Neden kuran okumuyorsunuz? Cogu seyi yanlis biliyorsunuz?

Diyanete gore %98'lik kesim kuran okumamis. Yani herkes anadan babadan ogrenmis dini, cahil cuhela. Cat pat.

Kuran'da basortusu, turban yok. Ama muslumanlar kapaniyor. Kapanmayanlari elestiriyor.

Kuran'da 5 vakit namaz da yok.

Kuran'da icki yasagi yok. İlk ayetlerde icki yasaklanmamis. Taa 15 yil sonra icki yasaklanmis. Peki kuranda neden yasak degil? Allah 15 yil sonra update mi yapti yani nedir?

Kuran'da ramazan bayrami yok. Muhammed, nevruz senliklerinden etkilenip bu gelenegi baslatti.

Ama sorsan butun muslumanlar, kuran okumus. Hepsi en dogrusunu kendisi bilir.

Garip bir inanc sekli.

1|2
7|23

En İyi Kız Görüşü

• Tesettür / başörtüsü Kur'an-ı Kerîm'de vardır. Buyur oku;

Ahzab Sures / 59— Ey Peygamber! Kendi eşlerine, kızlarına ve Müslüman kadınları­na de ki: Dış elbiselerini (sokak kıyafetlerini) üzerlerine alıp örtünsünler. Bu onların (iffetli) tanınmalarına, eziyet edilmemelerine daha uygun olanı­dır. Allah, çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.

Nur sûresi / 31 -- Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer) lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar.

Kur'an-ı Kerîm'de namaz da var buyur bak:

Rum / 17-18 -- Akşamlarken ve sabahlarken, öğle ve ikindi vaktinde Allah'ı (ki göklerde ve yerde hamd O'na mahsustur) tesbih edin, namaz kılın.

Hud / 114 -- Gündüzün iki ucunda, gecenin de ilk saatlerinde namaz kıl. Çünkü iyilikler kötülükleri (günahları) giderir. Bu, öğüt almak isteyenlere bir hatırlatmadır.

Kur'an-ı Kerîm'de İçkinin yasak olduğu da açıkça yazmaktadır buyur :

Bakara 2/219 -- Sana, şarap ve kumar hakkında soru sorarlar De ki: Her ikisinde de büyük bir günah ve insanlar için bir takım faydalar vardır Ancak her ikisinin de günahı faydasından daha büyüktür Yine sana iyilik yolunda ne harcayacaklarını sorarlar “İhtiyaç fazlasını” de Allah size âyetleri böyle açıklar ki düşünesiniz!

Maide 5/90,91 -- Ey iman edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar), fal ve şans okları birer şeytan işi pisliktir; bunlardan uzak durun ki kurtuluşa eresiniz Şeytan içki ve kumar yoluyla ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi, Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister Artık (bunlardan) vazgeçtiniz değil mi?

Asıl okumayan sensin.

1|0
    0|0
    • Nerenin cevirisi bu? Basortusu yazmis bir de ceviren nasil bir cahilse.

Namaz 5 vakit degil, 3 vakit diye belirtilmis.

İckiyi de yasaklamamis. Okudugunu anlamiyor musun? İckiliyken namaza yaklasmayin demis. Faydasi da var denmis. Yani sadece bir tavsiye. İcmezseniz daha iyi olur denilmis. Butun dunya sizin gibi cahiller yuzundeb islamdan soguyor mk

• Şu cümlen bile senin ne kadar sığ görüşlü olduğunu ortaya koydu, daha fazla yorma parmaklarını :))

• 1ay

Örtülerini ta yasalarının üzerine kadar salsınlar.5 vakit namaz sahih hadislerle vardır. Peygamberimiz 5 vakit namazı kızarmış ve kılınır şekli de bizim kıldığımız şekildir. içki ilk olarak yasak edilmemiş ama zararlı olduğunu için sonradan haram kabul edilmiştir.

En İyi Erkek Görüşü

• Sokaklarda ve camilerde din diye insanlara satılan dayatılan uydurmalar islam değil insanlar tarafından uydurulmuş bir dindir. Teslimiyet kavramını okumadan kabul ve hali ile şehy imam ata dadelerin söylediklerini tekrarlamak olarak algılayan bir insan için kuran okumak çok uç bir istek olur. Zira insanlar din gibi bütün insanlığı etkilen bir mefumu KABUL VEYA RED ederken bu işin aslı nedir diye hiç düşünmeden duydukları ile analiz yapmaktalar. Oysaki kuran şu an din diye islam diye insanlara yaşatılanları lanetliyor ve bunlara uyanlara ne öğütlerde bulunuyor. Ve döne döne tekrar tekrar diyor ki. okuyun. atalarınızın dediklerini yaptıklarını yapmayın okuyun. ama okumak yerine imaı dinleyip tembellik edip imamın şeyhin dinini değim yerinde ise ayetlerini din olarak yaşamayı ise ibadet biliyor. Bilmezki kendisine sorulacak sen bu yaptıklarını o yüce allaha nasıl yakıştırıpta buna din diye inandın. Senin hiç mi aklın yoktu diye.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kusura bakma sen okuduguna eminmisin? Kuranda örtulmesi gereken yerler yazar. Basortu demez. Git battaniyeyle ort baska bir seyle ort ama yinede ört. Lutfen soyle artık sacmalamayın.

