Köy oturmak utanılacak birşeymi sizce?

Siz köyde otursaydınız bunu utanmadan söylemiydiniz?

0|0
7|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ne münasebet utanmak. Köy veya şehir ne fark eder?
    Memleketime yakın bir köy var. Akrabalığımız yok ama takılıyoruz. Orayı çok seviyorum. Bana huzur veriyor. Orada bulunmaktan keyif alıyorum. Sessiz sanılıyor ama dinlemesini bilene çok şey anlatıyor ve sunuyor köy hayatı.
    Bizim köydeki insanlar son derece medeni, modern, akıllı insanlar. Köyden sık sık Türkiye'nin önemli üniversitelerine giden öğrenciler çıkıyor.
    Bence insanları köylü ve şehirli diye ayırmamalısınız. Nerede yaşadığımız değil kendi seçimlerimiz bizi utandırır. Utanacak işleri insanlar yaparlar.
    Bugün bir Bence yazdım. 58 Yaşında bir pilot 40 yıllık meslek yaşantısı sonunda sadece 208 saniyelik sorunlu bir uçuş sonunda kahraman oluyor. Kimse o pilota sen hangi kasabadan geliyorsun diye sormadı.

Keşke Türkiye'de tren hatları ve metro sistemleri yaygın olsa. Tıpkı Avrupa'da ki gibi şehrin banliyölerinde veya dışındaki bir köyde yaşayıp işime trenle gidip gelsem.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yaşanılan yerin artı ve eksileri var köyde boşluklar oluyor büyük kentler beton yığınları olduğundan toprak kokusunu gelen misafirler över alışkanlık büyük yerde aradığını kolay buluyorsan da küçük yerde zaman istiyor memnun olmayan gider zaten köyden ya da büyük kentten ben köyün en çok az katlı oluşunu seviyorum deprem durumunda etraf boş bu önemli benim için.

0|0
    0|0
  • değil.. söylerdim

0|1
    0|0
  • Evet ://

0|1
    0|0
  • Ben çok zengin bir aileden geldim iflas ettim villada da oturdum apartman da da Allah'a hamdolsun ama hep içime dert oldu köyde oturmak isterdim köylere gezmeye gittim çocuk gibi eğlendim keşke eşim köylü olsa diyorum

0|0
    0|0
  • Söylerdim hiç utanılacak şey değil bence

0|0
    0|0
  • Bencr kıskanılacak bir şey

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sevgili kardeşim ben şahsen utanmazdım. Köy gibisi var mı? O köyün temiz havası bence herşeye değer diye düşünüyorum. Hiç köyde yaşamadım ama yaşamak isterdim.

Ayrıca köy deyip geçme ;
    Mecidiyeköy
    Poyrazköy
    Kadıköy
    vs.

1|1
    0|0
  • Söylerdim. Ne olucak sana şu kadar söylüyeyim köyde oturan kişiler gerçek insan oluyor. Batının dünyası sana ikiyüzlülük, zübbelik öğretir. Fırsat varken keyfini çıkar. Al bir kitap mis gibi otur. Kuş sesleri dinle, Takıl köyünde.

0|1
    0|0
  • Güzel bir konuya değinmissin kardeşim. Bazı insanlar etrafındakini aşağılak için elinden geleni yaparlar. Bu yüzden tabiki bunu kullanmaktan çekinmez. Bunları pek de iplememek lazım. İşin aslı en sıcak ve yaşanılası yerler köylerdir.(köyden köye değisir) Bazı ulaşım sorunları olsada köylerden vazgeçmemek lazım :)

0|2
    0|0
  • değil

0|2
    0|0
    • keşke bende köyde yaşam şehir hayatın usandım herşey dol kendi ekmeğı yapıcan doğal yumurta taze süt bahçede doğal domatest sebze hiyır yetiştıesın

• Köylü milletin efendisidir. Herkes köyden inmiş şehre gayet rahat bir şekilde söylerdim.

0|2
    0|0
  • Söylerim ne olcak daha iyi

0|2
    0|0
  • Kadıköy de oturuyorum ve utanmadan söylüyorum.
    Sen de söyle utanma.

1|1
    0|0
  • Utanılacak en son şeylerden beri köylü olmaktanda utanmamak gerek... nede olsa soyda illaki köyde yaşayan vardır... (KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR.)

0|0
    0|0
  • manyakmısın köyde yaşamak krallıktan farksız

0|1
    0|0
  • La ne alakası var; asıl şehirde eleki İstanbul'da oturmak enayilik ve aptallık.

0|1
    0|0
  • Soylerdm kimden utancaksin agaaa.. sehirdede millet aynii zengin kesimlerde oturanlara oturduklari semti soylemiyorlar arkdassss ne demisler davul bile dengi dengine fakirii yarr olmuyor zengine..

0|1
    0|0
  • Evet söylerdim yazları köyde kalıyorum şehrin ortadında yazlık mı var biz kalmadık?

0|1
    0|0
  • Umsitede o kadar utanmasi gereken arsız varken utanilmayacak birsey den utanmak ahmakligin ta kendisidir vesselam

0|1
    0|0
  • Ya ne utacan sacmalama bea ne var bunda şahsen imkanım olsa bende köy hayatını bile seçerdim ama iş güc ama emekli olabilirsem kesinlikle ve bunu söylemekten de cekinmem

0|0
    0|0
  • Koyde oturmadigim icin kesin boole olur diyemem ama karakterim koyde otursam ve ayni ise buyuk ihtimal 2 sene onxesine kadar utanirdim

0|0
    0|0
  • Keşke Köyde yaşasaydım diyorum

0|1
    0|0
  • Essek zikmediysen utanacak birşey yoktur

0|0
    0|0
  • Bu devirde köyde yaşayacaksın. Her sene memleketime giderim.
    Çatalzeytin/Saraçlar Köyü

0|0
    0|0
  • Elimden gelse Karadenizin yayla köylerinden birine gider yaşarım

0|0
    0|0
Yükleniyor...