Sırf ahiret inancımızdan dolayı dar görüşlü diyenler oluyor bu sitede bize :) ?

Az önce bir soruda arkadaşla konuşuyoruz konu mini etekle ilgili ben saygı duydugumu ama karşımızdaki bayanında bazı şeylere dikkat etmesi gerektiğini söyledim burda asla bir zorlama bir hareket yok herkes kendınden sorumlu dedim yani konu normalde kapanmalı benım görüşüm bu ama cocuk kızlara yaranmak sırf bana dar görüşlü böyle dinci bir tip olduğumu getirmeye calıstı hakaretleri saymıyorum. Sırf ahiret inancım olduğu için bu tip cümleleri kuran insanlara ne demek gerekir ki şaka gibi ya bu kadar mı yozlaştı toplulumumuz bu kadar mı düştük ya müslüman değil miyiz biz? değilsen bile saygı duymak bu kadar mı zor farklı görüşlere.!

Güncellemeler:
akpli falan değilim tarikatcı değilim şeriatcı değilim cart curt degilim sadece kendi halinde bir müslümanım olay bu yani bu kadar.
NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMAYANLAR GÜNCELLEMEYİ OKUSUN = KİMSENİN BİRŞEY GİYMESİNE KARIŞTIĞIMIZ YOK ÖYLE SALAKCA Bİ DÜŞÜNCE ASLA YOK COCUK BİZE FİKRİMİZİ SORMUŞ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ DİYE? BU SORUYU SORDUĞU İÇİN BENDE CEVAPLADIM BEN KARIŞAMAM AMA BAYANLARINDA BİRAZ DİKKAT ETMESİ GEREKİR DEDİM BU KADAR SAYGI DUYARIM AMA DEDİM. OLAY BU. BUNDAN NE ANLIYOR O KÜCÜK BEYNİNİZ?

4|2
13|17

En İyi Kız Görüşü

• inancın kimseyi ilgilendirmez ama bize dayatırsan iş değişir. kızlar ne yapacağını bilir ders vermene gerek yok. bana şunu bunu yap şuranı kapat diyen bir zihniyet tabi ki ilkeldir

1|1
    0|0
    • kardeşim Allah rızası için şu ikinci güncellememi bir okusana

• cırılcıplaksa yanımdan geçiyor ise elimde üzerini kapatacak birşey var ise ona bakmadan ona uzatırım almak istemez ise birşey demem önüme bakar giderim ama ona katiyen bakmam. cırıpcıplak degil hani üzrinde bişey varsa az da olsa birşey yapmam yanında geçerim sadece bu kadar.

En İyi Erkek Görüşü

• Saygıdan bahsedip etek giyene karışmak nasıl bir kafadır. Abi size ne milletten isteyen kapansın isteyen etek giysin. Saygı duymayı öğrenemediğiniz sürece yobaz olarak kalacaksınız. Yobazlık din ile ilgili değildir, karşıt görüşe olan saygısızlıktır.

0|1
    0|0
    • bak hala anlamayanlar var birader cocuk sormuş demiş ki düşünceniz ne mini etek giyenlerle ilgili bir soru bende SAYGI DUYUYORUM GİYSİN AMA BENIM FİKRİM BİRAZ DAHA DİKKAT ETMESİ BAYANLARIN BU KONUDA. bunu dememde ne gibi bir sakınca olabilir?

• Dikkat etmek zorunda degil milletten size ne. Soruyu soran kişinin de hatası var.

• ben sadece kendi fikrimi söyledim soruya karşı yoksa banane zaten

Kızlar Ne Diyor 12

• Bir kızın mini etek giymesi ne kadar normalse çarşaf bez takması da o kadar normaldir kendi inancı ve kişiliği doğrultusunda hareket etmenin neyi yanlıştır

1|1
    0|0
  • Var öyle saygısızlar beyniyle yaşı aynı değil de geç kardeş kötü söz sahibinindir bu tarz insanlar adam gibi savunma yapamayınca kaba tabirlere ve hakaretlere vardırıyorlar işi.

0|1
    0|0
  • Muslumanlara saygi gosteriyorum hiristiyanlara da saygi goteriyorum yahudilere de saygi gosteriyorum ateistlere de deistlee de agnostiklere de paganlara da saymadiklarim varsa siz de ekleyin ya da saymisim var sayin saygi gosteriyorum. Keza kimsenin bana ve yatta birine herhangi biseyi dayatmasina saygi duymam bu duruma da tepkimi koyarim. Benim. nasil giyinecegimi davranacagimi dinler degil ben bilirim

0|1
    0|0
    • aynen öyle senin nasıl giyeneceğine biz neden karışalım ki? ama bu konuda fikrimi soruyor ise biri bende bir bayanında biraz dikkat etmesini isterim dedim bu kadar bu düşüncemden dar görüşlü biri oldugum mu cıkıyor sence?

