Londra'da Türk olduğum için dışlanıyorum?

Londra'da bir üniversitede okuyorum. Geçen sene geldim buraya. Evin tek kızı olduğum için bin bir ısrarla, yalvarmayla izin alabildim. Ama geldiğim günden beri Türk ve Müslüman olduğumu duyan benden kaçıyor; sürekli bomba, terörist, Suriyeli konularında laf sokuyor. Çok üzülüyorum, yapayalnız kaldım burada. Kaç ay oldu, tek arkadaşım Kenyalı bir çocuk. Aileme söylemedim üzülmesinler diye. Desem hemen İstanbul'a çağırırlar beni. Eğitimimi yarıda bırakmak istemiyorum.

Sizce ne yapmalıyım? İyi eğitime karşın çok yıpranıyorum burada. Böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim. Viyana'da, Berlin'de, Lizbon'da okuyan arkadaşlarım var ve hepsi çok memnun.

Arkadaşlar, fikir alabileceğim başka kimsem yok. O yüzden ciddi cevaplar verirseniz sevinirim.

0|1
4|22

En İyi Erkek Görüşü

• Siz kimsiniz de benim Soyuma laf ediyorsunuz lan sokarım sizin arkadaşlığınıza sizden arkadaş olsa nolur olmasa nolur motherlerini fucklediklerim deyip

http://i.hizliresim.com/jnD2bL.gif
    Şunu yapsaydın.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Kaç yılın kaldı peki?

0|0
    0|0
  • Bırak onlar kaybeder. Kenyalı ile devam et. Cahillermiş seni dışlayanlar. Keşke sende viyana, berlin, lizbon'a falan gitseydin istediğin bölüm yokmuydu?

0|0
    0|0
    • Hayalimdi hep şimdiki üniversitem, diğerlerini düşünmedim bile.

• Git de yüzlerine söyle şimdi bunu işte.

• Muhattap olma işte. Diktir'i çek okuluna bak. Seni görünüşüne, ırkına, dinine göre yargılamayan insanlarla ardaşlık kur. Tarif ettiğin adamlar dost değil. Mutlu olduğun günde köstek olur ancak

• kenyalı arkadaşın ile takıl. onun değerini ve kıymetini bil. seni anlayan çıkmış işte, zaten ingilizler türklere karşı düşmanlık besliyorlar, gerçi hepsi dğeil ama sana nasılsa hepsi denk gelmiş. şahsen kenyalı arkadaş sahip çık, onunla takıl boşver elalemin ne dediğini. zamanında ingilizlere çok koyduk ondan olayı bu acıları. hepsi düşman değil bize tabi bizim ülkemze gelen bir sürü ingiliz var. hakkını yemeyelim şimdi.

0|0
    0|0
  • Sana soylenen seylerin snle alakasi var mi yok mu onu dusun yoksa ustune alinma gec. O durum burda da var. Insanlar onune gelen kurde teroris dio. Alevi gordu mu yuzunu cevirio. Bu konuda elinden bisey gelmez sn kndi rayina bak. Tabii orda o sekilde dusunmeyen de vardir da cevre korkusundan snle konusamiodur. Zaten zamanla alisacaklardir sanada.

0|0
    0|0
  • Sen Polonya'da birkaç ay yaşa sonra karar ver. Sırf Türk olduğu için sebepsiz dayak yiyen, odası basılan çok kişi tanıyorum.

0|1
    0|0
    • Aynen Polonyalı insanlar irkci

• Polonya, Çek hakkında ben de olumsuz şeyler duydum.

• Evet. Bu iki ülke en ırkçı ülkeler. O yüzden sakın eğitimini bırakma. Beterin beteri var.

• Devam et birkaç sene zorluk çekersin ama hayatın boyunca aldığın iyi eğitim sayesinde başarılara imza atarsın ve çektiğin o sıkıntıları unutursun Yurtdışında bir Türk'e pes etmek yakışmaz sizler oralarda olduğunuz surece bizler tanınmış olacağız başarılarının devamını dilerim kendine iyi bak

0|0
    0|0
  • Türk bul canım sende Londra'da illaki vardır.

0|0
    0|0
  • okuduğun okul iyi bir okulsa sık dişini biraz. tabi burdan benim yazmam kolay ama geleceğini de düşünmen lazım. viyana berlin ya da lizbona geçiş imkanın varmı? varsa da senin eğitim durumu ne kadar etki eder. bunları biraz araştır derim ben.

