Birisinin hakkında konuşmak sizce nezamam gıybete girer?

Biri bana tanımadığım biri hakkında bazı şeyleri anlatdı bende değerlendirdim.. tabiiki o kişiyi ( anlatılan) rencide etmeden.. Aile sounları ve sorun yaratan insanların hakkında konuşduk bir aile ferdiyle.. Böyle konuları hiç konuşmadan nasıl neyin ne olduğnu biliriz ki? Sonuçta rencide etmeden mana vermeden konuşulursa? Gıybet sınırı sizce nedir?

1|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• O kişinin hoşuna gitmeyecek şey dediğin an gıybete girer.

1|0
    0|0
    • Peki karşındaki kötü konuşmuşsa sen neyapmalısın? Ben mesela , " hayir ama diyerek iyi yönlerini sayiyorum..

• Sen orada kalıp içten içten onlara dua et, sen ben dua etmezsek kim edecek

• tamam..

En İyi Kız Görüşü

• Biri hakkında kötü yanlarını konuşmak ve onun hoşuna gitmeyecek şeyleri konuşmak giybete girer

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• haketmediği itamlarda bulundugunda..

1|0
    0|0
    • Hayır o iftiraya kaçıyor

• demekki gerçekler konuşuluyorsa ortada ayıp veya yanlış birşey olmuyor.. insanlar senin hakkında senin yanlışlarını sen yokken konusabilir bir önemi yok.. sadece abartarak ya da farklı amaçlarda konuşmasınlar. eleştiri her zaman insanın yüzüne yönetilmiyor..

• Her zaman

1|0
    0|0
  • O kişi duymadan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evde olup biteni anlatmak baskasını kınamak gibi konusmalar gıybettir
    Ne var olanı söylüyoruz demek te gıybet sen birinin kusurunu örtersen allah seninkinide öte tarafta örter çok hataya düsüyoruz

1|0
    0|0
  • Off gayet normal bana da bin kişi anlatıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...