Kürtaja bakış açınız nedir?

Bence çift evliyse kürtaj kesinlikle olmamalı fakat ülkemizin durumu ortada daha çocuk yaşta tecavüze uğrayıp hamile kalan masumlar var bence bunların kürtaj olması çok normal. Erkekler bence kadınların yerine koymalı kendilerini kürtaj yasaklanmalı demek çok kolay çünkü kendileri bir bebeğe bakmak zorunda değiller. Sizin görüşleriniz neler?

0|1
21|29

En İyi Erkek Görüşü

• gayet haklısın, tecavüz sonucu hamile kalanlar kürtaj yapılmalı kesinlikle.
    o çocuk doğduğunda önce annesi sonra kendisi dışlanıyor öldürülmeye kalkılıyor. tüm cefasını anne çekiyor, belki de 15 yaşında kız çocuğuyken anne oluyor kendini yetiştiremezken birde bebeğin sorumluluğunu üstüne yükleyip evlatlıktan reddediyorlar
    vicdansız, kansız, karaktersiz, şerefsizler

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 15 yaşında bir çocuk hamile kalıyorsa eğer bu ülkede bence konuşulması gereken kürtajdan önce bu ülkenin ahlakıdır. Giderek Orta Doğuya benzeyen bir yapı alıyoruz. Özellikle kız çocuklarından tahrik olan sözde dindar insanların bu toplumdan uzaklaştırılması gerekir en ufak örneği ile. Tecavüz, taciz, pedofili bu ülkede hızla artıyor. Onu bırakın hayvana bile tecavüz eden insanlar var. Ahlak kurallı bu ülkede yalnızca kadına yönelik işliyor böyle dur, şöyle yap, şöyle giyin vs. Onun dışında evli insanlar için korunma ve aile planlaması olursa kürtaj azalır.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bir de şöyle düşün bir bakıma bu yasak olduğu için insanların geneli itibariyle buna dikkat ederek hareket ediyor. Tecavüz kısmına gelince ben sizin kadar sakin değilim direkt idam olmalı. Ama bu noktada bazıları bunu kötüye kullanabileceğide söz konusu... Dünyanın suyu çıktı be..

0|0
    0|0
  • Bence kürtajın tecavüzcülerden dolayı gerekli olmaması lazım. Çift istemiyorsa çoçuk bir zahmet spermlerine sahip çıksın. Tecavüzcülerde hapise atılmak yerine kısırlaştırılsınlar mümkünsede 5 sene hapis 10 senede ülkeye hizmet yapmak zorunda bırakılsınlar.

0|0
    0|0
  • Kürtaj dendi mi aklıma kürtler geliyor :D kürt-aj

0|0
    0|0
  • Hristiyan bakış açıcıyla çok nadir izin veriliyor kürtaja ama kürtaj olmak ahlaki bir davranış değildir kürtaj bir dogum kontrol yöntemi değildir. isterse 3 aylık olsun isterse 4 aylık o yaşayan bir canlıdır senden benden farkı yoktur filipinler gibi katolik çogunluk olan bir ülkede katolik kilisesi baskıları sonucu yasa da hamile bir kadının çocugu zarar görürse kaç günlük olursa olsun cinayetten yargılanıyor saldırgan örneğin gasp oldu kadın 1 aylık hamile çocuk düştü adam öldürmekten ve gasptan yargılanıyor insan umarım dediğimi anlatabildim

0|0
    0|0
  • Katillik pis katiller.

0|0
    0|0
  • Olmamalı kanks

0|0
    0|0
  • Her boku yiyin hamile kalınca kürtaj yasaklanmasın , başka emriniz :D

Çok kötü bakıyorum fena kötü hemde.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle olmalı hatta 15 20 yaşındaki bazı beyin fakiri bireyleri bile 15 20 dinlemeden kafasından tutup geri sokmalı.

0|0
    0|0
  • bence tam tersi zinanın önüne geçmek için evli olmayanlara kürtaj yasak olmalı evli olanlara serbest olmalı

0|0
    0|0
    • Zinanin önünü kurtaji yasaklayarak gecemezsin bu sefer insanlar yasal olmayan yollardan kürtaj olmaya devam eder yani hiç birşeyi böyle bir yasakla degistiremezsin zina ancak yetiştirme tarzı ile değişir

• eğitemiyorsan kurallar koymalısın!!! çok detaylı bir konu aslında uzun uzun tartışmak bilgi alış verişinde bulunmak gerekli

• Kürtaj ın ismi değişmeli. Türkaj olsun..

