Bir kadın olarak kendin için ne yapıyorsun?

Bir kadın olarak?
Düzen özellikle kadına karşı gerçekten çok acımasız, eril devlet sistemi kadını olabildiğince aşağı çekmeye çalışıyor ve ne yazıkki onlara destek veren bilinçsiz kadın arkadaşlarımız da çok. Artık herkesin bu konuda bişeyler yapması gerekmiyor mu?

1|1
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• başkanlık sistemide gelirse bu konuda hiçbirşey yapılamayacağını düşünüyorum. 1500 yıldır arapların bkunu yiyenler umarım en kısa zamanda kendi bklarında boğulurlar

1|0
    0|0
    • türkler islamiyetle ve araplarla tanışmadan önce kadını el üstünde tutan bir milletti.

• din yobaz araptan olunca işin içine birde ahlak sokuşturulur ki sorma gitsin. kadını ezen cennete gidiyor kadını köle yapan cennete gidiyor recm eden cennete gidiyor bunlar ya diğer insanlarında kendileri gibi cahil olduklarını sanıyor ya da tanrıyı satın almış olmalılar

• haklısnız, bütün dinlerde kadın ezilmiştir, şuanki durumda çoğunlukla bundan kaynaklanmaktadır.

En İyi Kız Görüşü

• Kendimi geliştiriyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bunu kadınlar başarır ancak.

1|0
    0|0
  • Haklisin

1|0
    0|0
  • Bir erkeğim ama kadından çok kadın haklarını savunuyorum be

1|0
    0|0
  • Başladı yine ataerkilciler. Ne zaman kıracaksınız bu kafanızdaki çetin cevizliğş?

0|1
    0|0
    • ne zman insan olmayı öğreniceksiniz sizler bu daha mühim bir soru..

• kimse kimsenin soyadını kullanmaya mecbur değil, evet bir hayatı paylaşıyosun ama bir erkek kadının soyadını asla istemez neden çünkü erkek çünkü çükü var. Haklısın kadınlar biribirine yapıyo bunu birbirlerini kıskanmak kuyularını kazmak yerine destek olsalar bugun bunlar yaşanmaz. Şu zamana kadar her şeyimizi değiştiren sizsiniz zaten, daha fazla tahammülümüz kalmadı. sexist beyinler.

• Maalesef Türk kadını hala bilinçsiz ve eğitimsiz. Sizi kör yapan düzene tüküreyim. Egosit yetiştiren düzene tüküreyim. İnsanlığın cinsiyet üstünlüğü olmadığını anlayacak düzeyi öğretemeyen düzene tüküreyim. İnsanlara zart diye damga vurduğunuz düzene tüküreyim. Sizi de erkekleri de bu hale getiren Hükumete de tüküreyim.

• Erkekler kızlardan daha çok cevap vermiş

0|0
    0|0
  • Lafta erkegin hakki daha cok ama kanunlara dogru düzgün bakar isek kadinlar erkeklerden daha cok ayricaliga sahiptir bunu görürüz. Eger gercekten bir esitlik istiyorsaniz ve esitlik uygularsak zararli kadinlar çıkar. :)

0|0
    0|0
    • kadınlar ne ayrıcalıına sahip acaba,
      doğurma makinası olarak görülüyorlar,
      cinsel obje, hayvan muamelesi görüyorlar ne eşitliğinden bahsediyosun.

• Yasalari incele. Boyle bir gunde sana bu konuyu konusacak halim hic yok kusura bakma.

• yasa derken, mesela tecavüzcüsüyle evlendiren yasaları mı bir git işine ya.

• hicbise

0|0
    0|0
  • bir erkek olarak evleneceğim güne kadar gözümü kaçırıyor ya da kapatıyorum

0|0
    0|0
  • Tam da bununla ilgili soru sordum bugün

0|0
    0|0
  • Peki ne ôneriyorsun? Laik sistem yerine şeriattaki kadın olmak istermisin?

