvenecek değilim.

• Saklanmadıgım zaman ne degisecek? İnsanlar kim oldugumu bilmediği zaman kendimi çok daha rahat ifade edebiliyorum

• Yürürken başına kese kağıdı takipda dolas ozaman ne diyim madem saklanmayi istiyosun

• bir dost bir sırdaş sohbet edebilceğin birini bul açıl ona :D

0|0
    0|0
  • O zaman doğru düzgün arkadaşların yok sanirim istersen özelden dertleselim iyi teselli veririm...

0|0
    0|0
  • benzeriz bazı şeylerde işin zor kendin olmaya devam et bence

0|0
    0|0
  • bence çevre dediğin kişiler gerçekte kalabalık

0|0
    0|0
  • Gel arkadaş olalım cano

0|0
    0|0
  • Psikolojik yardıma ihtiyacın var

0|0
    0|0
    • Hangi konu altında

• sanırım bunu istemiyorum:( teşekkürler..

• tamam bol şans

• ÖGuvensizlik var eğer bişey yapmazsan ağır depresyona girersin aynı problem bendede var

0|0
    0|0
    • Aslında özgüvenimin yüksek oldugunu söylerler ama içten içe özgüvensizim galiba

• katılıyorum ne yapmam konusunda bir fikriniz var mı?

• Cözüm çokta uygulama yok öncelikle skntı yapmayıp rahat olucaksın kendi bakımını yapıp geliştirmeye bakıcaksın ama en önemlisi rahat olucan demesi kolay ama bende yapamıyorum

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 5

• Aslında bir an kısa süreli bir kahkaha attım. Güzel ve arkadaş çevren geniş ama kendini yalnız hissediyorsun öyle mi? Benim için de tam tersi. Tek ortak noktamız yalnız ve değersiz hissetmek galiba. Öncelikle o arkadaş çevrenden uzaklaşmanın zamanı gelmiş. Seni az çok anlayabiliyorum aslında. Mesela sana nasıl olduğunu sormuyorlardır ya da ne düşündüğünü. Bunlar arkadaş değil. Sadece çevresinde insan bulundurarak kendini güçlü hissetmeye çalışan tipler. Bence kendine vakit ayır. Kendine gizem kat. Sevgilim yok demiştin mesela. Bırak o seni bulsun. Yalancı samimiyetlere girme. Madem o arkadaş grupların varken bile değersiz hissediyorsan emin ol onlarsız da bir şey kaybetmezsin. Sana tek gereken iyi. bir dost. Çoğumuza ve bana da gerektiği gibi. Ben yapamıyorum ama belki sen yaparsın " Akışına Bırak!" ;)

1|0
    0|0
    • Soruyorlar ama umurlarında olduğu için değil.. Yazış tarzın çok samimi teşekürler

• Önemli değil. Sadece senin ya da benim. değil bazen herkes yalnız veya kendini kötü hissedebiliyor. Umarım daha iyi olursun :) :) :)

• sende (:

• Aynı ben yemin ederim kendimi buldum

1|0
    0|0
    • yalnız olmadıgıma sevindim, senin için üzülürken..

• Hemen hemen beni anlatmissin.. O yuzden malesef tavsiye veremeyecegim cunku bilsem kendim uygulayacagim ilk once

0|0
    0|0
  • Bence senin özgüvenin yok her sabah kalktıginda aynaya bak ve ben güzelim mutluyum de elbet dogru insan seni bulacaktir

0|0
    0|0
    • Aslında sosyal bir insanım, güzellik olarak da egolu gibi durmak istemem ama kendimi güzel buluyorum sadece çok sıkıldım insanlardan, yapmacıklıklardan, yalan dolanlardan, herkesin kendini çok önemli sanmasından..

• Inan bende sıkıldım ama hicbisey yapamiyosun ki ben kendimi kitaplara filmlere verdim

• Bunu burada söyleme kuzu bekleyen kurt çok var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...