Türk vatandaşı olmanın ne faydası var?

Ben Türk'üm ve bununla gurur duyuyorum. Ancak Suriyeliler Türk vatandaşı olunca nasıl bir ayrıcalıkları olacak ki? Olurlarsa olsunlar. Görende Türk vatandaşı olunca bir sürü hakka kavuştuklarını zannedecek. Mülteci olarak daha çok hakka sahipler haberleri yok.

Oy vereceklermiş. Versinler. Bu iktidar partisinin oylarını artırmaz aksine azaltır.

2|2
9|19

En İyi Kız Görüşü

• Aslında bunu bende düşündüm.
    Mülteci iken sınavsız okullara alınan öğrenciler, geri donussuz ve kabarık burslar..
    Vergi ödemesiz açılan is yerleri!
    Belki vatandaş olursa bu torpiller geçer diye düşündüm ama tek sorun bunlar mi ki?
    Çok uzamadan baslamayacaklar mi kendi dilimizde eğitim istiyoruz demeye?
    Yani şey yapmak istemiyorum ama Kürtler de bu ulkenin vatandaşı ama en büyük desteği onlar görüyor. Ne elektrik faturasindan haberleri var ne bir şeyden ama ana dilde eğitim istiyor, bayrağımızı indiriyorlar. Suriyeliler yapmayacak mi aynısını? Daha fazlasini yapacak. Kendimize bir kısım daha düşman yaratacağız.
    Bir Suriyeli öğretmen olup benim çocuğumu egitsin istemiyorum ki ben!
    Üstelik ne oy kaybi yasacak yapma lütfen
    Kaybettiği 3 5 oyun yerine 3 milyon oy kazanacak.
    Gerçekten kaç tane akplinin umurunda sanıyorsun?
    Umrunda bile olsa zaten azıcık tepkiyi görünce RTE kıvirdi aslında söyle böyle diye.
    Ay çok konuştum.
    Olmasınlar vatandaş falan sktirsin gitsinler.

3|4
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kanka kaybedilen kürt oyları yerine telafi oylar bunlar. Nasıl katkısı olmaz iktidar partisine?

1|1
    0|0
    • Suriyelilerin minnet duygusu olduğunu düşünmüyorum kanka. Yaşayış tarzları iktidar partisiyle zıt.

• Kanka şu videodaki sisteme aşina oldukları için bunların hepsi devlet memuru yapılır bence :D

https://www.youtube.com/watch?v=2I0XcFSOxis

• Eyvah 😂

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 18

• Birde neye takılıyorum biliyor musun hukumet ne yaparsa oy için diyorlar ya ona takılıyorum. RTE wc yaptırsa ishallerin oylarını almaya çalışıyor diyorlar ilginç bizde ki siyasetin rezilliği o derece. Ayrıca Suryeli ler haindir bizi bu hükümet getirdi bu zittimin ülkesine der chp ye oy verirler kimse merak etmesin :D Ayrıca İsviçreye beni vatandaş alsalar demokratik sol parti hükümeti zamanında geldim onlara oy veriyim gibi çocukça bir düşünce içine de asla girmem.

0|1
    0|0
  • bunu bu sıtede en net ben cevpalyabılıırm benım ömrümün yarısı Avrupa ulkelelrıne seyahaetle gectı iş anlamında yanı aslında 20 yasından berı okul egıtm gezı ya da iş olarak bırsekıl sureklı seyahat ettım. akp den öncesı ve sonrası dıye bır durum var. tc pasaportunun bır ınsana bukadar zulum verdııgi bır vatandsşlık yoktur bulgarıstandan başlayıp gıdecegın yere kadar 5. sınıf ınsan muamelesı görüyorsun. her turlu sorunu çıkarırlardı. para dağıta dağıta gıdrdık. bıızm kendı gumrugumuz bıle para koparmadan cıkıs vermezdı kolaısyon donemlerı ıyı hatırlarım. bugun dünyanın neresine gıdersen gıt turkıyeyı bılmeyen ya da tayyıbı bılmeyen adam yoktur kımne derse desın ülkeye vızyon atlatan adamdır bır de özal. öyleydı rahmetlı. surıyelı konusuna tamemen karsıyım vatandaşlık verılmesını yanlış buluyorum oy avcılığı ma bunun yanında ülkeye yapılanlarıda göz ardı etmem. artısıda var eksılerıde. daha ıyısı çıkana kadar ben akp dıorum oy atarmıyım emın degılım ama bır chp ye asla oy atmıycagım kesın bu kadrosu ve becerısızlıgıyle

