Sorularda #Annesi ve #Babası hakkında kötü konuşanlara söylemek istedikleriniz?

Selamlar 😊

Belki her gün karşılaştığım bir konu, annesinden babasından nefret edenler. Bugünse sordugu soruda utanmadan annesine beddua eden bir kız...
Annem yetim kucukken babasini kaybetti birlikte bir resimleri bile yok o zamanlarda fazla resim cekilmedigi icin elinde babasi ile ilgili 1-2 eski resim var. Babası ile birlikte bir kaç saat geçirebilmek için dünyaları verebilecek biri fakat siz terbiyesizler babanızın annenizin kıymetini bilmiyorsunuz. Annem şöyle böyle dedi vs biraz utanman olsa seni doğuran, yıllarca sıkılmadan g. tündeki boku temizleyen kadına bugun beddua etmezsin arsız kız.

2|3
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle kişileri Allaha havale ediyorum ben. Yazık.

"Anne" öyle bir varlıktır ki, onun hakkında girilen bu yazı uzun uzun yazılır, silinir. yazılır, silinir. Çünkü söylenecek her kelime yetersiz kalır. Duygular bir türlü aktarılamaz.

Anne; yarım ekmek kaldığında, onu ikiye bölerek, iki evladına paylaştıran insandır. kendisi açlıktan ölse bile.

Anne; kaç yaşına gelirseniz gelin "aman yavrum, bilmediğin insanlara kapıyı açma" , "tramvaylara, arabalara dikkat et yavrum, Allah muhafaza" şeklindeki komik uyarıyla yüzünüzde tebessüm oluşmasına neden olandır.

Anne; yaşanan depremde, kendisi deprem bölgesinde olduğu halde, babayla birlikte telaşa kapılıp, farklı şehirlerde yaşayan iki evladının nasıl olduğuyla ilgilenendir.

Anne; alkolik ve kumarbaz babayı tamamen değiştirip dinine bağlı bir insana çevirmeyi başarandır. yuvayı kurtarandır.

Anne; evladının yaşı kaç olursa olsun onun başını okşamaktan, bağrına basmaktan vazgeçmeyendir.

Anne; evinize ziyarete geldiği zaman keyif yapmak yerine, orayı burayı toplayan, temizlik yapan, mutfak alışverişi için oradan oraya koşuşturan güzel insandır.

Anne; gizlice ağlayandır. çocuğu, annesinin ağladığını gördüğü zaman, sırf o üzülmesin diye gülümsemeye çalışandır.

Anne; ona sinirlendiğiniz zaman "anne olmadan bilemezsin!" cümlesiyle, verdiği değeri anlayabilene çok şey anlatandır.

Anne; çoğu şeyi bilmezden geldiği halde, aslında her şeyi adı gibi bilendir.

Anne; evladının canı yandığında, kendi canı iki kat yanandır.

Anne; 9 ay boyunca her gün biraz daha güçsüz düşerek evladını karnında taşıyandır. onu emziren, besleyen, büyütendir.

En büyük fedakarlıkları ise; sizi hayatta karşılıksız olarak sevmeyi göze alabilecek tek insan olmalarıdır.

Ben kaç yaşıma geldim. Annem beni 'paşam' diye çağırır. Hala bana "akşam ezanı olmadan eve gel" der. Akşam dışarı çıkmak istediğim zaman olmaz der. Bu zamana kadar ses etmedim. Etmem de. Annemdir çünkü. Öf bile denmez..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Evet kötü anne ve babalar olabilir bir şey demiyorum ama nede olsa bir anne ve babadır onlarda çoğu zaman hayat şartları karşısında geçirdikleri zorluklar yüzünden çocuklarına istediğini verememektedir.. Çok kötü olsa bile içinizde kalsın.. Ancak dile getirecekseniz illaki dolaylı sorun.

1|1
    0|0
  • 1|1
    0|0
  • ya anne baba onlar yeri geliyo bende annemle babamla tartisiyom sijir eduyolar ama onlar bizim kotu olmamizi istemezler mesela babam hatali oldugu konular oluyo ama napim iyligide var adamin allaha sukur basimizda dag gbi duruyo napak beddua mi edelim ben babamin yaninda calisiyorum herkesle ayni maasi aliyom hakkim veriliyo ama yeri geliyo beni daha cok calistiruyo buna cok snirleniyodun birgun patladim sebebi suymus.. Her isi ogren ben olmadigimda ilerde hic zorluk cekme babam sunu ogretmediydi deme diyo adam hakli mesela ben neyi dusunuyom o neyi dusunuyo allah ailemizi basimizdan eksik etmesin

1|0
    0|0
  • zaman zaman sorunlar yaşayan oluyor
    anne babası ile
    bende sorunlar yaşadım
    arada kızdıgım küstügüm oldu
    ama nefret etmek nedir

1|0
    0|0
  • Annem-Babam dövsede, sövsede canımdır. Ne kadar kötüde olsa. Anne-Baba evlatların kötülüğünü istemez. Elbette onlarda sizi iyi evlerde büyütmek, her istediğinizi almak isterdi. derdim :)

2|0
    0|0
  • Gün gelir eden ettiğini bulur... Dilin kemiği yok söylenecek çok söz var lakin gün gelir pişman olurlarda iş işten geçmiş olur. Allah hidayet nasip etsin...

1|0
    0|0
  • Kimse doğarken anne babasını seçemez.. bunu bilerek yaşasınlar.

