Kadın düşmanlığı nedir?

Hangi davranışları kadın düşmanlığı olarak adlandırırsınız?

Sanırım Türkiye'de birinin kadın düşmanı sayılması için illa kadınları dövmesi, öldürmesi falan gerekiyor.

Kadın patrondan emir almam demek kadın düşmanlığıdır.

Kadınların fikirleri değersiz demek kadın düşmanlığıdır.

Aynı davranışı erkek yapınca "kötü gününde" derken kadın yapınca "kadınlar kaprisli" demek kadın düşmanlığıdır.

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sitede ki erkek düşmanlarının asimile ettiği bir erkek kardeşimizi daha kaybettik. Birileri help us.

0|0
    0|0
    • Kadın düşmanlığına karşı çıkmak neden erkek düşmanlığı olsun? Erkek olmak için illa kadınları aşağılamak mı gerekiyor sana göre?

• Ulan soruda kadın düşmanlığını eleştiriyorum sen gelişsin erkek düşmanı diyorsun mk NE ALAKA

• Kadın düşmanlığı diye bir şey yok. Sadece erkeklerin birbirlerine yaptıklarının 20 1 de biri kadına yapılınca iyi örgütlenmiş ya da aaa erkek bize böyle yaptı diyen kesimin safsafatasından başka bir şey değil. Erkeklerin % 5 ini bile kapsamayan bir konu için kadın düşmanlığı vardır diyemiyeceğim. Bunları uzun uzun yazmama da gerek yoktu kafan dalgın heralde ne demek istediğimi anlamamışsın işte.

• Bunun büyük sebebi de kadınların kendini basitleştirmesi. En büyük sebep bu.

0|0
    0|0
    • Çocukluktan beri erkek hegomanyası tarafından ezilen onlar, suçlu olan yine onlar...

• Birader ezdirmeye müsait olan kimmiş? Ben ne kadınlar tanıdım insanın bakarken bile çekineceği türden. Kadın kendini ezdirmese , bu kadar basit gözükmese erkek hiçbir zaman eyleme geçemez. Eyleme geçtiğinde cevabını unutamayacak şekilde almış olsa kafi.

• Çocukluktan diyorum. En yakın örnek olarak, benim ablam bahsettiğin kadınlardan çünkü kadına saygılı bir ortamda büyüdü. Bütün kadınlar bu kadar şanslı değil küçücük yaşta cinsiyeti yüzünden erkek kardeşinden çok daha farklı muamele gören kadınlar var.

Yükleniyor...