Yabancı biriyle arkadaş oldunuz mu?

Hiç yabancı biriyle İngilizce geliştirmek veya başka birşey için arkadaş oldunuz mu? Nasıldı yararlı oldu mu?

0|0
16|15

En İyi Kız Görüşü

• Evet yolda giderken bana yol tarifi sordu Barcelona'lı bir arkadaştı. ben de kırık İngilizcemle konuştum yolu tarif ederken tanıştık falan. benden hoşlandı numaramı aldı Facebook da eklemek istedi. sana üç dil öğretirim sen de bana Türkçe dedi. bir iki konuştuk telefonda. sonra vazgeçtim sildim

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ben direkt olarak ücretli bir siteye üye oldum. günlük konulşulacak konu öncesinden belli. konuyu okuyor, konu ile ilgili bir şeyler hazırlıyorum. akşamları anlaştığımız saatte skype üzerinden arıyor ve konuşuyoruz. yaklaşık 2 ay konuşabildim, arada bir kaç defa dondurdum. her gece konuşmak zor geliyor insana, daha doğrusu her gece programa uyabilmek zor geliyor. Alınca yıllık değil, üç aylık filan program almak daha sonra ilave etmek daha mantıklı olabilir.
    Bir de Arapça öğrenmek istiyorum, caminin imamı ile konuştum, Suriyeli bir öğretmen var, ondan konuşma dersleri ayarlayabilirim dedi, önümüzdeki ay Arapça'ya da başlamayı düşünüyorum. Arapça'yı daha kolay öğreneceğimi sanıyorum, çünkü kelimelerin kökenlerinden bir çok kelimeyi zaten anlayabiliyorum. Biraz ilerletince Kur'anı Arapça ve Türkçe meali ile birlikte komple okumayı planlıyorum.
    Sonuç olarak "dil konuşarak öğrenilir", bu yüzden birebir konuşma illa ki yararlı olur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• olmadım

0|0
    0|0
  • İnternette amerikalı biriyle konuşmuştuk bir ara. Hiçbir yararı olmadı, konuşmuyoruz uzun süredir :D

0|0
    0|0
  • Oldum faydasız

0|1
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Evet okulumdada gayet fazlalar 😅 Bu arada yararlı oldu tabiki

0|0
    0|0
  • oldum. yararlı tabi

0|0
    0|0
  • Oldum. Bir ayda her şeyi öğrendim.

0|0
    0|0
  • Oldum

0|0
    0|0
  • valla ben oldum ama sosyal ağlardan ingilizcemi geliştirmek için bir koreli ile konuşuyom bayağı bir kankiyiz :D

0|0
    0|0
    • Hangi siteden veya uygulamadan olmuştunuz?

• Facebook tan , ama koreli ile olmak istiyorsan (hem konuşarak inglizcemi de geliştiririm dersen ) kakaotalk diye bir uygulama var ondan da konuşabilirsin :D :D :D

• pardon konuşmak istersen olcaktı :D

• Evet oldum tabi

0|0
    0|0
  • Oldum yararlı da oldu İngilizce konusmama

0|0
    0|0
  • Oldum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Alman'la olmuştum benim Almanca yoktu onun Türkçe İngilizceler anlamaya yetmiyordu ama hala arkadaşız anca selam veriyoruz 😄

0|0
    0|0
    • Sıkılmıyonuz mu 😃

• Güzel aynen ama Turkleri engellemis bazıları😂

• Çünkü çoğu farklı amaçlarla kullanıyor😒

Erkekler Ne Diyor 14

• Evet. İngilizcemin pek gelişecek hali kalmadı artık, ama bir sürü yabancı arkadaşım var. Heralde yabancı ülkede yaşadığım içindir bilemedim.

0|0
    0|0
  • Bu size kalmis bir durum. Benim sanal dunyadan edindigim bir suru arkadasim var. Yabanci dil olarak 3 dil ogreniyorum Şu an ingilizce, fransizca, ispanyolca. Faydasini goruyorsun ama google ceviriden kopyala yapistir yaparsan hic bir faydasi olmaz. Kendin yazmaya calisacaksin. Sıkıştigin yerde yardim alacaksin. Bu sekilde ogrenmeniz gelisebilir.

0|0
    0|0
  • olmadım hiç

0|0
    0|0
  • Oldum

0|0
    0|0
  • Çok fazla yabancı arkadaşım var Antalyada oturduğum için her yönden faydalı rusça bile öğrendim biraz

0|0
    0|0
    • aga ruslar hemen veriyormuş doğrumu böyle bir şey diyolar hep :D

• @MARSDÜ Doğru valla ne diyim ağzın laf yapar ve utanmazsan tabi

• valla havuzlu otel gibi yerlerde bende utanma sıfıra düşüyo bende 18 im bir açılışı yapalım diyorum artık kendime sırf bu yüzden antalyaya gitmek istiyorum bir akraba söz vermişti vazgeçmişler olsaydı ilk açılışı yapardım orda

• oldum sevgilide oldum

0|0
    0|0
  • Her yaz 1 geceliğine ediniyorum bikaç arkadaş.

0|0
    0|0
  • Olmadım

0|0
    0|0
  • Oldum bence matrak insanlar kafa dengi cok

0|0
    0|0
  • Facebooktan bir arkadaşım olduydu yarım yamalak konuşuyodum bir gün anlayamadım sinirim bozuldu ondan beridir yabancı arkadaşım olmuyor :D

0|0
    0|0
  • ben İngilizceyi turistlerle konuşarak öğrendim kardeş işe yarıyor

0|0
    0|0
  • Evet gayette güzel geçti

0|0
    0|0
  • Yes , We were friend but she went to come back her downtown , I missing her

0|0
    0|0
  • Rus kızlarla olurum :D