1|0
    0|0
  • Valla şayet anne ve baba vefalı ise ve görevlerını yerıne getırebılıyorsa bu tarz kişilerin kulaklarını çekmek lazım

1|0
    0|0
  • Bazi anne babalar gercektn cok sorumsz ama herseye ragmen annen baban o senin atsan atilmaz satsan satilmaz..
    anne baba duasi almak hatta ozellikle babanin duasida ahi da tutarmis kirmamak gerekir

1|0
    0|0
  • Allahım onlar gibileri ıslah etsin ne diyelim bugün burda bu konu yüzünden biri ile atıştım zaten toprağını öpersin zoruna gider dedim gebersin diyo resmen..

1|0
    0|0
  • ben konuşuyorum çünkü annem babam iğrenc insanlar ikisiylede görüşmüyorum umrumda değil o yüzden

0|0
    0|0
  • Evet size katılıyorum bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkürler

1|0
    0|0
  • Ailemizi sevelim dondurma yiyelim

1|0
    0|0
  • Kol kirilir yen icinde kalir.. Ozelini saklamali herkes..

2|0
    0|0
  • Ana baba kıymetini ölünce anlarlar.

1|0
    0|0
  • Çok haklısın, kimse elindekinin özellikle annesinin babasının kıymetini bilmiyor

1|0
    0|0
  • Allah onları taş etsin.

1|0
    0|0
  • Unutmasınlarki.!! Bir gün onlarda anne baba olacaklar

1|0
    0|0
  • Rüzgar eken fırtına biçer. Ne yasatırsan fazlasını yasarsın

1|0
    0|0
  • Ne diyeyim, illa anne baba diye kötü olmalarına rağmen iyii diyemez ki

0|0
    0|0
  • I Q suzlar başka dicek bisi yok...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Anne baba önemli gençlik diyorum bazen sonradan anlayacak bazıları cidden üzücü anne baba olmak kolay değil bu vahşi insanların arasına en sevdiğini katmak hiç kolay değil.
    Bizim çocuklarımız da bizi beğenmeyecek bu böyle herkes bireydir ama o anne babalar evlatları için nelerden vazgeçiyorlar.

1|0
    0|0
  • Beddua etmem arkasından kötü de konuşmam ama anlaşamıyoruz ve uzun süredir konuşmuyoruz.

Ne olursa olsun kötü konuşmayın derim

1|0
    0|0
  • Ya geçerli bir sebebi varsa o kişinin asla yargılamam, saygı duyarım ama ergence sebeplerden dolayı ailesinden şikayet edenlere tahammül edemiyorum. Kaybedince anlarlar elbet.

1|0
    0|0
  • Babama beddua da ediyorum nefret ettiğimi dile de getiriyorum. Annen için üzüldüm fakat o kızın neler yaşadığını bilmeden bunu yazamazsın bende sitede öyle bir kızla tanıştım ve kızın annesinin neler yaptığını duyunca ben bile nefret ettim. Annelik kutsal bir şey fakat yerine getiremeyen anneliği sadece doğurmaktan ibaret olan kadınlar da var. Ben babama beddua ediyorum çünkü bana yaşattıkları iyi yönde yaşattıklarının 100 katı falan. Dediğim gibi kimsenin yerinde olmadan anlayamazsın. Senin baban teyzene göz dikse annene hergün küfür etse bağırsa ezse hatta dövse kızları arasında ayrım yapsa herkese rezil etse anneni küçük düşürse ottan boktan yere kalbini kırsa eminim ki sende beddua edersin. Peh

0|0
    0|0
    • Kız neler oldugunuda yazmis ablama soyle davraniyo bana boyle vs vs her ne olmussa olmus g. tunu temizleyen birine ablasini kiskandigi icin beddua etme hakki asla yok umarim boyle kisilerin kendi gibi nefret dolu arsiz hayirsiz evlatlari olur.

• Neyse sağolasın

• Rica ederim

• Yazık..

1|0
    0|0
  • Valla ben de babamı sevmiyorum. Hayatımda en büyük zararları o verdi. Yaşamadan bilemezsin, durduk yere laf atanlar olabilir ama kimse durduk yere babasından nefret etmez, babasının yaptıklarına dayanamıyor olabilir..
    Yani Allah başına vermesin ama anne baba zalım olabiliyor, ayrımcılık yapılması da basit değil aslında

0|0
    0|0
    • Kizin annesi babasi tacizdi degil konu ablasindan daha cok is yaptirtmasi ve bu yuzden annesine beddua ediyor.

• Bu tür canım nankorler de var tabii :/
      Evlat imtihanı bu da..

• Başına gelmeyen bilmez. Bilmeyene uzaktan konuşmak kolaydır

0|0
    0|0
    • Kizin annesi babasi tacizdi degil konu ablasindan daha cok is yaptirtmasi. Ah birde konuyu bilip savunsanizda komik olmasaniz..

• Hmm o zaman demeye hakkı yok ve çok ama çok saçma sapan bir şey yüzünden tövbe yaa. Allah onun başına verirse görür. Ne insanlar var gerçekten, Allah hidayete erdirsin demekten başka diyecek söz yok. Annesine beddua etmesinin asıl sebebi buysa tabiki kız haksız, tabiki annene yardım edeceksin, hem o annen bu sana ağır gelmemeli, hay Allahım ya. İnan şaşırmıyorum artık daha kötülerini gördük

• Oyle malesef kalpsiz insanlar... amin

Yükleniyor...