Amerikada çocuk geline verilen tepki türkiyede de verilir miydi?

islamda 12 yaşında kızın evlenmesinde bir sakınca olmadığı için bence tepki vermezlerdi.. sizce?

2|1
13|10

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilikde yasa bakilmamali burdaki sorun zorla evlilik. Eger bir erkek kiz genc yasda olgunluk gosterebiliyorlarsa ve hic bir şekilde zorlanmayip kendi isteği ve kendi seçtiği esle evlenebiliyorsa bunda bir sorun yok. Aradaki bu hayat farkliligi absurt olmamali. Zorla evlendirilen bir kiza dünyanın her yerinde tepki verilir.

Ayrica amerika'da 12-18 yaslari arasında ilişkiye girip hamile kalan kizlar var evlilik olmadan. Bizzat son orta okul ve lise zamanlarinda arkadaslarim anne oldu. Evlilik olmadan bir hata ile dunyaya cocuk getirip bakamamak ve o cocugua aile kavramini veremek toplum olara daha buyuk ve tepki cekilmesi bir sorun.

0|0
    0|0
    • yalana bak amerikada yaşadım 12 yaşındaki kız öpüşmeye kalksa millet oha diyordu. 16 yaşındaki kızlar cinsellik yaşıyor olabilir ona bir şey diyemem. sende diyemezsin sanane herkes istediği ile sevişir yatar kalkar sanane?

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Verilmezdi.. peygamberleri 9 yaşında çocuğu kendisine eş yaptı sonuçta.. Evlilikte keramet vardır diyip destek bile verirlerdi.

0|0
    0|0
  • Ne siteymis la herkes abd de doymus ingilterede dogmus yasamis oralari cok iyi bilen insanlar
    Abd iliski yasi 10
    Ingiltere eids yasi 12
    Ingiltere dogurma yasi en erken 13
    12 yasinda sevgili yaparsin ozgurluk 15 yasinda evlendirirsin cocuk gelin.
    Bizim ulkemiz dusunmeyen ozenti insanlar toplulugu
    Hmm bu arada ben kimseyi halis topraga agaogluna koca tepki gosterdigini gormedim ya sen?

0|0
    0|0
    • Milyonda bir yaşanan örneklerden ortalama gibi bahsetmek neyin kafası peki? Ingiltere'de yaşıyorum ama elin ortadoğulu primatından öğreniyorum bunları, ne ilginç.

• MILYONDA BIR DIYORUM

• ben abd de yaşadım kısa süre. babysitter olarak gitmiştim. abd de 10 yaşında hangi çocuk doğurmuş bu nasıl yalandır

• Sanmam... bizden birak tepki veren insan olmayi insan olmayi başarıp basarmadigimizin tartışılması gerek önce

0|0
    0|0
  • Herhangi bir islam ulkesinde verilmezdi, vah vah yazik kiza derlerdi insanlar kendi aralarinda :)

0|0
    0|0
  • Taslarlardi bence

0|0
    0|0
    • hiç sanmıyorum

• yok biz değiliz. kuzenim anne tarafından

• Anladim 😂kücük gelin

• Verirlerdi sacmalama

0|0
    0|0
  • 181.000 çocuk gelin olduğuna göre vermiyorlar.

0|0
    0|0
  • namus bitmiş

0|0
    0|0
  • Türkiyede zaten 12 yaşında evlenen sayisizca insan var yani tepki verseydiler onlara verirdiler

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Bu ulkeden hicbisey olmaz. Adamlardaki duyarliliga bak gavur diye yerden yere vuruyoruz ama bizden serefliler. 12 yasindakiyle evlenmek pedefiliye girer

0|1
    0|0
  • Türkiye gibi bir yerde, kimse tepki vermez, götleri yemez.

0|0
    0|0
  • verilirdi de uzaktan gözlerle. Kimse gelipte sövmezdi

0|0
    0|0
  • Türkiyenin neresinde olduğuna bağlı ben izmirliyim burda kordonda böyle gezdirse kızı 5-10 kişi toplanır döverdi bu adamı

0|0
    0|0
  • Çok az bir kesim tepki verirdi.

0|0
    0|0
  • Ben görsem verirdim başkalarını bilemem tabi

0|0
    0|0
  • Bizimkiler islam adı altında s*kişirler normaldir derler.

0|0
    0|0
  • Hayır verilmiyor ama verilmeli. Turkiyemiz ayakta uyuyan robotlaşmış insanlar gibi olmuş biraz bazı şeylere muhalif olmalılar

0|0
    0|0
  • Bunun benzeri bakikesir'de yapildi diye hatirliyorum. Haberlere konu olmustu.

0|0
    0|0
  • Tepki verilmezdi. Bunlara gore sokakta opusmek ayip gunah ama 12 yasindaki cocugun evlenmesi normal.

0|0
    0|1
  • Bizde de aynı tepkiyi veren olur. Asıl Amerikalilarin bu tepkiyi vermesine şaşırdım. Genelde umursamaz havada olurlar.

0|0
    0|0
    • Pedofiliye karşı asla umursamaz olmazlar. 15-20 yaş sevgililiği bile normal karşılaşmaz, Türkiye'nin aksine.

• Ayrıca tepki göstermeleri için illa kızın itiraz etmesi lazım. Eğer o kızı ailesi manipüle etse ve evlenmeyi kabul etseydi kimse sesini çıkarmayacaktı.

• İnandırıcı değil

• ama 12 yaşındaki kızlarla ilişkiye girmeyi biliyorlar

0|0
    0|0
    • amerikada yaşadım 12 yaşındaki kız ortaokulda oluyor o yaşta bir kız asla ilişkiye girmez

• ki isterlerse girerler bu onların seçimi, ama bu yaşta evlenmek onlara bir dayatma. istemeden evleniyorlar

Yükleniyor...