Türkiye konusu?

Arkadaslar şimdi Kürtler 1990 larda türkiyeye savaş yüzünden gelmisler savaş var diye yani sonra bu terör olayi baslamis şimdide suriyelileri aldik ya böyle olursa ileride savaş çıkarsa ve ben kendimi osmanli gibi hissediyorum onlar da bir suru milleti savaş mağduru zor durumdalar diye aldi bir sürü hak verdi sonra onlarda ayaklandi sonra Osmanlı yıkıldı ve sonra atamız cumhuriyeti kurdu sizce yanlış mı bliyorum ben bu kürt meselesini?

Güncellemeler:
Ya Kürtler baslatmadi diyosunuz da hocamin biri biz eşitlik isteriz diye dağa çıktı Kürtler diyor kendiside kürt ve tarihini okudum diyor çok savunuyo Kürtleri

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• yahu olu mu öyle şey.
    Biraz kitap falan okumalısın
    yanlış biliyorsun tabi. belki de cok fazla eksik diyelim.
    1nci dünya savaşındaki Türk , Kürt , Laz, Çerkez, ne olacak? Ya Kurtulus savasında?
    Arapları saymıyorum bile. Araplar Faysal döneminde ingilizlere kandılar
    isyancıkardılar
    hatta ingilizlere destek oldular. sonra da anladılar ki yanlış yapmıslar.
    Ya lütfen bakın rica ediyorum kitap okuyun lütfen.
    bilgisiz olunca olmuyor. duymakla olmuyor.
    Ermeni soykırım yalanı diye bir şey var. kitap okuyun okumayınca soykırım olmayan bir şeye soykırım dedirtiyorlar.
    Almanların yaptıgı ile bir tutmaya calısıyorlar.
    kitap okuyun!

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• evet yanlış biliyorsun. kürt denilen bir ırk yoktur. şu an kürtlerin anavatanı ilan ettiği bölgelere adını unuttuğum 1071 de malazgirtle türk beylikleri geldi yerleşti. zamanla benlikleri kaybettiler ve ayaklanmalar çıkardılar. şu an kürt denilen şeyler tamamen ermeni kırmalılar. pkk nın kurucusu apo bile biz ermeniyiz diyor. ama tabi kürtler bunu kabullenemiyorlar ve inkar ediyorlar. eğer aksi olsaydı şimidye kadar onurlu bir mücadele verip kendi ülkelerini kurarlardı ama sorsan türkler hep onları bastırdı bu açıklamalar bile ne olduklarını ortaya koyuyor. ayrıca kürtler hiçbir savaşta savaşmadılar sürekli kaçtılar. çanakkale şehitliğine gidersen bir bak bir tane bile kürt adına denk gelmedim ama kürtler maalesef yok izmiri biz yunanlardan kurtardık yok çanakkalede biz de savaştık gibi saçma yakan itamlarda bulunuyorlar suriyelilerle kürtler arasında fazla bir fark yok ayrıca 1. dünya savaşında ermeni-kürt anlaşmaları da oldu ermeniler bunları çok kışkırttı bunlar da çok yanaştı. lozanda sevr de hep düşman devletler ülkeyi bölmek için kürtleri ayaklandırmaya çalıştılar

0|0
    0|0
    • Son dediklerini duydum ama ermeni değiliz diyorlar

• diyorlar ama öyle. ne kadar inkar etseler de öyle. biraz araştırır ve mantığını kullanırsan sen de fark edersin. hep türk olarak yaşadı bunlar.

Erkekler Ne Diyor 8

• ülkeyi osmanlıya çevirmeye calısan koyunlar malsf ki tarihi zekaları epey zayıf. atatürk ün türk birliği turancılık anlayışı tek kurtuluştur. çünkü ne mutlu türküm diyene

0|0
    0|0
  • "Arkadaslar şimdi Kürtler 1990 larda türkiyeye savaş yüzünden gelmisler savaş var diye"

Kürtler yanlış hatırlamıyorsam Yavuz döneminde Osmanlı'ya sığınıyorlar. O zamandan sonra belli dönemlerde ayaklanıyorlar. Her kafadan bir ses çıkıyor bu konuda, kim doğru kim sallama tarih anlatıyor ayırt etmek zor.

0|0
    0|0
  • kürtler gelmeden önce Asala vardı. onu kimse söylemiyor. Arkadaşım kürtlükle PKK nın bir alakası yok. zira kürtler gelmeden önce de Anadoluda kürt vardı.
    PKK nin derdi ermeni ve yahudi lobisinin isteklerini yerine getirmeye çalışmak. bunun ırkla alakası yok. zaten son 25 yıldır kürt olmayanların yaptığı ırkçılıktan, savunmayacak olsa bile o terörü destekleyen oldu.

0|0
    0|0
  • 1990dan sonra pkk dha cokguc kazanmıştır. Bilgin dogru

0|0
    0|0
  • kürtler 1990 lardamı gelmişler türkiyeye? sacmalama lütfen.

0|0
    0|0
  • Osmanlı kim? :D önce bunu açıklamalısın bence..

0|0
    0|0
    • Sevmiyorsun galiba

• Bilmişlikten değil, daha kafanda olan birşeyi bile bilmiyorsun bu aralar osmanlı osmanlı diye kandırıyorlar ya milleti ondan diyorum daha konuştuğu dili bilmez etmez ama sağdan soldan duymayla orayı düşler... Bilmişlikle ne alakası var. sadece bilgisi olmadan saçmalayanlardan nefret ediyorum.. iyi geceler.

• Ben ne diyorum bu ne diyo yaa hadi işine

• Aynen böyle olacak olayı özetledin

0|0
    0|0
  • Acaba sen bu tarihi nerden okudunda kürtler sonradan bu ülkeye geldi diye gerzekce bir soru sorabiliyorsun

0|0
    0|0
    • git araştır kürt

• Ben araştırmadım da dedim öğretmene kürt ve diyarbakırlı tartışıyoduk bana dedi kürtler hakları için dağa çıkmış bir millet kürt tarihini oku anlarsın?

• Bu bir projedir Bunu anlamak her insana nasip olmuyor en nihayetinde senin öğretmene nasip olmadığı gibi. O öğretmenine deki dağdaki herkes Kürt mü veya kürtler diye bir genelleme yapıyor madem kendisi neden burdan ki kendiside kurtmus madem haklar için oda ciksaymis Ha birde bişeyleri ortaya atmadan azıcık araştırın ya yok Ahmet şunu dedi yok Mehmet Bunu dedi

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...