0|2
    0|0
    • Sizin gibileri görmek güzel , kapanmasan dahi kabul etmek erdemdir , taktir ediyorum

• Yapma ya sen ne kadar zekisin öyle, biz bilmiyoruz de mi, sen kur an ı da benim yazdıklarımı okuduğun gibi okuduysan tabii sonuç aşikar işte, zorla sert konuşturuyorsunuz insanı. Engellendin.

• @UnhandledException aynen ben okuyorum. Sizde deneyin. Ve sizde engellendiniz.

• Sadece merak sonucu, nereden "Kapanmak yok" bilgisini öğrendiniz? Neye dayanarak bunu diyorsunuz? Ve namaz olayı? Gerçekten ilgimi çekti...
    Alkol hikayesini biliyorum, Ramazan bayramı da mantıklı geldi..

0|0
    0|0
    • örtünmek yok değil baş örtüsü yoktur. oraya baş kelimesini sonradan getirip sokuyorlar.
      namaz 5 vakittir ama 3 vakte toplanabilir. ve bu bsebebli veya bebebsiz olabilir.
      detay için buraya bakabilirsin. https://www.youtube.com/watch?v=CngX-dOxcsg mollalar softalar işlerine gelmediği için bu insanları mürted ilan ederler. oysa kuranı okuyan görüyorki o softalar değil bu insanlar doğru söylüyorlar.

• @KaanHezeyan Çok ilginç. Teşekkürler, bunu biraz daha araştıracağım.

• Kuran sürekli olarak derki atalarınızın sözleri ile hareket etmeyin. Lütfen kuranı baz alın islam adı altında şeytan dinini satan şeyhleri değil. Şu an camilerde bu insanlara din diye anlatılanların islamda yeri yoktur. Bu yüzden insanlar deist oluyorlar.

• Saçmalamışsın.

-Kuran'ı baştan sonuna kadar hem arapça hemde Türkçesini okudum.
    İlk sen oku sonra gel laf yap.

0|0
    0|0
  • Bak sen kuranı baştan sona mı okudun hayırdır. Tek doğru cümlen kimsenin okumaması araştırmaması namaz ramazan vs yok diye bir şey yok okumuyorlar diye kandırmaya çalışma ;)

0|0
    0|0
    • Hani kapalılık yoktu tahrik mi oldun sapıkk

• @redline61 aynen ;)))

• Ne bok olduğunu bundan daha iyi anlatamazdın, Kuş kadar beyninle git ne bok yersen ye. İki gram aklınla bunları anlamanı beklemiyorum zaten.

• Haklı olduğun yerler var... Ama burdaki herkes bunu anlamaz

0|0
    0|0
    • Evet dedigim kimse anlamadi. Diyorum ya suru psikolojisi. Okumasalar bile okudum derler. Ve bunlari kufur gibi algilayip hemen kafa kesmeye hakaret etmeye calisirlar. Barbarlik kanlarina islemis.

• Bence sen iyice okumamışsın. Sen neye inanıyon çok merak ettim farklı bir inançta olman çok belli

0|0
    0|0
    • Ayni kitabi mi okuyorsun? O zaman anlama sorunu var sende demek ki

• aç bir oku kuranı arkadaş doğru söylüyor.

• yorum yapana sözüm.

Erkekler Ne Diyor 22

• Dostum bak sen tefsir ile oku zira sen okumuşsun ama anlam sıkıntın var. Kur-an da örtünmek geçer, ama baş örtüsü olarak geçmez, bir diğeri, kur an da namaz var hatta ilk sur Fatiha da geçer. Sen sanırım çok net bir şekilde anlatmasını bekleme, tefsir ve kur an tarihi ile birlikte ele alırsan daha güzel anlarsın, zira tiyatro oyunu bile yazarken alt metin üst metin olayı vardır. Tiyatro da bile alt metin ile açıklanır üst metinler, sen tefsir olmadan tarih olmadan kur an okursan sadece üst metini anlarsın, anlamazsın demiyorum anlarsın ama eksiklikler olur. Ama şu noktada haklısın kur an a göre yalan söylemek hak yemek bugün insanların tartıştığı ve birbirini gavur ilan ettiği tüm günahlardan fazla geçer ama hiçkimse bunu tartışmaz.

0|1
    0|0
    • 5 vakit namaz yok. Varsa goster

• + Bir şeyle örtmek gerekiyor, onu da tülbent gibi bir şeyle yapmışlar, sorun değil.

+ Kuran'da 5 vakit yok, 3 vakit var. Diğerlerini biz eklemişiz.

+ Kuran'da içki içmek diye belirtmiyor ama kendine zarar veren ve akli dengesini kaybettiren her şey haramdır deniyor yani içki de bunları sağlıyor.

