Eşim çalışmam konusunda çok katı, nasıl ikna edebilirim?

eşim çalışmama sıcak bakmıyor, benim yemeğimi ütümü ihmal edersen külahları değişiriz diyor ben ihmal etmem diyorum sana güvenmiyorum. akşam eve gelince yemeğimi hazır isterim diyor. ne yapacağımı şaşırdım evde çok bunalıyorum. çocuğumuz yok

0|0
11|27

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer eşinin aldığı para yetiyorsa geliri iyi ise çalışma. Çalışıp napıcan adam seni hanzoların içine sokmak istememiş işte. Ben dünyanın en iyi kocasıyım diyen adam bile karısıyla karşılaştırınca yüzüne bile bakmayacağın iş yerinde 5 senedir çalıştığı hatun için ne iğrençlikler düşünüyor, senin herifte bunu bildiği için ütümü yap yemeğimi yap falan diye çeviriyor konuyu kıskanıyor işte kötümü. Kıt kanaat diyorsan maddi olarak daha rahat davranmak istediğini söyle senin evde çektiğin psikolojik sıkıntıyı oda yaşasın biraz. Niye oyumuz yok niye buyumuz yok diyerek sıkablirsin de. Tabi kırıcı bir şekilde değil uslup ile söyle.

0|0
    0|0
    • Beyefendi ben muhasebe mezunuyum hanzolarla çalışmıcam yani.

• Arabayla giderim işe. ya da beni işe bırakır işten alır

• Sevemiyeceğin bir adam mı öyle seziyorum şu an. Eğer öyle ise çocuk yokken henüz ayrılman senin için daha iyi olacaktır. Tabii ki tek sorun buysa çok sıkıntı değil ama tavırlarda sıkıntı var gibi görünüyor. Sevgi falan vardır elbet bende iş yerimde gömleğimi ütüleyen bana yemek yapan wc mi falan temizleyen ofisi silen teyzeye sevgi besliyorum. Bu kadar ayak işlerimi yapıyor sonuçta. Arada farklı bir bağlantı yoksa o evlilik olmaz.

En İyi Kız Görüşü

• Şimdi eşinizin bakış açısına tabiki katılmıyorum, kadinlarin iş dünyasında en az erkekler kadar rol almasının, bu dünyaya dişil enerji ile katkı sağlanmasındaki değerin, dünyanın daha barışcıl/paylaşımcı ve daha az rekabete sahip bir düzene muhtaç olduğunun artik farkında olmalıyız, yalniz sorunuza özgü olarak maksadimiz size yardim etmek olduğuna göre orta noktada buluşarak huyuna gitmeniz gerekiyor. Tatlı bir dille, o dediklerini şimdikinden eksik olursa söz veriyorum bırakacağım, denememe izin vermeni istiyorum, diyebilirsiniz. Bekar olsaydınız ardiniza bile bakmayın derdim ama evlisiniz...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• adam haklı 3 gün sonra mızmızlanmaya başlıyorsunuz. ben de çalışıyorum sen hazırla yemeği, sen yap ütüyü vs

0|0
    0|0
  • NE kadar masum düşünüyorsunuz siz hanımlar, evli bir patron bile evlenecek kadının hergun yalvararak evlenme diye , seni seviyorum diye hergun rahatsız edenleri gorduk. Haaa işimi kaybetmeyim diyen kadınlarıda gorduk bunları katlanıp. Adam başına dert almamak, başımız ağrımasın diye için uğraşmak istemiyor kanımca.

0|0
    0|0
  • onun aslında amacı ütü yemek degil onlarda var ama seni kıskanıyor bide malum ortalık kötü tacizler tecavüzler arttı sana güveniyodur ama çevreye güvenmiyodur. Sana bakacak durumdaysa ve geçiniyorsanız gerek görmüyosa çalışmana gerek yok

0|0
    0|0
  • Evde yapılacak işlere bakabilirsin? Bilmiyorum şu an aklıma gelmiyor ama.. İllaki bir şeyler vardır. El işi basit gelebilir. Büyük bir iş gibi görünmeyebilir. Daha büyük işler vardır illaki.. Biraz araştır derim. :)

0|0
    0|0
    • Yok üni okudum

• Anladım. Sen okudum diye güzel bir pozisyonda çalışmak istiyorsun. Umarım dilediğin gibi olur her şey :)

• Yemek ne ya?
    Aşk ve sevgi ile olmalı bir evlilik

0|0
    0|0
  • Ben bu kocayı tuttum, akıllı erkek. Kadına gereken ayarı vermiş.

0|0
    0|0
  • Demekki kendisi pek uslu durmuyor. yemek bahane bence

0|0
    0|0
  • Aslında sağlıklı omurboyu ilski için bayanın çalışması yanlış. Ama şöyle bsey var hayat şartları mecbursundr ona bsey dyemem

0|0
    0|0
  • Arkadaslarinla takil.

0|0
    0|0
  • Öyle şey mi olur kadin erkek herseye sahip cikmali bence kadinin yeri ewidir ama part time is bulurum de eve erken gelmeye calis genelde ewde duran kadinlar cocuk sahibi olup vakit geciriyo cocuk yapmaya bakin

0|0
    0|0
  • Ne olarak çalışıcaksın ki? Eşinin mesleği ne? Eşinin geliri ihtiyacınızı karşılıyor mu?

