Eğer sen Allah katında değerli olmasaydın Rabbin seni hiç insanlardan saklar, onların kem gözlerinden ırak tutar mıydı?

Şimdi bir düşün… Eğer sen Allah katında değerli olmasaydın Rabbin seni hiç insanlardan saklar, onların kem gözlerinden ırak tutar mıydı? Eğer sen Allah katında kıymetli olmasaydın Rabbin seni sadece eşine has kılar mıydı? Böyle yaptığına göre demek ki kadın olarak sen, Allah katında gözlerden uzak tutulmayı gerektirecek kadar değerli ve kıymetlisin.

7|1
20|1

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdiki kızlar pek saklamıyor kendini herşeyleri ortada

0|0
    0|0
    • Helâl olan şeyler belli, haram olan şeyler bellidir. Bu ikisinin arasında, insanların birçoğunun helâl mi, haram mı olduğunu bilmediği şüpheli konular vardır. Şüpheli konulardan sakınan kimse dinini ve ırzını (şeref, haysiyet ve namusunu) korumuş olur. Şüpheli konulardan sakınmayan ise gitgide harama dalar. Tıpkı sürüsünü başkasına ait bir arazinin etrafında otlatan çoban gibi ki, onun bu araziye girme tehlikesi vardır. Dikkat edin! Her padişahın girilmesi yasak bir arazisi vardır. Unutmayın ki, Allah’ın yasak arazisi de haram kıldığı şeylerdir…

• en güzeli dost

• En başta şu şehveti halletmemiz lazım zina yapmıyoruz ama işte

Kızlar Ne Diyor 19

• Aynı Allah , erkekleri de yaratmadı mı? Hani Allah katında herkes eşitti? Neden kadınlara bir değer biçildi?

1|0
    0|0
    • tabiki doğru söylüyosun güzel insan

• Benim söylediğim şeyle senin söylediğin şeyler çok farklı.
      Ben kadın kapanmak zorunda demedim, günümüz şartlarında kadın calısmalıda, kendi ekonomik gücü olup, kendi ayakları üstünde durabilmeli
      Kadının namusunuda örtü örtü değil, kişiliği belirler
      Hic bir kadinada giyiminden yaşamından dolayı namusuz yakıştırması yapmak kimsenin haddine degil.
      Eyer Rahibeleri göz önüne getirsen kapanmaninda sadece İslam dinine özgü bisey olmadığını anlanrsın
      Ayrıca Kuran'ı Kerimde kadına kapanması söylenmiştir, fakat kapanmayan kadın cehhenmede yanacaktir, gunahkardir, okumuyacak, calismiyacak eve kapali kalcak demez...
      Ve Peygamber efendimizin ilk eşi H. z Ayşe r. a Ticaretle uğraşıyor du
      Bazı ayetler insanlar tarafından farklı yorumlanmis, ya da istedigi manaya cekilmistir, insanlar kendi cikarlari dogrultusunda ayetleri carpitmislardir
      Mehmet Akif Ersoy derki: İslamı Kuran'ı Kerim den değilde hocalardan ögrenseydim dinden sogurdum

• @Susamazsın Müslümanlara göre, Kuran-ı Kerimde yazan ve şart olarak öngörülen bir şeyi yapmamak , dinden çıkmaya , cehennemde yanmaya yeter. Bu yüzden açıkların ve çarşaf giymeyen kadınların yanacağını söyleyen çok Müslüman gördüm ben. Evet. Rahibelerde de var , ama hiçbirimiz İncil okumadığımız için İslamdaki gibi çarpıtılma mı yoksa gerçekten açık ve net emredilmiş mi bilmiyoruz.
      Ayrıca o Mehmet Akif'in değil Yusuf İslam'ın bir sözüdür.

• Neden sadece kadınlara yönelik bir paylaşım yapma gereği duydun ki? Başta hak veriyordum şu an çöp gözümde şu yazdığın soru. Seksistsiniz zavallısınız ve kadınlardan başka uğraşacak hiç bir şeyiniz yok

1|0
    0|0
    • Bizim burada bu gerçeğin altını çizmemizin nedeni; sana, senin nasıl olduğunu hatırlatmak ve senin mahiyetini sana fark ettirmeye çalışmaktır. Sen bunu fark ettiğinde bu, seni karşı cinse karşı her şeyde daha dikkatli olmaya sevk edecektir.

Şimdi, bu satırları okuduktan sonra başını ellerinin arasında al ve:
      *Acaba ben, gerçektende erkekler nazarında böylesine etkileyici ve dikkat çekici bir varlık mıyım?
      * Gerçektende ben, örtülü olmama rağmen erkeklerin bakışlarını üzerime çekecek kadar dikat-i câlip miyim? diye bir düşün…

• O zaman aadece kadınlara laf yetiştirme burda

• erkekler daha kötü

• Evet.

0|1
    0|0
  • Evet ayırıca erkeklerde aynı şekilde olmalıdır.

0|0
    0|0
  • Allah erkeklere değer vermiyo mu yani 😂

1|0
    0|0
  • Eğer Allah katında değerli olsaydık bir saçtan etkilenen Abaza erkek nesli yaratmazdı erkeğe 4kadın bize tek erkek cennete erkeklere huri bize hiçbirşey gerçektende değerliymişiz

0|0
    0|0
  • Wayyy sagol hatirlattin kem gözlerden irak durayim 😄😄

0|0
    0|0
  • güzel fakat erkekler de için geçerli bu Hz yusuf niye bukadar namuslusuyuludu bukadar güzel olmasın rağmen ALLAH peygamberler bize örnek olsun diye yaratmistir Hz Meryem annemiz niye bukadar namuslusuyudu

0|0
    0|0
  • Ne güzel söyledin 🤗

0|1
    0|0
    • Sen bunları düşünüp, etrafına akseden yansımalarını fark ettiğinde, kendinin ne kadar çekici bir yaratılışa sahip olduğunu anlayacak veya en azından bunun farkına vararak daha hassas, daha dikkatli ve daha erdemli davranmaya başlayacaksın. Bu ise, başlı başına başarının ta kendisidir. Bu nedenle n’olur bu noktayı asla basite alma!

• bu erkekler icinde gecerli

0|0
    0|0
  • Guzel ☺️

0|0
    0|0
  • Uzagim belki ama cok yalniz hissediyorum

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı

0|0
    0|0
  • Carsaflilardan bile etkilenen var onlar nolcaklar peki?

0|0
    0|0
    • Bu nedenle ey bu satırlara konuk olan bacım, şunu hiçbir zaman unutmamalısın ki sen, bir kadın olarak kesinlikle etkileyicisin. Sen ‘çekicilik’ olgusuyla yaratılmış ve doğasında ‘cazibe’ bulunduran bir varlıksın. Mıknatıs, etrafındaki metalleri nasıl ki kuvvetle kendisine doğru çekerse, sen de yabancı erkeklerle karşılaştığın ortamlarda onların tüm bakış ve dikkatlerini –istemesen bile– kuvvetle üzerine çekersin. Çünkü bu, senin doğana yerleştirilmiş bir duygudur. Bu duygu –sen istesen de istemesen de– öz benliğinde mevcuttur. Önemli olan senin bunun farkında olmandır.

• Anladim, Teşekkürler ;)

• rica ederim çirkin kız :)

• Haklısın..
    Çok doğru..

0|0
    0|0
  • Eline sağlık

0|0
    0|0
  • Aynenn

0|0
    0|0
  • Tantanalı bir dille yazılmış olması, saçma olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

0|0
    0|0
  • bu nedir ya ne bicim zihniyet

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...