Toplum olarak neden objektif ve saygili değiliz?

Nedense Turk gencligi çok cahilce yetişiyor takim tutar gibi parti, gorus, tutuluyor ve herkes gruplasip birbirine karsi nefret ve saygisizlik icinde yasiyor.

Konu okadar derinki nerde başlasam anliyamiyorum. Misal suriye mevsuzu? Bizim toplumumuz bu kadar irkcimi gerçekten? Sürekli bir nefret politikası var gerek irklara gerek dinlere karsi. Kafasi yikanmis okadar insan varki adam 100% Türk bile degilken kendini boyle görüp ne mutlu Türk'um diyene diyor. Atam Mustafa Kemal diyor. Sonra arabina kurdune saydirip duruyor. Dinede saydiriyor. Bazen kendi ülkesinden utaniyor insan gerçekten çünkü geçmişi bu kadar yüce olan bu vatanin boyle duruma düşmesi üzücü. Bunu sakin nefret olarak görmeyin oz eleştiri yapmaya calisiyorum.

Toplum her gecen gün cahillesiyor sorgulayan durumlara objektif yaklasip oz eleştiri yapan insan sayisi az. Sonrada diyorum ki boyle bir millet buna mustahak.

Güncellemeler:
Guncel
gorus?

0|1
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kesinlikle haklısın. Bizim millet mantığını kullanarak değil de , olaylara her zaman duygusal yaklaşan bir toplum. Kim nereye çekerse oraya gidiyorlar.

0|0
    0|0
    • Evet doğru epey duygusal insanlariz ama düşman bunu bilmeyi birak bunu istediği gibi kullanıyor. Duygusallık kotu değil kesinlikle maneviyat her zaman lazim ama denge önemli. Farkettigim kadariyla gelişmiş ulkelerdede tam aksine maddiyat akil yoğunluklu ama duygusuz bir toplum yetişiyor zaten bu yüzden türk insaninla tanistiklarinda bundan etkileniyorlar. Fakat biz karsi tarafa kendimizi iyi tanitamiyoruz.

• Çok doğru söylüyorsun.

• Ben kendime göre objektifim

0|0
    0|0
Yükleniyor...