Namaz süresini uzatmanın ve namazda huzur bulmanın yolunu arıyorum?

Namaz süresini uzatmanın ve namazda huzur bulmanın yolunu arıyorum? Ne yapmam gerekiyor?
Örneğin öğle namazı 5dkdan az sürede bitiyor şaifiyim sadece farz kılıyorum ama çok kısa sürede bitiyor ve huzur bulamıyorum tat alamıyorum önerileriniz?
Namaz süresini uzatmanın ve namazda huzur bulmanın yolunu arıyorum?

0|0
2|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• şafiyim sadece farzları kılıyorum diyeceğine geçmiş borçlarını bitirsene ozmn daha fazla kılmak istiyomuşun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Kardesim bu zamanla olur. Belki de uzun bir süre olmaz. Sürekli husu saglamamiz zor cunku o kadar teslim olmus degiliz ve donanimli da degiliz. Farzdan sonra kaza kilabilirsin gerci zaten kaza icin sunnet kilmiyosjnuz sanirim. Demek istedigim husu olmuyor diye soğuma namazdan olacaktir insallah

1|0
    0|0
  • namazı allaha ibadet olarak kılıyorsan zaten huzuru manen ve canen bulursun ama namazı başkasına karşı kılıyorum diye kılıyorsan naparsan yap bulamazsın

0|0
    0|0
    • Son cümleden anlamadım pek bir şey.

• şimdi şöyle anlatayım sevdiğiniz kişi namaz kılıyorsa ve siz kılmadığınız halde kılıyorum derseniz olmaz 2cisi (c. c) allah için kılınan namazlarda huzur vardır hiç namaz kılmayan insan ortamlarda vaazlarda veya aile veya akraba ortamında ayıp olmasın diye kılıyorsan namazı huzur bulamazsın

• bence sana kardeş tavsiyesi herşeyi kalben yap huzuru bulacaksın

• namaz uzatılmaz
    kısaltılmazda
    hep aynı şekilde kılınır
    örnek : işin varsa hızlı boş vaktin varsa yavaş olmaz hep aynı kılınmalı

0|0
    0|0
  • Zammı sureleri uzun tut süresi uzar kardeşim

0|0
    0|0
  • heceleyerek oku duaları

0|0
    0|0
  • mezarda bulursun huzuru bukadar isyan edersen...

0|0
    0|0
  • Sûreleri daha yavaş ve huşû içinde okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • huşu içinde nasıl kılınıyor bir analtsanız daha iyi olur siz kılabiliyor musunuz

• Yani çoğu zaman olmuyor şeytan izin vermiyor

• namaz huşu içinde kılınır

0|0
    0|0
  • kazalarını kıl kardeşim o zaman şafisin demekki kazaların oldugu ıcın sünnetlerı kılamıosun

0|0
    0|0
Yükleniyor...