0|0
    0|0
    • Muhasebe mezunuyum. İzin verse iş aramaya başlıcam

• Hobi edinmemede izin vermiyor

• Hobiye izin vermeyen çalışmaya hiç vermez Allah yardımcın olsun :)

• Ev işleri için ne kadar ücret ödüyor peki sana? Onuda bir sor bakalım..

0|0
    0|0
  • Eşini ikna etmen lazim elinde bir zanaat var bunu kullanmalisin

0|0
    0|0
  • maksat yemek değil seni kıskanıyor çalışmanı istemiyor onun için ütü yemek diye o :D

0|0
    0|0
    • Saçmalık beni hiç kıskanan bir adam değil.

• Esnaf

• yaa bende iş adamı baya genel müdür tarzında falan sandım gömleğim falan diyince o senin çalışmanı istemiyor ondan yemeğe ütüye atıyor sözü :D

• Genç yaşta evlenmeyeceksiniz işte abi , öyle toz pembe değil herşey

0|0
    0|0
  • Mağara adamıyla evlenmeden düşündeydin keşke

0|0
    0|0
    • Görücü usulu evlendik

• Babam çok kötü biri :(

• İğreniyorum böylelerinden

• maddi durumunuz nasıl?

0|0
    0|0
  • kendi işini kurmaya çalış ya da yan gelip keyfini çıkar..

0|0
    0|0
  • Valla ablacim neye razi olarak evlendin o da onemli

0|0
    0|0
  • çocuk yapın

0|0
    0|0
  • Meslek nedir? Ne iste calisacaksin

0|0
    0|0
  • nerden bulmuşsun o kazmayı anlamadım :(

0|0
    0|0
  • Cocugunuz yokken seni calistirmamasi cok sacma. Gerekirse eve geldiginde beraber yemek yaparsiniz. Hatta coi yorgun geldiginde sen yatarsin o yapar. Yemek piserken sana yorgunluk masaji da yapar. Kadinin sosyal ozgurlugu, evlenince kocasinin eline gecmemeli.

0|0
    0|0
    • Haha boğazına bıçak dayasalar suyunu kendi doldurmaz ayağına ister bardağı. Ne yemek yapmasından bahsediyorsun

• Ahaha sen o isi unut o zaman ya onun evlenmekteki amaci ev hanimi almakmis. Bazi erkekler ne yazik ki evlenmeyi kendi hayatini kolaylastirmak, tum islerini yaptirmak ve eve para getirdigi icin kilini kipirdatmadan sonsuz hizmet gormek isterler. O adam seni calistirmaz.

• Boşan

0|0
    0|0
    • Sonra babam gelsin öldürsün beni

• Mağara devrindemiyiz tavuk mu öldürüyor baban

• Tanımıyorsun. Hapse girmeyi bile göze alır

• ne kadarlık evlsin

0|0
    0|0
  • meslek nedir

0|0
    0|0
    • Muhasebe mezunuyum

• Kayseri

• sanayi şehri tam senin mesleğin yeri

Kızlar Ne Diyor 10

• Eş yerine hizmetçi alan adam, geçmiş olsun hayatım. Çocuk yap oyalan, bu adamın senden beklediği sadece bu. Ama ruhun ne kadar tatmin olur bu hayatta, onu bilemem.

1|0
    0|0
  • hizmetçisi misin sen onun, evlenirken bir hayatı herşeyiyle paylaşmak için bir yola girmiyor musnuz. Yemeği sen yap temizliği sen yap o da ben çalışıyorum ayağı yapsın. Kadın olarak ne konuma düşürüldüğünüze bir bakın ya hak mı bu.

1|0
    0|0
  • keşke evlenmeden önce bunları konuşsaydınız.. eşinin mantığı çok tuhaf.. çalışan bayan evinimi ihmal ediyormuş?

0|0
    0|0
  • Eşinizin geliri iyiyse çalışmasanız da olur, hobiler edinebilirsiniz, kendinizi geliştirebilirsiniz, kurslar vs olarak. Ama şu mantıktan nefret ediyorum; sen çalışma bana hizmetçilik yap. Allah sabır versin.

0|0
    0|0
    • Hobi edinmeme izin vermiyor

• Babamın zoruyla evlendim :( başka çarem yoktu

• Allah sabır versin. Kitap filan oku ufkun açılır.

• Evlenmeden Neden konuşmadınız

1|0
    0|0
  • Lütfen artık şu erkek egemenliğinden kurtulun demiyorumki hiç karışılmayacak ama sen onun bakıcısı değilsin hayatın sadece onun etrafında çevrili de değil bu kadar saygısız ve düşüncesiz insanları hayatınıza almadan önce lütfen bir kaç kere düşünün

0|0
    0|0
  • Zor durum

2|0
    0|0
  • Onla alakası yok kıskanıyor işte anlayışla karşıla biraz 😊

0|0
    0|0
  • Adama bak sanki hizmetci tutmusk bu ne

0|0
    0|0
  • Evde iş yap sat