Lokantalarda 1 kase çorbaya 1 tam ekmeği bitirenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

#Görgüsüzlüğün dibidir !
#Fakir olma ihtimali çok yüksek insan modelidir.
#Çorba kesmeyince iyice doyayım diye 1 tam ekmeği yiyen aç gözlerdir.
O tam ekmeğin parası kendinden çıksa, 1 kase çorbayla mideye gömmek yerine akşama da saklayacağı aşikardır.
Az parayla çok doyma fikri. Bunların ceplerinde bağımlısı oldukları #sigaranın fiyatları kadar da para vardır. Zehir, tok karından evladır.

#Beslenme yönünden de sağlıklı bir nesil yetiştirme adına #lokanta ve #restaurant gibi yerlerde sepetlerdeki #ekmek veya #pide miktarının yarıya düşürülmesi gerekir.

Sepetteki ekmek ve pidelerin yarıya düşürülmesinden sonra esnafların, çalışanların maaşlarına zam yapacakları da kaçınılmaz olacaktır.

Güncellemeler:
Parası olmayıp aç olanlara bir şey söylediğimiz yok.
Ben parasının bol olmasına rağmen, verdiğim paraya değsin diye o 1 tam ekmeği zorla yiyenleri eleştirdim.
Burada sigara örneğini boşa kullanmadım.
Bunu anlamayıp beni eleştirmeye çalışanlar yorum yapmasın lütfen.

1|0
18|11

En İyi Kız Görüşü

• Sorunun başlığını okuyunca 1 kase çorbaya 1 tam ekmek bitiren bir amca tarafından bıçaklandın, dayak yedin falan sandım. ne bu kin ne bu öfke? :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Gariban insan da cok. Parasi olanin yapacagini sanmam.

1|0
    0|0
  • Bizi ilgilendirmez. Kimin ne yediği. Gidip adama bir ekmek yedi diye kizacak halimiz yok. Onun karakteriyle ilgili. Ne yapabiliriz ki. Belki çok ekmek tuketen biridir yemek az olsa bile. Biz sebebini bilmeyiz. Belki de kilo problemi vardir. Ekmek daha cok yemek istiyordur. Bu biraz saçma olmuş olabilir ama aklıma bu ihtimaller geldi 😂 Malum ben kilo alamadigim icin. Dedigim gibi, yapacak birsey yok.

0|0
    0|0
    • ne yani 1 ekmek yedi diye kızmazmısın hiç misafir gelse mesela 😌😔😁😳

gerçi komple ekmek 1 tl neyini kıskanıcan

• Misafire niye kızayım. Siz kızar mısınız evinize gelen misafire. Yuh ayı eve incir ağacı diktin diyecek halim yok.

• Öğrencidir %80

0|1
    0|0
  • Seviyodur uer bisey dussnmem

0|0
    0|0
  • Ben hic bisey dusunmem ama su sizin dusunduklerinizin olma ihtimallerini dusununce icim acidi uzuldum bilmiyorum maddi durumu yetersiz olabilir

0|0
    0|0
    • Biz bufeden yarım tavuk doner alip abi icini bol yap diyenlerdeniz dimi 😊 bide bolca mayonez sıkarız oh mis ölümüne açız 😊😂

• Aha ayni benn mayonez sikar biberi doldurur ama asla ketcap koymayanlardanim😂 fakiriz lan biz😅@Barmennn

• Bende ketcap koymuyorum valla 😊 bolcada tuzluyorum deme sakın 😊

• Size ne ki? Parası olsa iskender yer, çorba içmez. Lokanta sahibi de 1 ekmek yedirdi diye ölmez.

1|1
    0|0
  • Ekmek yemeyi çok seven insandır. Mesela komsumuz böyle. Azcik bir yemekle bir ekmek bitirir sadece corba degil. Bunun nesi gorgusuzluk bilmiyorum ama cok ekmek tüketir

0|1
    0|0
  • ahaha :D güzel tespit.

0|0
    0|0
  • Size ne milletin nasıl yiceginden belki durumu ona müsaittir

1|1
    0|0
  • O zaman ekmeği sınırlı versinler

0|0
    0|0
  • hangi lokantada garsonsun sen

0|0
    0|0
  • Cani çekmiştir, karni açtır... Bahsi gecen ekmek yahu ekmek. Yemek için yapıyor adamlar bunu.

0|1
    0|0
    • Güncellemeyi okuyun.

• Sizce fakir olma ihtimali yüksek değil mi?
      Sizin gözünüzde zengin bir imaj mı belirdi yoksa :S

• Ben Anlatamadım sanırım. Yazınız ve editiniz çeliskili. Basta fakir diye yaftalayip ardından "Parası olmayıp aç olanlara bir şey söylediğimiz yok." diyorsunuz. Ayrıca sizin gözünüzde zengin ve açgozlu imajı belirdigini edittede kanıtlamış olmuşsunuz zaten.

• Ben şimdi pilavın yanında da ekmek yiyen bir insan olduğumdan yemem lazım çünkü kilo alamıyorum bence sağlık problemi

0|0
    0|0
  • Helal olsun ne diyim

0|0
    0|0
  • bızım dukkanda cok oluyodu adam ekmek sepetını bıtırıyodu :)

0|0
    0|0
  • Adam karnını doyuruyor ne dert ettin

0|0
    0|0
  • Her şeye burnumuzu sokar olduk nedense!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Beyin fakiri onlarla dalga geçeceği ne hergun sağ el yapıyon güzel kardeşim. Tpine kimse bakmıyor diye başkasının kusurunu niye dalga geciyon beyinsiz

1|1
    0|0
  • Sana ne lan kamil. Adamın parası yoktur. Sadece çorba içer. Adamın canı başka birşey istememiştir sadece çorba içer. Neyin egosu bu?

1|1
    0|0
    • Parası olmayıp aç olanlara bir şey söylediğimiz yok.
      Ben parasının bol olmasına rağmen, verdiğim paraya değsin diye o 1 tam ekmeği zorla yiyenleri eleştirdim.

• Heh bunu da ekleseydin detaya. Çok daha farklı şeyler söylerdim :) ama sen genelleme yapmıştın ilk başta. O yüzden böyle bir cvp verme gereği duydum. Şimdi haklısın söylediklerinde 👍🏽

• Dostum sigara örneğini boşuna yazmadım oraya.
      Aç olan insana canım feda.

• yesin tabi komple ekmek 1 tl
    😌😔😁😳

0|0
    0|0
  • acıkmış derim

0|1
    0|0
  • parası olan çorbamı içer kebabçılara girip çorba içen garibanlarla dolu türkiyem yanlış düşünüyorsun bence

0|0
    0|0
  • görgüsüzlük değilde garibanlık olabilir ya da kurnaz bir pintide

1|0
    0|0
  • Parası yoktur

0|0
    0|0
  • Öz Türkler :D

0|0
    0|0
  • Isteyen istediğini yer. O dediğinden benimde yaptığım oldu