• Hitap etmiyosunuz konumuz kadinlar kadinlarin giyinisinden bahsediyorz genel bir konu bayan degil herhangi bir is ortaminda degiliz:) ben minileri mi okula giderken giyiyorum bunun zamaninjda umursamiyorum illa denizde tatilde olsun diye saklamiorum. Mezarliha giderken mi i giymem onun disinda dag yuruyusunde mini etek giymem sort giyerim. Kiscasi bilmiyrum yeri zamani yoktur yobazlik diyemem sizinkine baski degil grus bildirmissiniz sadece

• tamam işte bende seninle aynı görüşteyim okulda falan giyiyorum demişsin olabilir giyilir elbette giyilecek cogu okulda öyle yani sen kendini biliyorsun bende fikrimi sadece bu şekidle söyledim baskıcı bir şekidle söylemedim yani yolda öyle birini görünce kötü bir gözle mi bakıcam sanki sadece bir fikir düşünce evleneceğim insanı düşünerek söyledim bunu bu kadardı yani aynen öyle

• Onlar sana saygi duymaz özgürlükçü olur sen onlara saygi duydugun halde yobaz olursun 😊😊😊

1|2
    0|0
  • Kankaaa sana bir kez daha saygi duydum. :)

1|1
    0|0
  • İnsanlarin hakkimdaki düşüncelerini umursamiyorum artık! İstediğim şekilde muslumanligimi yaşarım utanmam
    Saygı da beklemiyorum kimseden saygıda gostermiyorum

0|1
    0|0
  • bende tumblrdan biriyle tartıştım kapalılık ve Atatürk hakkında ama neden yanlış anlıyorlar çözemiyorum Atatürkle tesettürü aynı cümlede kullanmanın mantığı ne

0|1
    0|0
    • atatürkçü olunca namaz kılamıyor muyuz bide böyle bir sacmalık var ya garip

• ya bende eskiden biraz gariptim böyle kapalı olanlara karşı itiraf ediyorum ama işin içine kendim girince kendim araştırınca herşeyi farkında vardım

• Biz ölümden snra hayat var diyoruz dünyadan sonra baska bir yer var diyoruz hemde sonsuz UÇSUZ BUCAKSIZ, insanlar diyorki DAR GÖRÜSLÜSÜNÜZ bence beyinleri soylediklerinin zıtlığını anlamayacak kadar sıkışmış icerde.

0|1
    0|0
  • diyen desin emin olun kaybeden onlar olur

0|1
    0|0
    • aynen öyle ya ülke cok değişmiş herkes birbirine düşman olmuş resmen kutuplaşmış

• katılıyorum birilerinin bunları dile getirmesi gerrekir hatırlatması gerekir

• Olmaz mıı

0|1
    0|0
  • sanane sana mı sorucaz nasıl giyineceğimizi

0|1
    0|0
    • e cocuk bana sordu bende fikrimi söyledim? sen benım ne dediğimi anladın mı da ufacık beyninle yorum yapıyorsun

• daha neler duycaz bakalım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• o kadarda abartmamak lazım herkes insan sonucta.

0|2
    0|0
  • Müslümanlar saygı duymak zorunda, hoş görülü olmak zorunda ama onlar Müslümanlara saygılı olmak zorunda değil, hoş görülü olmak zorunda değil...
    Ya onların dedikleri ya bizimkiler, birbirine zıt iki görüş aynı anda doğru olmayacağına göre, gerçek öldükten sonra belli olacak :)

0|1
    0|0
  • Müslüman yobaz olmaz dinci yobaz olur dindarlara yobaz diyen despot faşisttir avrupada islamafobi faşizim diye adalandırılır ki olması gereken
    Bu ülkede ateist yobaz dolu çok karşılaştım bu ülkede sosyalist yobaz dolu bu ülkede islamcı yobaz dolu bu ülkede ırkçı yobaz dolu senin kendi açından değerlerine yobaz yaklaşım da bulunan kişi en hafifiyle bağnaz bir faşisttir ki bu ülkede dolu bu tipler derhal uzaklaş o tarz insanlardan hatta kaç virüsü kanserojendir

1|1
    0|0
    • cok doğru dediniz

• Bak kardeşim faşist insnalar ile mücadele nasıl olur biliyormusun bilim ile olur onu ancak allahın verdiği bilim ile yıkarsın o neden ile oku ve de sustur olay bu yobaz da milletin diline pelesenk olmuş bağnazların silahı eşittir sen yobazmısın ulan andaval değeri olan insan yobaz ise inasnlık yobazdır değersiz insan mı var de ey faşist ahmak !!!

• Ben öbür dünyanın olduğunu sanmıyorum

0|1
    0|0
  • Takma kardeşim iki yüzlü serefsizleri , yıllarca baş örtülüleri okula almadılar , anneleri oğlunun yemin törenine sokmadılar. Annesi baş örtülü diye subaylık başvurularında annenin başı açık fotoğrafını istediler.

