Kaza namazı hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Ben 20 yaşındayım ve hesaplamalarıma göre yaklaşık 2500 günlük namaz borcum var. Onları kılmam gerek, yani kaza etmem gerek. Yalnız bunların hangi tarihlere takabül ettiğini bilmediğim için her birini kılarken "niyet ettim kazaya kalan ilk x namazının farzını kılmaya" diye mi niyet edeceğim? Yani hepsinde aynı niyeti mi söyleyeceğim? Bir de adet olunan günlerin yerine de kaza namazı kılmamız gerekiyor mu?

0|2
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• 2500 rekat kaza namazı farz olanlardırm Sünnetin kazası olmaz.
    Zaten seni en çok ilgilendiren farz olandır.
    Abdest aldın , döndün Kıble. Niyet ettim Allah rizasi icin kilmadigim 4 rekat öğle namazının farzini kılmaya der allahuekber dersin.
    Karışık yaparsın. Sonra niyet ettim Allaha rızası için kilmadigim 2 rekat sabah nabazinin farzini kılmaya der allahuekber diyip elleri bağlarsn.
    bu konu çok hassas bir konu. Ben imam hatip mezunuyum. Ilahiyatmi hazırlanıyorum. Benim bu bilgin bile yetersiz olabilir. Bu nedenle burdaki kimseye itibar etme. Doğru soyluyen olabilir ama mutlaka bir eksiğimiz vardır. Bunu detaylı bir şekilde bir hocadan ogrenmeni isterim.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• En son kilmadigim diye niyet edeceksin regl oldugun zamankinin kazasi yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Niyet ettim en son kılamadıgım sabah öglen ikindi akşam yatsı ve vitir namazlarına diye niyet ediceksin kılıccagın vakitlerde hangisiyse

1|0
    0|0
  • Maşallah kardeşim benim. Insallah darisi basimiza tebrik ediyorum..
    Eger yarina kadar net cevap bulamazsan bana yaz imam arkadaşım var ona sorayim..
    Bu arada cok guzelsin Allah sevdiğine bagislasin guzel gelecek günlerin olsun kardesim😉😊

0|0
    0|0
  • eğer tarihini hatırlamıyorsan geçmişteki kılmadığım namaza diye niyet et

0|0
    0|0
  • Hayırdır cennete mi gidiceksin?

0|0
    0|0
  • Allah kabul etsin doğru hepsine aynı şekilde iyet etmen lazım bide adet olayı ozure giriyor sanırım bu arastir derim muaf kaliyosunuz diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Kaza Namazı diye bir namazmı varmış? PEygamberimiz kılmışmı
    hz ömer ebubekir kılmışmı
    inanma kaza namazı yok hurafe onlar nafile namazı olur

0|1
    0|0
    • Saçmalama. Allah her şeyin kolaylığını vermiştir. Bir insan kılamadığı veya kılmadığı için pişmanlık duyduğu namazların borcunu nasıl ödeyecek? Kaza namazı diye bir şey var. Git araştır.

• @murat7734 Bana hurafe anlatma kardeşim

• Savaşta bile kaza yapmıyor peygamberimiz. Katılıyorum

• bastan sona ya da sondan basa dogru edersın uzerıme farz olan son sabah namazının kazası dıye ya da uzerıme farz olan ılk sabah namazının kazası dıye notunu tutarsn kaza edersın Allah kabul etsın

0|1
    0|0
    • O vesveseleri çok yaşadım ve nefes aldığım sürece devam eder, şeytan bu. İnşallah terk etmem namazımı hiçbir zaman🙏

• niyet ettim vaktinde klamadıgım x namazının farzını kılmaya diye ederim bren

0|0
    0|0
  • Kılıyor musun sen namaz 😊😊😊😊

0|0
    0|0
    • Kılıyorum bir iki aydır. Başladım da bundan öncekiler var 11 yıllık kaza namazı kılmaya çalışacağım. İnşallah daim olur. :)

• Hemşire olacağım. :)

• Karnında kas var mı senin 😔

• Kadir gecesi tespih namazı kıldın mı?

0|0
    0|0
  • Sen baya baya astin kendini ufaklik 😂

0|0
    0|0
  • niyet güzel düşünürdük iz de önceden. umarım uygularsın

0|0
    0|0
  • her namaz öncesi önce kaza kıl sonra vakit namazını kıl

0|0
    0|0
  • Namazlarını kazaya neden bıraktın

0|0
    0|0
    • Öncesinde dini konuları önemsemiyordum, yani kafamı kullanmadım hiç. Şimdi bir şeylerin farkına varmaya başladım...

• Tövbe edip namaza basladıysan kaza namazına gerek yok

• aynen dediğin gibi niyet etmelisin. diğeri sanırım ever

0|0
    0|0
  • Sevgili kardesim kaza namazi kilarkrn tarih belirtilmez ve bastan degil sondan başlanır. Yani niyet ettim allah rızası icin son kazaya kalan sabah namazinin farzini kilmaya gibi.
    Diger sorun icin adet gününde kilamadigin için onları da kaza etmen gerekir

0|0
    0|0
  • adet olduğun dönem de kılınmayan namazların kazası yok. gusül abdesti alır ve hangi vakitse başlarsın. ancak adetli iken tutulmayan oruçların kazası gerekir.

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Niyet ettim üzerime en son borç kalan ikindinin kazasını kılmaya gibi böyle kılıyorum ben kazalarımı.
    Özel günler için kaza kılman gerekmiyor zaten muaf tutuluyorsun o günlerde ibadetlerden.
    Hayırlı olsun ve Allah kabul etsin

0|0
    0|0
  • "Niyet ettim Allah rızası için vaktinde yetisipte kilamadigim son x namazını kılmaya" diye niyet edersin. Adetli oldugun günler için kaza gerekmez :) Allah kabul etsin..

0|0
    0|0
  • kılamadığım namazları kaza etmeye diye niyet et

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim kaç vakit akşam namazi kilmadigini hesaplayip. Kilacagin zaman niyet ettim Allah im daha once kilmadigim aksam namazinin farzinin kazasini etmeye denir. Boyle yaparak teker teker sayıdan düsersin. Ama emin oluyum diyorsan hocaya sor vebalde kalmak istemem :)

0|0
    0|0
  • Niyeti bilmiyorum da reglken kılmadıklarını kaza yapmana gerek yok

0|0
    0|0
  • gecmis namaz olarak biyet ediceksin birde adetli oldugun günleri cikaricaksin

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...