Türkce degl arapça nın ülkesi mi oldu burası?

bildigin arapca yazılarnan filan marketler var İstanbul'da. semt olarak şu an sultabeylideym, zaten oralar öyledir diyebilrsnz ama böyle böyle gelişir her şey

0|2
12|13

En İyi Erkek Görüşü

• Oooo aksaray ve zeytinburnuya bak sen bide

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İğreniyorum tek kelimeyle benim güzel Türkçemizin dururken nasıl oluyorda arapça tabelalar konuluyor anlamıyorum istanbullu önceden çok severdim ama şimdi hiç gitmek istemiyorum araplar mülteciler yüzünden... Onları görür görmez sinirlerim altüst oluyor ülkeyi arabistana çevirdiler 😠 Mültecilere çocuk yapma yasağı ve türkçe öğrenme zorunluluğu getirmeleri gerekiyor ama nerdee

1|0
    0|0
    • aynen gerçekten. Türkce dünyanın en muhteşem dillerinden yapısını inceledign zaman. fakat ona sahip çıkamıyoruz ya. yazık bize.

• evet azerbaycanlıyım ama burda büyüdüm burda yaşıyorum. ve üniverstede şunu ögrendim azerbaycan türkcesi eşittir anadolu türkçesiymiş. sadece ruscanın etkisi var azerbaycanda.

• Anladım sağol:))

Erkekler Ne Diyor 12

• Yakında ülkenin ismi hiç beklenilmedik bir şekilde değişebilir. Türkiye Birleşik Kürt - Arap Topluluğu gibi.

2|0
    0|0
  • Az önce metrobüste adam WP 'da arapça yazıyordu alışın artık bunlara yakında arapça eğitim tabelalar falan da gelir.

1|0
    0|0
  • mk ülke bitti hain araplar geldi

2|0
    0|0
  • Senelerdir heryerde ingilizce yazilar isimler vardi ama ingiliz yoktu arapca sadece ek olarak kagit asiyolar

1|0
    0|0
  • ya İngilizce ya arapça iki zihniyeti bozuk görüş. nefret ediyorum ikisindende artık

1|0
    0|0
  • Irkçılık yapma.

1|0
    0|0
  • Her yer ingilizce isimli firma, marka dolu türk marketler yatırımcılar bile ingilizce koyuyor isimlerini ingilizce ülkesi mi burası kurtulun şu dar görüşten evrensel olun balata git her yer yunanca ile dolu daha bir sürü örnek sırf adamlara düşmanlık olsun diye her seylerini antipatik hale getiriyoruz bende istemiyorum ülkemden faydalanmalarını ama cifte standartçı da olmayalım

1|0
    0|0
    • batılalaşma da doğru degl bence. araplaşma da. uzak dogru ülkelerine bakın adamlar evet dünyadan yararlanıyor, evrensel bir dünyada yaşadığınn farkında bunun da hakkınnı veriyor. yararlı olanı alıyor yararlı kültürü bilimi teknolojiyi ve onu geliştiryor ama kendi milliyetine de zarar verilecek hiç bir şeye izin vermiyor. onlar nasıl başarıyor ya. ama bilmiyorum biliyor musun yabancıların gözünde türkiye bir arap ülkesi durumunda. ve çok dahaksız degller gibi görünüyor.

• Bende yavaştan Arapça öğrenmeye başladım. Mesela kûs fi çok güzel demek

1|0
    0|0
  • Zengin insanlara nasıl yalaklık yapacağını şaşırdı o. çç tayyib

1|0
    0|0
  • ülkeyi chpkk lıların eline vermektense Suriye'lilere veririz daha iyi :D

0|0
    0|0
    • bilemiyorum türklerin çoğu seninle aynı fikirdeymiş gibi görünmüyor. belki yüzde 49zu

• yaşasın araplık yaşasın şeriat filan diyorsun yani. hadi hayırlısı.

• araplar yinede bu chpkklılardan iyidir diyorum yani benimkisi kötünün iyisi :D

• Azerbaycan'da da Ukraynaca yazılar var adamlar savaştan kaçtı edep ya hu

1|0
    0|0
    • azerbaycan da aynı bura gibi. türk ülkelerinin hepsine edildi zaten

• yok canım sagolsn. herkese acık gerek yok bişey paylaşmana. ben sana yazarm özelden xperm artnca söz :)

• Peki tamam sagol:)

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 11

• Benliğimizi kaybetmenin adımları bunlar. Aynı şekilde İngilizce tabelalara da karşıyım belirteyim. Şimdi doğu özentileri gelip bana taşlamada bulnunacak ' batı özentisi' diye.

1|0
    0|0
    • kesinlikle aynı görüşteyim. aşağıda SevbanS nikli arkadaşa da söyledigm gibi. dünyaya kapanmadan dünyayla birlikte hatta önde gelişerek ki bunun için dünyaya açık olmak gerekiyor, kendi milliyetni koruyan zarar getirmeyen ülkeler var (uzak doğu ülkeleri mesela). onlar gibi olmalı.

• sen de çok iyi bilirsin medya devletin ideolojik aygıtıdır. devletin ideolojisne hizmeten haber program film vs yapar. bu yüzden ben de nefret ediyorum izlemekten ama iletişim okudum ben. alanım geregi ara sıra da olsa takip ediyorum. ve tabi midem bulanıyor. olaylar oluyor bitiyor halk internette isyanlarda filan ama haber yapan yok. . bişeyler yapmak cidden zor. bu sistemde sokaklara çıkıp bagırsan da hayır yok. güç tümüyle birinn tekelinde o yüzden halkın gücü de yok. şuanda bize düşen dogru bilgiyi yaymak tüm bozuk ideolojilere hizmeten yapılan propagandalara karşı.

• Çok haklısın. Ama doğru bilgiyi versek bile inatla kabul etmeyen kesim olacak. Onlara ne yapacaksınız?

• Evet, kusucam artık ya :/

1|0
    0|0
  • Suriyelilar türkça öğrenmek zorunda değil!!!😂😂
    galeri14.uludagsozluk.com/.../...iyeli_1005302.jpg

1|0
    0|0
    • ya işte bunu biliyorum ne saçma sapan şeyleri yazıyor var ya. tama türk düşmanı

• Doğru.

0|0
    0|0
  • Biraz öyle oldu evet

0|0
    0|0
  • Aynen ya

1|0
    0|0
  • Sıkıntın nedir ingilizce tabelalar varken bu kadar gözüne batmıyodur kimsenin.

1|1
    0|0
    • ingilizce tabela görmedim en azından yanında mutlaka türkce yazıyordur. fakat bu bildigin arapca önünde saçma sapan afişleri de var

• ülke artık ülke değil semt pazarına döndü giren çıkan belli değil. sonumuz hayrola

2|0
    0|0
  • Hic gormedim

0|0
    0|0
    • gerçekten sultanbeylide şu an var. şu canlı bombayla patlama yaşanan karakolun dibinde hem de

• Türkçemizin içine karışmış gavur dilini kullanıyorsunda diğer tarafta kullanıcan dilimi beğenmiyorsun öteki tarafta bu söylediklerinin cezası olarak kem küm edersen görürsün Arapçayı türkçeyi ırkçı seni

1|0
    0|0
  • Bncde ırkçılk ypma!!

1|0
    0|0
Yükleniyor...