Bir insanda başarısızlığın nedeni nedir?

Bir insanda başarısızlığın nedeni nedir?

0|2
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• istediklerini elde edecek eylemleri gerçekleştirmemiştir ve o nitelikleri barındırmıyordur. mesela çizim yeteneğin yoksa grafiker olamazsın. el alem ne der? diye düşünen biriysen sosyal olarak alt tabakada kalırsın ve aktör, politikacı, satış temsilcisi, ceo gibi iş kollarında şansın sıfırlanır. reddedilme korkun çok fazlaysa ve zaten kırılgan bir benliğin varsa sevgili edinemezsin. aynı anda zıt şeyleri istiyor olabilirsin. mesela hem bilim adamı olup hem aktör olmayı; hem toplumsal meselelere duyarlı olup hem de renkli bir kişiliğinin olmasını istiyor olabilirsin.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kisi eger herhangi bir konuda basarisiz oluyorsa ozellikle is veya okul ortamlarinda, bu konsantre olamadigini gosterir. Konsantre olamamanin da bircok nedeni vardir. Aile hayati, ulke degisimi, arkadas ozlemi, erkek/kiz arkadastan ayrilma, duzensiz beslenmeler veya ders ya da is konusundan baska farkli bir spora ya da baska seylere odaklanma. Cunku emin olun dersleriniz ya da isiniz disinda baska seylere odaklaniyorsaniz (bu sadece spor olmayabilir) mesela seks, resim gibi seyler konstrasyonunuzu ciddi sekilde etkileyebilir. Bunu bende yasadigim icin nasil bir sey oldugunu biliyorum. Ozellikle de kisi eger onceden cok basariliysa ve sonradan bir anda basarisizlik surecinden gecmeye baslamissa bu kendisini depresyona sokabilir. Boyle bir durum yasandiginda ustesinden gelmeye calismayi veya bilgili kisilerden yardim almayi goz onunde bulundurabilirsiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• İnancsizlik. Bu çok önemli lisedeyken ben inancsizdim başaramayacağı na dair. şu an kendimi super zeka görüyorum. Aciktan 1 2 saat calismayla bile 80 alabiliyorum. 1 sende 100 kredi topladim nerdeyse. İlk donem 35 2 donem 35 3 donem 35 . sen düşün. 3 5 dersten kakdim. 1 ay sonra ek simav olucak. Yani bitiremediği liseyi inanip simdi bitiriyorum.

İnan sadece

1|0
    0|0
  • Yeteri gayreti gösterememiştir. Üstüne düşmemiştir yani. Yapması gerekini yapmamış pes etmiş olan kişidir. Ama eğer sansı varsa tekrardan coğu başarısızlıklardan başarılar doğar.. imkansız yoktur.

1|0
    0|0
  • size kendimden ornek vererek aciklamaya calisayim cok ders calismadan hep yuksek notlar aldigimi bilirdim taki karsiliksiz bir sevgi ile karsilasana kadar o gune hep ilk beste bulunurdum ne zamam zihnim baska seylerle doldu performansim %100 dustu dersleri bile zor gecer olmustum..

1|0
    0|0
  • Başaracağına İnanmamak ve yetersiz çaba.

1|0
    0|0
  • pes etmiştir yeteri kadar çabalamamıştır

1|0
    0|0
  • Tembelliktir
    İş hayatında da okul hayatında da başarısızlığın tek nedeni tembelliktir

1|0
    0|0
  • İnanç eksikliği başka bir şey değil

1|0
    0|0
  • Azim

1|0
    0|0
  • Pes etmek

1|0
    0|0
  • Sorumsuz olduğundandır

1|0
    0|0
  • Bu aralar neredeyse tüm insanlar başarısız. Sanırım dünya'nın sonu geliyor olmalı.

1|0
    0|0
  • Özgüven eksikliği ve azim 😉

1|0
    0|0
  • Şansızlık benim için

1|0
    0|0
  • risk almamak korkmak bu kadar basit

1|0
    0|0
  • ki parmağının ucunu gözüne koy. Bir şey görebiliyor musun dünyadan? Sen göremiyorsun diye bu alem yok değildir.
    Görememek ayıbı, göstermemek kusuru, uğursuz nefsin parmağına ait işte.

0|0
    0|0
    • soru kendime ait diyil genel sordum bilip bilmeden konusmak da bararisizligin bir onerisi

• İnanmamak ve bu yüzden çalışamamak

0|0
    0|0
  • Özgüven..

0|0
    0|0
  • Calismamasi

0|0
    0|0
  • başarısızlığın tek sebebi çalışmamak

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...