0|0
    0|0
  • Çok yaşta tecavüzden çok kızların kendisi sevgilileriyle birlikte oluyorlar kız 14 yaşında 7 sevgilisiyle birlikte olmuş onu anlatıyor başta bilinçlendirmek lazim

0|0
    0|0
  • Keyfe seks yapip kurtaj olmak caniliktir cahiller seks yapmasin
    Tecavuz ayridir

0|0
    0|0
  • Keyfi olaraksa iğrençlik.

0|0
    0|0
  • Kürtaja ihtiyaç var.

0|0
    0|0
  • Zamanında aldırılması gereken insanlar tanıdım

0|0
    0|0
  • vicdanı olarak kaldırabılıyorsa kendı tercıhıdır

0|0
    0|0
  • 90 derece açıyla

0|0
    0|0
    • Komik olduğunu saniyorsun fakat 19 yaşında olgun bir erkek olmadığını ilk fırsatta gözler önüne seriyorsun. üzgünüm 😕

• 3 satır cümleyi hak ettiğime göre önemli biriyim afyajqafgagahashs

• Tecavüze uğramış insanların dışında kürtaj yasaklanmalı.

0|0
    0|0
  • Katliamm

0|0
    0|0
  • kürtaj yapanlar idam edilmeli.

0|0
    0|0
  • Bence normal sonuçta doğurduğunda bakamayacaksan o daha günah

0|0
    0|0
  • Bikere yaptırmıştık pişmanlığını halen yaşıyorum

0|0
    0|0

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Kürtaja karşı değilim.
    Tecavüz sonucu hamile kalmış kadınlar, engelli olacağı belli hamilelikler.. ya da zaten çocuğu olup bakacak durumu olmayan aileler..
    Evli çift olmaları durumunda bile karşı değilim yani.
    Tabii insanlar korunmalı ama bir hata sonucu da hamile kaldın diye istenmeyen bir bebeğin dünyaya gelmesini doğru bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Beden benim aldırır veya aldırmam bu benim kararım başkalarına bok yemek düşer.

0|0
    0|0
  • Tecavüz durumunda kürtaj tartışmaya açık bir konu değil.
    Bunun dışında da anne baba olamayacak insanlar çocuk sahibi olmamalılar, kürtaja karşı değilim.

0|0
    0|0
  • Evli veya değil, kimse o bebeğe doğmak istiyor musun benim bu korkunç hayatıma diye sormuyor. Bakamayacak olan doğurmasın. Hatta mümkünse yapmasın. Olan sadece o masumlara oluyor.

0|0
    0|0
  • Tecavüz olayı olmadıkça karşıyım

0|0
    0|0
  • Tecavüz , sağlıksal problemler dışında bir cana kıymanın hiçbir gerekçesi olamaz die düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Kürtaja her yasta, her durumda karsiyim... her ne olursa olsun bir cana kiymaktir bu... dogur, istemiyorsan yuvaya ver... bu günahin vebalini almak istemem!

0|0
    0|0
  • bebeğe bakmak zorunda değil mi sende ki neyin kafası ya?
    o bir can sonuçta.
    yapmadan önce tedbir alınsaydı

0|0
    0|0
  • Tamam günah da bir hata sebebi olduysa aldırılması gerekli diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Serbest olmali, kimseyi de ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Hiç bir şekilde kürtaj düşünmem katil olmakla aynı

0|0
    0|0
    • Tecavüz edilemedigin için boyle konuşmak çok kolay tabiki

• Kolay tabi o duyguları yaşamak farklı ama karnımdaki benden bir parça onun suçu yok tecavüze uğrayan kafın kız neyse onun gibi o bebeğinde suçu yok ve onun Can'ına kıymak yanlış

• Isteyen yaptrsin kurtaji tartışacak halim yok sacma

0|0
    0|0
  • tecavüz konusu ayrı bir konu , ama sevgiliyken falan oluyosa tamamen annenin vicdanına kalmış bir durum. başkaları ne yapması gerektiğini söyleyemez

0|0
    0|0
  • Bilmem kendi secimleri

0|0
    0|0
  • Haklısın 👏

0|0
    0|0
  • Olmali

0|0
    0|0
  • Olumsuz

0|0
    0|0
  • Olmali

0|0
    0|0
  • Karsiyim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...