Psikoloji için hemsirelik bırakılır mı?

Arkadaşlar sizce psikoloji nasıl bir bölüm ataması özellikle devlet üniversitelerinde çok mezunu yok ama ozellerde çok var yoksa pdr mi daha iyi sonuç sizce ne yapmalıyım

0|0
7|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bırakılır...

0|0
    0|0
    • Yeni üniversite yurt ortamı yeni şehir biraz korkutuyor

• Antalya ucuz şehirdir bildiğim kadarı ile hakkında hayırlısı...

• İnşallah teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• "Bırak koçum" deyip gaz verenlerin kaçı psikoloji okuyup çalışmaya başlamış acaba? Kardesim Odtu psikoloji mezunu çektiklerini ben bilirim. Öyle kendi yerini açacaksın iki kafa sallayıp saatte bin dolar kazanacaksın palavralarına inanma, klinik açabilmen için mezun olduktan sonra yüksek lisans yapman gerekiyor bununla da bitmiyor maalesef, benim çevrem çok geniş, aileden de zenginim zaten diyorsan tüm bunları yaptıktan sonra tabi kazanabilirsin saatte bin dolar 😊 yok öyle değil diyorsan en mantıklısı pdr

0|0
    0|0
    • Oyle haklisin zaten psikolojiye o gözle bakmiyorum yani iki laf tamam bitti diye ama pdr de atama bitebilir 4 yıl sonra ondan korkum hemşireliği de istemiyorum çok kafam karışık eğer olursa Türkçe eğitim yapan bir üniversite olcak Antalya olabilir gibi sen ne onerirsiniz en azından kardeşinden dolayı bazı şeyleri daha iyi biliyorsundur

• Psikolijide Antalya nasıldır bilmiyorum ama Türkçe eğitim almanın senin için dezavantaj olacağını biliyorum. Kardeşim okurken öğrenim süreci boyunca gece gündüz makale okumak zorundaydı, onun öğrenim dili ingilizce olduğu için makale sıkıntısı yaşamadı ama eğer dili Türkçe okuyacaksan dünya çapındaki makalelerin ingilizce olduğunu ve bunların hatrı sayılır bir kısmının Türkçe çevirisi olmadığını bilmende fayda var. Psikolojinin hangi alanında çalışmak istediğin de çok önemli örneğin sağlık bakanlığı vb. yerlerde çalışmak ya da kendi yerini açmak istiyorsan klinik psikoloji alanında yüksek lisans yapmak zorundasın yani tez hazırlayacaksın bu da seni yine ingilizce makalelere döndürüyor. Hazırlık okursan yüksek lisansla birlikte toplam 7 yıl okumuş oluyorsun, bir tıpçının 6 yıl okuduğu aklına gelince sinirlerin bozulacak 😄 yani sabır katsayının çook yüksek olması gerekiyor, ancak gerçekten çok seviyorsan ve bunları göze alıyorsan gir derim 😊

• O kadar yapamam zaten iki yil hemsirelik okudum psikolojiye ilgim var önceden tercih zamanında yazdım ama tutmadı bu kadarını bende ailemde istemem çünkü bir yerden başlayıp çalışmak da istiyorum İngilizcenin pek de iyi olduğunu düşünmüyorum açıkçası ondan Türkçe olması ilk tercihim olur peki kardeşiniz memnun mu seviyor mu büyük ihtimalle çalışıyordur zaten

Erkekler Ne Diyor 4

• bırakılır

0|0
    0|0

• Hemşirelik iyi boşver psikolojiyi

0|0
    0|0
    • Neden sence

• Edebiyat bitirdim daha sonra😊 Çok alakalı dimi psikolojide şunu gördüm ben gerçekten psikoloji okuyanlar ya da psikolog olanlar vs. Her karşılaştıkları insanın davranışlarına bir tanıyla yaklaşıyorlar haliyle meslek icabı çünkü ona alışıyor sürekli sorunları olan insanlarla görüşmelerinden kaynaklı alışıyorlar ve git gide duygusuzlaşmaya başlıyorlar duygu körlüğü tabi bu benim gördüğüm gözlemlediğim şeyler ben sadece eksi yanlarını söyledim artı yanları seninde dediğin gibi gecen gündüzün vs. Hemşireliktede haftada bir nöbetin olur en kötü mesai yaparsın karar senin hayat senin nede olsa

• Anladım teşekkürler

• Acicaksin bir yer gelsin balyalar.. (yazan psikolog mağduru)

0|0
    0|0
  • Bırakılır tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• evet psikoloji harika bir bölüm ancak hemşireliği ben olsam bırakmam sonuçta onunda ataması rahat ancak psikoloji ve pdr nin atamalrı git gide azalıyor daha doğrusu puanları yükseliyor özelde kazanmak içinde tanınman gerek bence riske girme canım

0|0
    0|0
    • Ama hemsirelikte de hayat geçmez gece yok gunduz yok aldığın maasta tatil hafta sonu her şeyi bolca olan öğretmenle ayni

• 440 tm 3 ise sen hukuk ta okuyabilirsin neden tercih etmiyosn

• Hukugun mezunu çok hem devlette hem özel üniversitelerde kontenjanlari da çok ama psikoloji devlet üniversitelerinde çok az daha çok ozellerde var

• Evet ben olsam bırakırdım bence yapmak istediklerimiz için birçok şeyden vazgeçebilmeliyiz yoksa neden yaşıyoruz?

0|0
    0|0
  • Bırakılmaz

0|0
    0|0
    • Neden sence

• Eğer sevmiyorsan zaten değiş şimdiden ama seviyorsan hemşireliği değişme bnce sana kalmış artık

• Teşekkürler

• Bırakılır

0|0
    0|0
    • 2yil okudum hemsirelikte o da var biraz kafam karisik

• Bırakılır

0|0
    0|0

• Hemsire ve piskoloji ayrı dallar aynı seyi yasamazsn merak etme

• İnşallah psikoloji mi pdr mi arasindadada çok kalıyorum nasıl olacak of offf

• Pskiloji harika bölüm hemşirelik ile kıyaslanmaz bile

0|0
    0|0

• Hukuk eskiden di şimdi mezun çok ve iş bulmak zor çok mücadele istiyor. Pskiloji öyle değil her yerde ihtiy var

• Psikolojiye baktım devlet üniversitelerinde çok az daha çok özelde var hukuk devlette de çok özelde de o yüzden psikoloji sanki daha mantikli

Yükleniyor...