0|1
    0|0
  • ben yine tayipciyigime oyumu verecem😂 her neyse konumuza gelelim, vatandaşlık verilmesin.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle suriyeliler o vatandaşlık hakkınız alamaz , almamalı. Benim dedelerim çanakkale de ALLAH ALLAH diye diye omuz omuza can verdiler. Biz hiçbir zaman savaştan kaçanlardan olmadık dünya da eşi benzeri olmayan bir toplumuz bu soysuzlar mı vatandaşlık alacak? Türk'üm tariha mashar olmuş , tarihin en başarılı ırkına sahibim. Bayrağımla, insanlığımla her şeyimle çok özelim. Dünya da ki cennet vatanımda özgürlüğümü kimse kısıtlayamaz. Suriyeliler ülkemizde "suriye, suriye" diye slogan atamaz. Bunlar şimdiden böyleyse yarın başımıza bela olurlar. Acilen artık gözlerin açmalı ve biriletini o tahttan indirmeliler yeter artık yazık bu millete görün artık olanları

0|1
    0|0
  • Sorun o değil, amaç demografik yapısını değiştirmek. Çok büyük bir sayıdan bahsediyorsun burda. Zamanında Körfez savaşında gelen yarım milyon k*rtun sonuçları şuanki ortada. üç milyonun sonuçları çok ağır olacak. Adamlar birkere YSK yı ele geçirdiler oyların düşeceğinide hiç zannetmiyorum :) Tek çare ayaklanmak, herkes ama...

0|1
    0|0
  • Ha taihiti vatandaşı olmuşsun ha Türkiye hiç bir farkı yok o derece itibarsızlaştırdılar memleketi.

1|1
    0|0
  • Biz ya canımızı veririz ya da istediğimiz yeri alırız faydası bu yusuf yusuf yok bizde

0|1
    0|0
  • Olmayan faydan daha çok zarara dönüşecek. Burada bir fayda değil bir zarar söz konusu zaten.

0|1
    0|0
  • Ben vatandaşlık verilmesinden yanayım. Mülteci sözcüğü hiç bir insana yakışmıyor çünkü. Ayrıca vatandaşlık verildiğinde en azından onlara tanınan pozitif ayrımcılık da bitmiş olacak :)

1|1
    0|0
  • Faydası yok zararı çok...

0|1
    0|0
  • Mülteci olarak kalsalar savaş bitimi gönderebiliriz. Vatandaş olmak demek dünya üzerinde yaptıkları herşeyden bizim ülkemizin sorumlu tutulması ve istedikleri zaman TC ye girip çıkabilmeleri demek.

0|1
    0|0
    • Ülke yol geçen hanı oldu zaten.

• Hayır ben şeker şu an veriliyor diyorum.

• TC vatandaşı olunca şuanki hakları ellerinden alınmayacak yalnız. Ayrıca vatandaş oldukları için dış ülkeler yardım yapmayı kesecek ve sonuç tekrar hay ben sizin zamınıza koyayım durumuna dönecek ülkede

• Bir çok hakları olacak. En basitinden oy kullanacaklar

0|1
    0|0
  • Cok güzel dedin abi. Ben vatandaşlık verilsin dedim herkez ters yorumlar yaptı.

0|1
    0|0
  • Ülkemizde kalıcı olacak olmaları rahatsız edici

0|1
    0|0
  • en azından asil kanımız var vatanı toprağı satıp kaçanlardan deyılız bilader

0|1
    0|0
    • Orası ayrı bir durum. O kansızların vatandaş olması bizi bozmaz. Biz yine asil Türk kanına sahip olacağız.

• Türk vatandaşı olurlarsa burdaki yerleri geçici olmayacak kalıcı olacak çünkü

0|0
    0|0
  • Hemen oy meselesi yaptiniz

0|0
    0|0
  • Suriyelilere Vatandaslik vermenin ana sebebi,
    Konu ilk açıklandığından itibaren bir çok kesim karşı çıktı ve çıkıyor. Ama neden karşı çıktıklarını bilmiyorlar. Genelde bahane olarak maddi ekonomik türü şeyler öne sürüyorlar. Şunu belirtelim ülkemizde çok sayıda Ermeni, Yahudi, ABD gibi TC vatandaşı kişiler var.

Evet işin özüne gelelim

Erdoğan'ın Suriyelilere vatandaşlık vermesinin altında yatan gerçek neden ilerde Halep bölgesi Türkmen bölgesi ve belkide Şam ın bir kısmını Türkiye'ye katmaktır.

Suriye büytük ihtimalle bölünecek

ABD Esad'a bir Nusayri devleti veya bir Alevistan devleti kuracak

Kuzeyimizde ise PKK ya bir devlet kurmak istiyor

İşte ABD nin bu planına karşı Türkiye yeni bir plan geliştirdi

0|1
    0|0
Yükleniyor...