İstanbul'da yaşam nasıl?

Ben Ankara'da büyüdüm, hala Ankara'da yaş yaşıyorum. Bu yıl üniversite için İstanbul'a taşınacağım, okulum bittikten sonra da orada yaşamaya devam etmeyi düşünüyorum. Yalnız yaşayacağım. Bir bayana zorlukları neler? Yaşam nasıl orada? Maddi açıdan bir sıkıntım yok, diğer anlamlarda soruyorum. Uzun uzun anlatabilirsiniz ☺

0|0
2|20

En İyi Kız Görüşü

• Bok gibi

1|0
    0|0
    • Hahahahahha hic bu kadar gulmemistim

Erkekler Ne Diyor 20

• Maddi acıdan sıkıntın yoksa ev sahibine 3 aylık kirayı peşin verirsen kira günü gelmeden kirayı havaleyle hesabına gönderirsen her gün yemegi dışardan söylersen elit semt bostancı kadıköy üsküdar tuzla taksim levent mecidiyeköy civarından ev tutarsan hiç bir sıkıntı olmaz. Eve gelen gidenede kimse karışmaz yani parayı atarsın önlerine susarlar kardeşşşş..
    1+1 veya 1+0 stüdyo ful eşyalı daireler tuzlada evora sitlerinde 650-750 tl arasında degişiyor hemde 10. kat falan. Ögrenci icin bulunmaz nimet öyle bir evde ögrencimi yaşıyor diye düşünmeden edemez insanoglu :D

0|0
    0|0
  • Maddi imkanin varsa işin zor gece hayati gezme derken derslerini ihmal edersin ayrica okulda maddi imankini ve ev tutup yanliz yasayacaksan misafirin bitmez tüm erkeklerin odagi olursun ama kullanmak için bu daha sonra hayatinda kotu durumlar getirebilir sana tavsiyem ilk donem ya da sene ozel kiz yurtlarinda kal hem guvenli hem etrafi istanbulu tanirsin trafik buyuk sorun araban olsada toplu tasimada kullansan maalesef tacize ugrama ihtimalin cok yuksek aklima bunlar geldi ama sanmaki bukadarla bitiyo tabi ben kotu örnekleri verdim iyi seyler yok var tabiki hersey bulabileme vs...

0|0
    0|0
  • Ben 2 sene öncesine kadar İstanbul'da yaşıyordum. Şu an bursadayım. Hayat pahalı, sokağa çıksan para harcıyorsun. Kiraya çıkacaksın 600 tl kiraya çok vasat bir yerde oturacaksın bu yüzden kadın olarak tek 'yaşamak' istiyorsan cebinden 1000 tl yi (en az) kira olarak gözden çıkart. Sonra insanlar hep bir şeyin derdinde, sokakta yüzüne gülen insan bulmak zor, hayat sevinci olan insan bulmak zor yani. Ben bu sebeplerden dolayı istanbuldan kaçarak uzaklaştım şu an çok memnunum yaşadığım şehirden :) neyse devam edelim... Ben yüzmeyi denizi çok severim (havuz adamı değilim) bir gün kaçmak istesen denize, pis yerler insanın giresi gelmiyor. Abazası, canısı, teröristi, magandası çok, yaşayanlarına Allah peygamber sabrı vermiş... Tarihi yerler bakımından çok güzel gez gez bitmiyor. 3 sene durdum hiç bir yer gezemedim desem yeridir. 20 senedir orada duran akrabalarım var, bazen bazı yerleri onlar bile bilmiyor. Sürekli büyüyen bir şehir. Gez gez sıkılmazsın. Okulları iyi bir kere. Eğlen eğlenebildiğin kadar. Gece kulüpleri, avm'ler, tarihi noktaları eminim buraları seveceksindir. Daha ne yazsam bilemiyorum. İstanbul'da yaşayıp aşık olan arkadaşımda var, benim gibi kaçmak için gün sayanda. Gittiğinde bozulan kafayı gözünü aklını adabını dağıtan arkadaşımda var, kendini usturubunu bozmayanıda var. Olurda gidersen umarım pişman olmazsın, kaçmak için gün sayacak duruma gelmezsin ve kişiliğini kaybetmezsin inşallah. Yazacaklarım bu kadar, iyi düşün iyi karar ver:)

0|0
    0|0
  • deniz var

0|0
    0|0
  • İstanbul'da hayat paran varsa güzel evin barkın varsa çok ama çok güzel paran olmayıpta güzel bir işinde yoksa İstanbul ızdırap çile gerisi hikaye iyi diyenlere bakma hepsi işi gücü parası evi barkı olanlar için geçerli asgeri ücretle geçinmek zor hayat pahalı

0|0
    0|0
  • Ankarada yaşamadım ama maddi bir sıkıntın yoksa ve gece hayatinda pek yoksa ankaraki yaşamından pek bir farkı olmaz

0|0
    0|0
    • Ben Ankara'yı sevmiyorum, buradan kat kat farklı olacağına eminim :))

• İstanbul mu metropol birak Allahini seversen

• Niye neyi varki istanbulun

• Fazla yoğun ve kalabalık

0|0
    0|0
  • Maddi açıdan sıkıntın yoksa hiç bir açıdan sorun yaşamazsın İstanbul'da. Düzgün bir semtte otur yeter ;)

0|0
    0|0
    • Beşiktaş'ta oturacağım, okulum orada ☺

• Gayet güzel :) sıkıntı yaşamazsın. Bende şişlide oturuyorum

• Istanbullun en büyük sorunu trafik bide çok kalabalık olduğu için tehlikeli bir yer kimseye guvenemiyorsun

0|0
    0|0
  • Özelden yaz anlatayım uzun uzun..

0|0
    0|0
  • Ankara'daki rahatlığı bulamayacaksın. Başka da diyecek sözün yok. Teşekkürler.

0|0
    0|0
  • sürekli aktif bir şehir gece gündüz hareketli gezilicek yeri bol iş imkanı bol eğlence mekanları bol sıkıntı nerden çıkar oturcağın semtten çıkar tek bayan olduğun için nezih bir yerde oturursan çok sıkıntı olmaz hatta hiç olmaz

0|0
    0|0
    • Beşiktaş nasıl bir yer? Okulum orada orada yaşayacağım bende

• mesela kafana takılır mı bilmemde suriyelilerin kapsama alanı dışı diyebilirim o bakımdan rahat yani

• Şükür :)

• Zor knk

0|0
    0|0
  • ömrün yollarda geçiyor

0|0
    0|0
  • maddi açıdan sıkıntın yoksa mükemmel diyelim

0|0
    0|0
  • Maddi acidan sikintin yoksa burada hayat kolay o zaman...

0|0
    0|0
  • Ev ve işyerin yakinsa İstanbul super

0|0
    0|0
  • ömrünün geri kalanınıda bir tane tokmakçı bulursun kendine öyle devam edersin

0|0
    0|0
  • Çıtır kaynıyor kardeşim

0|0
    0|0
  • para varsa her şey rahat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ankara da benimle yemek yiyecek beyi nerden bulabilirim?

0|1
    0|0
Yükleniyor...