Kimse insan hakları özgürlük vs demedi , tam tersi olsa sokaklara dökülür bu iki yüzlü köpekler.

Gerçek özgürlükçü, ileri görüşlü bir insan, insanları inançları üzerinden yargılamaz.

0|1
    0|0
  • evet oluyor bence de dar görüşlüsünüz :D

0|1
    0|0
    • Senden beklemezdim. Sövsen daha iyiydi paşa :D

• He neyse ben ikinizide sayıyorum. Aynen karışmış. :D

• sıkıntı yok iyiyiz hepimiz :D

• Kimin ne dusundugu zikimde değil. Kendi keyfime bakarim

0|1
    0|0
  • Ayni seyi benimde ahiret inancim olmadigi icin yasiyorum. Yobazin dini irki felan yoktur der susarim

0|1
    0|0
  • Kısaca diyor ki bana yobaz dediler ama değilim

0|1
    0|0
    • yok cok yobaz gibi bişey demedi cocuk o kadar da degilde

• Onlar her türlü özgürlüğe sahip olmak isteyip başkalarının özgürlüğünü kısıtlayan veya kendi görüşüne saygı duyulmasını isteyip kendisinden farklı olan her görüşe karşı olan hakaret eden karanlık aydınlar:d çokta iplememek lazım

0|1
    0|0
  • Panpa sosunu cevabı derinlerde yatmakta. Böyle bir şeyin cevabı anca yüzyüze uzun uzadıya konuşarak verilebilir ama yinede anlatmaya çalışayım aslında mes'ele'nin temeli zamanında iki tarafın birbirini dinlememesine dayanır karşı tarafta çürük elma görülünce her savunmada bu çürüğü sunulur her iki taraf ta bunu yapar tüm elmalara bakılmaz iki tarafta birbirini anlamak istemez birisinin egosu birisinin dini bunu kabul etmez.

Dinden uzak olan tarafın hatası herşeyi genelleyip mutlak delil olarak sunarlar
    Dindar tarafın hatası dindeki hurafeleri süzmemektir. Din içinde reformlar yapmadığı müddetçe tepki çekmeye devam edecektir Bu tüm dinler için geçerli bu yazımı şu sözümle bitirmek istiyorum:

Her din ilk ortaya çıktığında insanların yararına göre oluştururmuştur. Ardında tüm dinler tahrif edilmiştir.

0|0
    0|0
    • peki sizin inancınız yok mu? görüşüne saygı duyuyorum son cümle haric.

• Kendi doğrularını bulman dileği ile

• saolsın kardeş sende öyle

• ben okudum sorunu da bir şeyi merak ettim

"karşımızdaki bayanında bazı şeylere dikkat etmesi gerek " şu lafını anlamadım
    eğer açıklamak istersen , dinlemek isterim seni dostum.

0|0
    0|0
    • yani mesela mini etek giymesine karışmayın erkekler falan demiş bende dedim ki evet karışmıyoruz birşey demeye de hakkımız yok ama onlarda biraz dikkat etsinler her yerim adabı var mesela deniz kenarı olur vs tamam ama hani ortam buna müsait değildir karşımızdaki bayanda buna dikkat etmeli tarzında birşey dedim normal bir cümleydi

• bazı insanlar vardır , bazı şeyleri okuyup anlamaz ,

bazısı ise insanın açıkamasına bile müsade etmez,,
      hatta bazı insanlar okur okur gene anlamaz onu demeden geçmiyim..

burdan sadece kendine pay çıkarabilirsin oda , kimseye bir tavsiye verme dostum..
      bırak ne cacık yiyorlarsa yesinler..

en mantıklısı bu gibi..

• aynen öyle hocam delirdim ya keşke hic sormasaydım şu soruyu

• aynen :D boşver knk onları

0|1
    0|0
  • Saygı duymak gerekiyor inançlara. Ben inanıyorum tanrı olduğuna. Eğer dünyaya seks makinesi olarak geldiğinizi düşünüyorsanız bunada saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Böyle düşünenler geri kafalının ta kendisiler.

0|1
    0|0
  • tamam da gömleğinde 3 düğme açık dolaşan erkeklere ne dicez ya da şortlarla dolaşan erkekler he yok sadece erkekler kadını açık görünce arzular hiç kadınlar erkekleri arzulamaz mı sanıyorsun?

0|1
    0|0
    • konu arzu konusu degil anlamak istemediğin cok belli kardeşim

• hayırdır birader derdin falan varsa dinleriz. iyi geceler.

• yok kişisel bişey bu konuyla alakası yok buraya uzun uzun tartışmak isterdim gerçekten de şu an yapamıycam iyi geceler sanada

Yükleniyor...