Yaşlı insanlar topluma nasıl katkı sağlayıp faal olabilir?

Sen yaşlandın hadi emekli ol köşene çekil demek bana doğru gelmiyor. Onların deneyimlerinden faydalanılabilir. Onları nasıl sosyal hayata daha entegre edebiliriz?

4|0
11|19

En İyi Kız Görüşü

• En basiti video çekip youtube 'tan hayat görüşlerini paylaşabilirler internet kullanıcısı olanları gençlere tavsiye konusunda başarılı olabilir katılıyorum.

Küçük yerlerde insanların toplanması daha kolay ama herkesin aynı fikirde olması önemli özellikle ergenliğe geçiş döneminde çocuklarımıza hayat tecrübeleri konusunda yaşayan örnekler olarak çok faydalı olurdu.

Onların yaş grubuna yakın bakım evlerindeki insanlara destek amaçlı gidebilirler birbirlerini daha iyi anlarlar diye düşünüyorum arkadaşlık bağları da olur.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bazıları direk ölse çok faydalı olur bkz. recep tayyip erdoğan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Huzurevine ziyarete gitmiştim. Orada yaglı boya tablo yapanlar vardı. Siir yazan hatta hikaye, roman.
    Satranç turnuvasına katılanlar gbi gbi
    Yani fiziksel olarak cok yormayan zihinsel bir aktivite tercih edilebilir.
    Lakin ne yapılır? bilmiyorum dusunecegim bulursam yazarım

Soru cok guzel ayrıca teşekkür ederim

2|1
    0|0
  • Belirli aktivitelere teşvik edilebilirler. Çok fikirler üretilebilir. Ama bunun için ciddi bir organizasyon ve yatırım lazım. Gençlerin desteği bir de.

0|1
    0|0
  • Hahh tam benlik bir soru 😃😃

0|0
    0|0
  • 60 yasina kadar emek vermisler. Haklari

0|0
    0|0
  • 60 yaşından geckin insanlar okadar çalışıp emek vermişler bize hayat anlatmalar lazım ve Duş etmeleri lazım

0|0
    0|0
  • İşte duyarlılık hdjdj

0|1
    0|0
  • Faal ler zaten

1|0
    0|0
  • Onlarda öyle diyordu. Bırak adamlar dinlensin.

0|0
    0|0
  • Herkes hayat tecrübesi demiş de, olm Türkiye'deki yaşların cidden bir hayat yaşadığına inanan var mı?

Çoğu evden işe işte işe girmiş 60 yıl boyunca. Bunun dışında en ufak hayat tecrübeleri yok, kültür seviyeleri de kahve ortamıyla sınırlı.

20'li yaşlarında olup hayatla ilgili yaşlılardan daha çok şey anlatabilecek insanlar tanıyorum.

Neyse soruna gelelim, aşağıda da belirtildiği gibi resim vs. yapmaları iyi olabilir. El yapımı küçük ahşap heykeller yapabilir veya örgü örebilirler. Sonra bunları satıp yardım kuruluşlarına bağışta bulunabilirler.

1|0
    0|0
  • Aman boş iş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• avrupada yaşlı insanlara daha fazla saygı var çünkü onlarda tecrübe var bizde 40 yaşında insan yaşlı kabul ediliyor onlarda 70 yaşında insanlar hala çalışıyor. bizde herşey ters işliyor maalesef.

0|1
    0|0
  • Bence gencler gibi çalışmalı aktif hayatın içinde olmalılar. Tek fark daha az çalışabilirler.

0|1
    0|0
  • Yşlılar hep önemsiz görülürler benim için hazine onlar deneyim hazineleri mevcut insanlar hazineye bir paçavra gibi davranıyor bir tür danışmanlık yapsalar bilgelik gibi birşey olsa insanlara deneyimlerini aktarsalar

0|1
    0|0
  • oncelıkle bedava dıye toplu tasıma araçlarına bınmemekle baslayabılırler

0|1
    0|0
  • Tecrübelerinden ve de ailede varliklarindan onları huzurevi (!) denen yere tikmadan.

0|1
    0|0
  • olamaz olmaz kesinlikle olamaz

0|0
    0|0
  • Tam akbank sloganı olur bundan yaşlıları aktif hale getirip sosyal hayata entegre ediyoruz ayağına %15.5 faizini dayamaları için.

0|0
    0|0
  • ömrü boyunca topluma çalışan insanlar 60 yaşından sonra biraz da kendileri için çalışsınlar. sürekli toplumsal fayda olmaz biraz da kişi kendine vakit ayırması lazım. sabah evinin bahçesinde serpme kahvaltısını yapsın, gazetesini okusun, torunlarıyla oynasın. rahat bırakın insanları.

0|0
    0|0
  • Insana yaslandikca bikkinlik geliyor , emekliligi yaklasan birine bak bakayim dogru duzgun calisiyor mu? Kimsede citini cikaramaz ona cunku adam omrunu vermis. Sen tutupta o adami calistirmaya devam edersen hic bir isey yaramaz onun yerine genc bir eleman getirirsen her yerde kullanabilirsin ;)

0|0
    0|0
  • çoğu emekli artık çalışıyor geçim derdi büyük

1|0
    0|0
  • Zamanında olmuştur

0|0
    0|0
  • yaşlanınca insanlar dinine yöneliyor. gençliginde din ile ilgilenenler yaslanınca adının yanına hoca efendi ismi eklenerek fetva vermeye baslıyor

0|0
    0|0
  • Okul dedğimiz yere haftada en az bir iki kere davet ederek gençlerle buluşturarak. Trt ömür dediğin programı iyi

0|0
    0|0
  • Para karşılığında

0|0
    0|0
  • Adam yaşamış yaşayacağı kadar zaten ne bekliyorsun ki ondan daha

0|0
    0|0
  • hiç bir faydaları yok ki anca otobüste oturduğun yerden kaldırmayı bilirler

0|0
    0|0
  • çicekcilik bahce işleri felan ülkemizi daha güzel yere getirebilirler.=