0|0
    0|0
    • şeriat şuandaki gidişat zaten, laik bir sistemde de yaşamyoruz görüldüğü gibi, kadınlarımız okumalı, evlatlarını eşit bir düzene alıştırmalı özellikle erkek çocuklarına bunu aşımalı. daha çok fazla sey yazılır buraya herkesin yapabileceği birşeyler var.

• Nyse bu kadınların sorunu 😂😂

• pamuk prenses bile astı kendini mk

0|0
    0|0
    • o iğrenç ifadeyi kullanmadan cümleyi sonlandıramamak... yapmayın şunu artık!!

• Hayatında gördüğün 3 5 olaydan sonar bütün erkeklerin aynı olduğunu düşünmenden kaynaklanıyor.. Herkes farklı kardeşim sen bunu anla

0|0
    0|0
    • bütün erkeklerin aynı oldğunu söylemiyorum, gayet feminizmi anlamış benimsemiş erkek arkadaslarım da var, ama sizlerin hiç bişyden haberiniz yok !!!

• Hala suçluyor gibisin beni hiç tanımadan etmeden ama zamanla buda çözülür

• sadece kadın değil insan olan herkese acımasızlık var. ben bir erkek olarak kadın olmak isterdim erkek olmak daha berbat

0|0
    0|0
    • sadece kadına demedim, özellikle kadına dedim ki bu gayet açık bir şekilde görülebiliyor.

• Keske erkek olsaydın da görseydin zorluğu

• AYnen haklısın bencede ☺

0|0
    0|0
    • bence de demekle kalınmamalı evde annelerimize davranışlarımızdan başlayarak birşeyleri düzene sokmaya başlamalıyız dimi :)

• sen ne güzel konusuyosun böyle aynen ☺

• Bence aksine sistem giderek kadinlardan yana bir hal aliyor...

0|0
    0|0
  • Hayatını yaşa

0|0
    0|0
  • her insan kendi için birşey yapar.
    başkası onu yargılar.

sonra dersin ki severim böyle işi.

0|0
    0|0
    • başkalarını göz önüne almadan kendin için bişey yapmak, sadece kendi yararına bişey yapmaktır.

• cesur kadın gizli kullanıcı
    kadına pozitif ayrımcılık da bitmeli

0|0
    0|0
    • gizli sormamın nedeni, bu sitede çok fazla tacize uğramamdır ayrıca pozitif ayrımcılığa ben de karşıyım, eğer etrafına iyice bakıp biraz empati yaparsan kadınların neler çektiğini bir nebze anlayabilirsin diye umuyorum.

• önyargılarınla döv beni

• önyargılarım tabii :))

Kızlar Ne Diyor 3

• Okuyorum. Eğitim alıyorum ve hayalimdeki kariyer için gerekli temeli kuruyorum. Ayaklarımın üzerinde TEK BAŞIMA durabilmek için.

1|0
    0|0
  • Düzen insana karşı acımasız. Cinsiyetçilik yaparak sen de düzene alet olmuşsun..

0|2
    0|0
    • cinsiyetçilik yapıcak son insanlardan biriyim, şu an ki topluma bakarsan eğer, ezilmişliğin en altında kadın vardır. bunu dile getirmek cinsiyetçilik değil.!

• Sayın @soran arkadaşım çevrene biraz bakmanı dilerim :)

1. İş ilanlarında çoğunlukla bayan personel alımı yazar.(her ne meslek olursa olsun)
      2. Sokağa çıkarız kadınlara özel bedava denilecek indirimler çıkar karşımıza
      3. İnsanlar bir bayana erkekten ziyade daha ilgiyle davranır (Her ne konuda olursa olsun zekilik bu avantajı kullanmaktır...)

sanada gözünü açmanı dilerim...

• bu bayan kelimesini bile kavramayanlar bana burda gözlerini aç diyebilecek bir gaflette bulunmasın, kadınlarımız erkekle aynı işi yapıp daha düşük maaş alıyorlar, kimisinin sigortası bile yapılmıyor, eğer bazı şeylerin içinde olsaydın her şeyin öyle güllük gülistanlık olmadığını görürdün, zavallı.

• Agda vs asdfsa

0|0
    0|0
Yükleniyor...