Gördüğüm kadarıyla gençlerimiz kültürümüzden uzaklaşıyor. Bazıları inancına bağlı değil, inancını bilmiyor, araştırmıyor. Bu yüzden de hata yapan gencler artıyor. Özellikle kızlarımız. Bu gidişatın sebeplerinin ne olduğunu düşünüyorsunuz? Ve sizce düzeltmek için ne yapılmalı?

Güncellemeler:
Kötüye gitmekten kastım; inanç olarak ve tarihsel olarak cahil bir nesil yetişiyor. Ahlak bakımından kötüye gidiş var. Boşanmalar ve aldatmalar artmış durumda. Saygısızlık artarak devam ediyor, hem aileye hem çevreye; büyüklere, öğretmenlere, bayanlara, hamilelere, vs... Bencil bir nesil yetişiyor. Bu yüzden insanların birbirine tahammülü giderek azalıyor... En büyük etken ahlaki açıdan yıkıcı televizyon programları diye düşünüyorum.

1|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• daha çok kültür etkinliği düzenlenebilir.

0|1
    0|0
    • Haklısın. Atatürk'ün dediği gibi "Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır." Tabi tanıtmak yerine günümüzde daha çok cahil yetiştirilmeye çalışılıyor gibi. Çünkü cahilleri sömürmek kolaydır.

• yani en çok yozlaşma İstanbul'da yaşanıyor. her ay ya da hafta bir bir ilin özellikleri yöresi ile ilgili tanıtımlar , etkinlikler yapılabilir. böylece değerlerimize daha çok sahip çıkmış oluruz.

En İyi Erkek Görüşü

• zaten gerici yobaz bir ülke, insanları din din din diye diye artık bunalttılar, sokıyım dine kitaba, bir rahat bırakında insanlar düşüncelerini inanışlarını kendileri seçsin. bırakında insanlar artık ne yapmak istiyorlarsa yapsınlar, bir bırakında fikirlerini görüşlerini baskı altında kalmadan sunabilsinler, bir bırakında kendilerini gösterebilsinler. gerici bir ülke evet, yobaz bir ülke evet, adımız zaten olmuş dinsiz kitapsız, bu saatten sonra yapılacak yorumlar şeyimde değildir. yeter da yeter, bunalttınız bizi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Öyle oluyor.
    Bence eğitim sisteminden kaynaklı bu.

0|1
    0|0
  • Bwnce çok haklisin bunun sebebi kesinlikle sosyal uygulamalar ve teknoloji telefon ve bilgisayar kullanımında yaş sınırı gelirse eğer bence çözülebilir

0|1
    0|0
    • Güzel bir cevap. Suçlayıcı ya da engelleyici olmaktansa yapıcı ve çözüm üretici bir insansın. Ülkemizin senin gibi düşünen, çözüm üreten insanlara ihtiyacı var. Ülkemiz için bir şeyler yapma şansın varsa mutlaka dene.

• Tesekkur ederim inşallah ülkemiz için iyi bir yerlere gelerek birseyleri daha iyi yapma sansini elde edebiliriz

• Hayır

0|0
    0|0
  • Sen kimsenin inancina hata diyemezsin. Musluman olmamak mi hata? Yoo degil. Bugun musluman olanlarin neler yaptiklarini goruyoruz. Suc orani en yuksek olan yerler hep musluman ulkeler.

0|0
    0|1
    • Hataya hata demeseydi böyle bir kelime türetilmezdi. Sana göre dünyadaki herkes dosdoğru mu? Suç oranının en yüksek olduğu yerlerin müslüman olan yerler olduğunu gösteren istatistiği bizimle paylaşır mısın?

• İsteyen istediğine inanir

0|0
    0|0
  • Açsana birazcık ne açıdan kötüye gidiyoruz

0|0
    0|0
    • Güncelleme yaptım.

• Haklısın yani ne diyim ama benim fikrimce dediğin gibi büyüğüne öğretmenlere hamileye yaşlıya saygısı olmayan insanların hiçbir biçimde etrafına da saygısı yoktur çocuğuna da doğasına da o yüzden durum git gide vahimleşicek çünkü şu an da bu kötü çevre ve eğitim sayesinde çocuklar farklı bir biçimde büyümüyor. E yakında çevreyi de mahvedersek kalacağız dımdızlak..

• Olabilir amca

0|0
    0|0
  • Gidişat kötü haklisiniz

0|0
    0|0
  • avrupalaşma onlar gibi olma olara özenme

0|1
    0|0
  • düzeltilecek gibi durmuyor çünkü birazda ailelerden kaynaklanıyor ilk olarak aileler yetişkinler kendilerini düzeltmeliler bilgili olmalılar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Düzelmez bundan sonra bende inancım gereği 5 vakit namaz kılarım onun haricinde gevurdan farkım yok modern hayata ayak uyduramadım

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/NEoYYQ.jpg
    Bunları ben boşverdim sen de boşver kardeş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...