Akraba evliliğine sıcak bakıyormusunuz?

akraba evliliği sonucu cocuklar ozurlu doğuyor deniliyor doğrumu

0|1
16|19

En İyi Erkek Görüşü

• Özürlü doğmayanların bile bin tane düzelmez hastalığı oluyor.

Bak kendimden misal göstereyim.

Lösemi oldum, bana ilk önce genetik test yaptırdılar ve dediler ki eğer büyükbaban bile akraba evliliği yapmışsa sende Philadelphia Kromozomu pozitif çıkacak ve Lösemi'n devamlı nüksedecek. Nakil olsa bile nüks olasılığı %70-80 olacak. Neyse ki bende çıkmadı pozitif ama 3-5 yaşında lösemi olanların çoğu akraba evliliği kurbanı.

Ondan başka krom diye bir hastalık var ve tedavisi yok, o da genetik bozukluktan

2|0
    0|0
    • Yurt disinda çocuk yasta losemi olanlarda mi akraba evliligi? ki orda hiç yaygin degil hatta hiç yok diyebilir

• :/ evinde mi kaliyorsun?

• @Felicityy yok, türkiyede tedavi oluyorum.

En İyi Kız Görüşü

• canim benim etrafimda iste komsulardan , tanidik , arkadas çevreme dayanarak sunu soyleyebilrim : akraba evliligi olmayan çiftlerde de ozurlu olabiliyor ve akraba olanlarda hiç ozurlu çocugu olan gormedim açikcasi. Baya da var halbuki, çocuklari çok saglikli normal, sadece anne ve babaya çok benzediklerini dusunuyorum ozelikle amaca çocuklari evlenirse, teyze çocuklari daha az benziyorlar. Ve illa ozurlu oluyor filan diyenlere bakma dinimizde caiz akraba evliligi, dusun Peygamber efendimizin sav kizi fatima bile kuzeni ile evlendi; Orda burda saçma saçma seyler soyleyenler inançsiz veya hristiyandir, çunku hristiyanlarda yasak sadece. Bizde yasak olan seylerde onlarda yasak degil. Bu gavur ozentisilere takilma.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Akraba evliliğinden değil o çocukların sakat doğması sultan Süleymanin oğlu da sakatti o vakit te akraba miydi Hürrem le akraba evliliği ile ilgili zaten nizamı dinimiz belirlemiş uygun görmüş bize laf düşmez

0|0
    0|0
  • Ayni hastaligi tasiyor iseniz evet Mesela benim sevgilim kuzenim evlenmeyi dusunuyoruz o sikinti bende de var me yapcaz bilmiyoruz doktora falan danisacaz belki tahlillerden filan hastalik tasiyop tasimadigimiz oratay acikar ona gore yol izleriz diye dusuniyoruz

0|0
    0|0
  • hayır kesinlikle soğuk bakıyorum..

0|0
    0|0
  • dünyada insan yokmuş gibi milletin akrabalarına sarmasına anlam veremiyorum

0|0
    0|0
  • Evet dogru. Hic sicak bakmiyorum.

0|0
    0|0
  • 100 binde 1 ihtimalle ebet sakat doğma ihtimali var... ben şahsen teyze hala amca dayı çocuklarının evliliğine karşıyım ben doğru bulmuyorum ama 3-4 kuşak uzakta ki bir akrana neden olmasın

0|0
    0|0
  • Şahsen dogru bulmuyorum. Ama teknoloji ilerledigi icin sakat cocuk doğma riski baya bir azaltılmış diyr duydum

0|0
    0|0
  • hayır.

0|0
    0|0
  • Hayır çok soğuk bakıyorum

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle bakmıyorum. Onlar benim kardeşim ablam be. Ne biçim insanlar var, evlerden ırak.

0|0
    0|0
  • tabiki Hayır çocuklar sağlıksız olabilir onun için sağlıklı değil ☺

0|0
    0|0
  • Hayir ben olumlu bakmıyorum

0|0
    0|0
  • sıcak bakmıyorum
    Allah bilir Özürlü olabilir

0|0
    0|0
  • tercih meselesi. xd

0|0
    0|0
  • evet riskli bir evlilik

0|0
    0|0
  • bırakın şu akraba evliliğini başka kabilelere bakın

0|0
    0|0
  • o eskidenmiş kardeşim akraba ya da değil kan uyuşmazlığından kaynaklı oluyordu şimdi iğnesi var hamile kaldığında iğne vuruyorlar ve doğumdan sonra iğne vuruyorlar ortada bir risk kalmıyor

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Ay şimdi ben üzüldüm yorumlars baktiğimda kuzenimle sevgili gibiyiz evlenirsek çocuğumuz ay ağlyacağim😢😢

4|2
    0|0
  • Bakmıyorum yanlış bence

0|0
    0|0
  • Doğru..
    En yakınımda vardı bu durum..

0|0
    0|0
  • Bizim ailede herkes akraba avliligi yapmis abilerim kuzenleriyle evli gorunurde bir ozurluluk yok ama beyin tam yerinde olmuyor sanirsam😃

0|0
    0|0
  • genellikle özür oluyor o yuzden sıcak bakamıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır bazıları akraba evliliği yapıyor çocuklarında engel yok bazıları akraba olmuyor çocukları engelli yine de tercih etme

0|0
    0|0
  • Hayır yanlış

0|0
    0|0
    • Nerden biliyosun?
      Sağlık lisesi mezunuyum bunun hakkında çok kanıt sunabilirim -,-

• Ha hayır ben onu kastetmemiştim ben soruya değilde detaya yanıt verdiğini sanmıştım yoksa akraba evliliği yanlış ona bişey demiyorum anladınmı 🤔

• @Cedricc07 anladım 😊

• Her akraba evlikigi degil. Engelli olmasi ihtimali daha fazla. Iki yabancinin cocu da engelli dogabilir. Bunu bilemeyiz. Ben sicak bakmiyorum her ne kadar akraba evliligi sonucu olsam da. Sonucta ne demisler? Akraba ile ye ic alis veris etme

0|0
    0|0
  • çevremde bir sürü akraba evliliği var ama özürlü çocugu olan bitane oda ilk çocukları ikincisi gayet sağlıklı

0|0
    0|0
  • istemem y a bn

0|0
    0|0
  • Hayır bence olmamalı

0|0
    0|0
  • allah yazdıysa bozsun

0|0
    0|0
  • Ben yapmam

0|0
    0|0
  • çocuk özürlü dogmasa bile akraba evliligine karşıyım.

0|0
    0|0
  • "Özürlü" sensin

0|0
    0|0
Yükleniyor...