0|0
    0|0
  • Bende viyanadayim dislan. iyorum

0|1
    0|0
  • bence bırak. başka bir yerde oku. rahat edebileceğin bir yerde.

0|0
    0|0
  • Dışlanma derken öğrenciler mi yoksa öğretmenler de mi?

0|0
    0|0
    • Öğretmenler pek ilgilenmiyor milletle, ırkla.

• Aslında öğretmene söylesen belki yardımcı olabilirler

• Ben kanada da doğdum. Ve dediklerini hayatım boyunca her alanda yaşadım ve yaşıyorum. Sabret

0|1
    0|0
    • Kanada daha rahat diye duymuştum ben halbuki, şaşırdım.

• Bu da sizin batı hayranlığınıza kapak olsun demem yeterli bence. Batı batı diyordunuz ya.. Alın size batı..

• Hemen genellemeler başladı. Dindarlarda da bu sorun var işte. Ben de genelleme yapayım bari. Neyse, iyi günler. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• yakarım ulan londra yı o ne demek TÜRK olduğum için dışlanıyorum

0|0
    0|0
  • Kanıtla kendini

0|0
    0|0
  • inanılmaz üzüldüm bilemessin reklam kokan paylaşım

0|0
    0|0
    • Neyin reklamını yapabilirim bu soruyla? Londra'daki üniversitelerin mi?

• yalnız yapamıyorsan dön veya dediğin arkadaşlarının oldugu üniversiteye geç

0|0
    0|0
  • Sıkıntılı durum ne diyim ki olmadı ülke degiştir sana tavsiyem bu olur

0|0
    0|0
  • Ben de yarı türküm ama hiç böyle bir sorun yaşamadım. Adım soyadım türkçe olmadığı için diyeceğim ama tamamen Türk olan arkadaşlarım da var ve sorun yok. Bilmiyorum başka bir sebep bence. Sen uyum sağlayamadığın için olabilir.

0|0
    0|0
  • Öz abim 2000 yılında gitti oraya londraya yani.. 4 yıl kacak hayatı yaşadıktan sonra milyoner bir kadınla ilişkisi oluyor sonra abim yakalanıyor ceza evine atılıyor orda taciz etmeye calısıyorlar sonra cezası bitiyor sınır dısı ediliyor ve havaalanından alıp direkt askere gönderiyor devlet ama yengem vizesini almasına yardım etti abimde hayır demedi gitti ve herşeye rağmen çevre edindi zamanla alıştı ve kendisine alıştırdı pes etme alışırlar sana elbet.

0|0
    0|0
  • Brunel university de misin kanka?

0|0
    0|0
  • londrada üniversite okuyosun biraz kafayı çalıştır sende dinin ne diye sorunca aman boşver bugn napuıyorz diye geçiştr bu konuları açınca başka şeylere geç türküm müslümanım diye bağrıyomusun napıyosun yoksa şu sessiz kalamayanlardan mısın ya da hepsini geçtim her müslümanın terörist olduğunu düşünüyolarsa bu onların ayıbı niye kafaya takıyosun biraz değer bil

0|0
    0|0
    • Bir yerden sonra anlaşılıyor uzun süre kalınca. Adımdan bile belli oluyor.

• Kaç aydır oradayım, her soruda geçiştirme imkanım yok. Arap kökenli bir adım var ayrıca. Arap mısın sorusunu da geçiştiremiyorum haliyle.

• sende kendini göster hep savunma olmaz yap bir sarma dolma bak nasıl türkler onnumaraymış dicekler :D valla magdemki türksün göster ki ürksün ne diyim göster herkesin aynı olmadığını türklerin yaptıkları güzel şeyleri

Kızlar Ne Diyor 3

• Sen kendine bak yaşantınla örnek biri ol arkadaşın olacaktır

0|0
    0|0
  • sende hıristiyan im de

0|0
    0|0
    • O da başka sıkıntılara yol açar, aylarca bir yalanı devam ettiremem.

• Burada ki iyi bir okula gelebilirsin bence

0|0
    0|0
    • Boğaziçi bile buradakiler kadar iyi değil.

• O da var tabi ama burada Koç, Bilkent gibi yerlere gelirsen okul bitikten sonra zaten iyi olduğun için yurt dışından iş teklifleri rahat gelir sende bu dediğin Ülkelerden birisine gidebilirsin

Yükleniyor...