Git, bir daha oku.

1|0
    0|0
  • Kuranda hepsi var , internetten baktıklarında konuşma , muhtemelen salat kelimesi namaz değil muhabbetleri iyilik muhabbetlerini görmüşsün , namaz salat aynı kardeşim , cuma salatı var 5 farklı yerde vakitler bildiriliyor, kuranda Peygamber'in yasakladıklarından kaçının , yap dediklerine uyun demiş , onu sevmeyen beni sevemez de demiş , yani hadis kitapları Kuran'a eşlik eder bunu da bil araştır öyle yaz romantik İslamcılık yok din bu oynamayın üstünde

0|0
    0|0
    • Okumamissin konusuyorsun bos bos

• Okudum kardeş ateistliğe bile eğilim gösterdim dediklerini duyunca, boş yapma , çevirmeye yer arıyorsunuz

• Allah alkolu yasaklamamıştır. Peygamber efendimiz o zamanlar savaş olduğu için beyin ve algıları kapatan maddeleri yasaklamıştır. Dediklerinin çoğu yanlış. Bu kadar cahil olup konu açma bence.

0|0
    0|0
    • Allah'in yasaklamadigi bir seye niye yasak diyorunuz o zaman. Kafir misiniz mk

• Şöyle bir laf vardı, bir arap dostun olacağına bir yunan düşmanın olsun.

0|0
    0|0
  • Tezinde ciddi hataların var

0|1
    0|0
  • cahillik gercekten kotu :D iyi bari gizlenmissin bunu becerebilmissin bak kimse simdi seni gormek mecburiyetinde degil. Sen en iyisi git yat uyu bence sabah kalkip kurani tekrar oku belki ozaman anlarsin birseyler.

0|0
    0|0
  • Sen okudunda noldu dinde zorlama diye bisey mi var g*t oglan? Millete laf sokmaya calisiyon.

0|1
    0|0
    • O zaman niye ramazanda icki icenlere saldiriyorsunuz gotu sikilms barbarlar

• Kim saldiriyor lan dangalak ben denizciyim medeniyetin beşiğinide gördüm dibinide gördüm, Her kulture musluman olsun olmasın saygım var.

• Kurana inanan kim dostum?

0|1
    0|0
  • Sadece kuran okumak yeterli değil ve herşey kuranda yazmaz mesela nasıl namaz kılındığı bunu gösterende peygamber efendimizdir

0|0
    0|0
  • hz muhammed postacı mı sanki slaak herif kuranda geçmesine gerek var mı hz muhammed demesi yetmiyormu

0|0
    0|0
  • O %98 lık kısmın içinde sende varsın, tabi müslümansan

0|0
    0|0
  • Kuran yerine bible okumuşsun sanırım yanlışların var kardeşim :)

0|0
    0|0
  • diyanet önce kendine baksın. sen de okumamışsın. kur'an da içki yasak 3. ayetle sabit. örtünün diyor. hem kuranda peygambere uyan ALLAH'A UYAR deniyor. oku biraz oku

0|0
    0|0
  • Kuranda peygambersiz dinde yok ;)

0|0
    0|0
  • atayız mısın

0|0
    0|0
  • Vay kafir vay :/

0|0
    0|0
    • Vay yobaz vah

• Way zavallı vay ne söylediğini bilmeyen ironi ile reel'i birbirinden ayırmakta zorluk çeken duyduğu bir şeye balıklama atlayan mizah mı ciddiyet mi olduğuna bakmayan kuranı okuyup siyer hadis kelam fıkıh islam tarihi ilimlerinden bihaber olan tek bir din bilgisi ile tüm dinleri yok sayan oturduğu yerden atom parçalayıp kendini albert einstein sanan kendisi gibi düşünmeyen herkesi yobaz ilan edip kendisini entelektüel sanan. Dindar olan herkese cahil damgasını yapıştırıp sonunda ist olan bir şeyi kendisi ile özdeşleştirip kendisini marjinal sanan zavallı. Söyle bakalım yobazlık senin yaptığın mı benim yaptığım mı Ben agnostik'im ve ben kafirim kafir demek allaha inanmayan demek bunu rahat bir şekilde söyleyebiliyorum. Sen bundan utanç duyuyorsan sende bir eksiklik var demektir

• Atesitim ben kurnaıda okudum da çok çelişki var be moruk. d

0|0
    0|0
  • Senin bilgiler yanlis cocum

0|0
    0|0
  • ya salagı ne saçmalıyon :D

0|0
    0|0
  • Kuranda baş örtüsü yok mu? Emin misin?

0|0
    0|0
    • 1ay

Genel olarak bir örtünme vardır göğüslerini ve aşağısını örtmek diye

• Kur'an-ı ezbere bilirim ama senin bu düşüncelerine karşın hiç Kur'an okumamış bir Müslümanı tercih ederim. Cahillikte gelinen son nokta olsa gerek.

0|0
    0|0
    • Yav he he ezbere bilirmis. Buraya yazacaksin varsa bos bla konusmayacaksin aslan

Yükleniyor...