Biri size '' müslümanlar teröristtir'' dese ona ne dersiniz?

0|0
14|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• "Terör, İslama ait değildir." derdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• ağzı olan konuşuyor derim. Müslüman terörist olmaz ama ben müslümanım diyip vahset yapanında müslümanlığını sorgularım. İşıd gibi müslümanım diyip adam öldürüyorsa katliam yapıyorsa saddam gibi esad gibi ladin gibi gibi zulmettiyse işte o zaman ciddi anlamda küfür ederim.

1|1
    0|0
    • İşid ayetleri uyguluyor ama. Araplardan daha mi iyi biliyon arapcayi. Die soracam ama kufur engel hepsi bir arada gelecek. Neyse dusunme yetenegin varsa dusun derim. İslamiyette kilicla yayildi

• @polopolo Engellemesi bayanı ilgilendirir ki söylediklerinizi kaldıramaması imanının kuvvetindendir. Kendisine saygılarımı sunuyorum.

Sizin icin sunu diyeyim. Verdiginiz ayetlerin işidle alakası yok. Manipülasyon yaparak tahrik etmissiniz. Söyledikleriniz, konuya delil olacak cinsten degil..
      Ve verdiginiz ayetlerin tefsirini yapacak ilminiz de yok. Kuranın tefsir bilgileri hadis kaynaklidir. Nasih-mensuh dedigimiz olay var
      Nasih, bir ayet indiginde o ayetin durum ve zamanını degistirecek bir unsurdur. Değistirilen unsur da mensuhdur.
      Örnegin kıble, ilk zamanlar gelen vahiyle mescidi aksadır. Nasih bir ayetin gelmesiyle o vahiy mensuh olup müslümanların kiblesini mescidi haram'a cevirmistir.
      Bu bir örnektir. Kuranın hakikatlerini belagatini tefsirini hadis ilmini okumadan bilmeden kendinizce yorum katarak birilerinin vahsetine kılıf olarak göstermek sıglıktır.

• (Yoruma karakter yetmedi) ve Eger savaş halinde degilseniz kimseyi öldüremez, seriat kanunu yoksa cezalandiramazsiniz.
      Gayrimüslimler zimnidir, zira aksine onlarin can güvenligini saglamakla mükellef olundugunu hadisi serifler bildiriyor. Bunlarla amel etmeyen sapık bir örgütü islamla bagdaştirmanız, inancsiz olmanizdan ötürü artniyetlidir. Kalbinizi temizleyin daha ilmi ve akli yorumlar getireceginizi umuyorum. :)

• Az uza şurdan derim

0|0
    0|0
  • Müslümanlığı gerçekten bilip uygulayanlar evet öyledir derim ama dinini bilmeyenler gerçek islam bu deelciler ben laikim ama müslümanım diyenler iyi niyetli saf ve kendi uydurduğu dine inanan cahiller olduğu için onlar terörist olmaz onlardan korkmayın derdim

0|0
    0|0
  • haklısın derim

0|0
    0|0
  • Ne türk müslüman derim şimdi daiş ve işid terörist dopru lakin ben hanefi mezhebindenim kathiyen olamam eğer öyle bir husus var sa o zaman ben müslüman değilim dinimim ismi ne zaman değişti derim

0|0
    0|0
  • Doğru diyorsun kardeşim derim

0|0
    0|0
  • Doğru diyorsun derim.

0|0
    0|0
    • Sadece merak ediyorum, neye dayanarak söyledin bunu?

• Bu soruya 'doğru diyorsun derim' yorumunu yapmaman gerek o halde, çünkü tüm müslümanları kapsıyorsun.

• @so1010 düşüncem bu yönde istisnaları genele yayamam. Ama geneli istisnalara yayabilirim ki yayıyorumda.. Başka bir sorun var mı?

• anlamını bilmiyorsun derim

0|0
    0|0
  • Öyle diyorsan öyledir derim

0|0
    0|0
  • Hayırdır Müslüman mı oldunuz ülkece derdim

0|0
    0|0
  • Bir şey diyeceğimi sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • sanırım ona silahsız olduğumu söylerdim

0|0
    0|0
  • Allah Allah

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• saygı duyarım çünkü biz de onlara gavur diyoruz aşağılıyoruz ayrıca müslüman toplumumuzun dünyada uyandırdığı önyargıyı da kimse değil sadece biz yaptık. yeniliklere kapalı olduk irlandalıları dövmeye kalktık ce daha neler neler

0|0
    0|0
  • müslümanlar değil derim

0|0
    0|0
  • ben ne müslümanım, ne hristiyanım, ne budist'im hiçbirşey değilim. kendi inandığım şeyler var. o yüzden beni bağlamaz onun görüşü.

0|0
    0|0
  • yüzüne bakarım bişey demeden geçerim çünkü mikimde değil onun ne düşündüğü

0|0
    0|0
  • Dogrudur derim. Muslumanlarin %99 u terorist degil ama teroristlerin %99 u musluman.

0|0
    0|0
    • pkklılar müslüman değil.

• Tamam tartısmayin. Konu burda kapansin. :)

• @polopolo
      @NEFAİSEE Daha fazla tartışmaya gerek yok anlamayan anlamaz hiç bir şekilde uğraşmayın dün geceden beri münakaşa devam ediyor.

• Ağzı olan konuşur.

0|0
    0|0
  • genel olarak müslüman, hristiyan, yahudi hepsinin içinde bir parça terörist vardır derim.

0|0
    0|0
  • hristiyanlıkta misyonerlik derim hadi gardas buyur

0|0
    0|0
  • terörist değil tecavüzcüdür der orda tecavüz ederim

0|0
    0|0
  • Kardesm msln degilim ama insanlari yargilama kimin ne oldugunu bilemezsein dern dedimde

0|0
    0|0
  • Iddia varsa ispat isterim

0|0
    0|0
  • istemesem de normal karşılarım

0|0
    0|0
  • Yav he he

0|0
    0|0
  • Asıl terörist onları asimile eden Hristiyan ve yahudi toplumlar