Resmi nikâh olmadan evlilik hayatı yaşar mısınız?

Dini nikâhı sorgulayacak değilim... o insanın inancına kalmış, bizi ırgalamaz... ama bugün resmi nikâhı istemeyen bir kaç KızlarSoruyor üyesiyle bu konuyu tartıştım...

zaten toplumun bazı kesimlerinde neredeyse her yerinde az ya da çok farketmez kadına pek değer verilmiyorm.. resmi nikâh olmadan kadına nasıl bir güvence verilebilir ki? Siz bu düşünceye nasıl bakıyorsunuz? Bence aile kavramı ve kadın hakları bakımından devlet nezlinde resmi nikâh şart, aksi takdir de sokağa atılan hor görülen kadın sayısı artacaktır...

0|0
15|5

En İyi Kız Görüşü

• Dini nikah zaten olacak resminin kesinlikle olması lazım

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sevgili kardeşim ülkemizde iyi ki resmi nikah var. Eğer resmi nikah olmazsa bunu kötüye kullanan. İstediğini yapan insanlar fazla olur. Ben şahsen resmi nikahsız evlilik düşünmem. Çünkü hadi diyelim ki öldüm? Benim malım mülküm kime kalacak? Çocuklarıma ve eşime kalması gerekirken büyük boşluk oluşur bence.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Hayır.

0|1
    0|0
  • Hayır yaşamam

0|1
    0|0
  • yaşamam

0|1
    0|0
  • Yasamam

0|1
    0|0
  • Yasamam

0|1
    0|0
  • Resmi nikah tabii ki gerekli

0|1
    0|0
  • Soylediklerine katiliyorum ben o sekilde yasamam

0|1
    0|0
  • Yaşamam zaten o evlilik olmuyor

0|1
    0|0
  • Yaşamam

0|1
    0|0
  • Hayir, yasamam.

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Evlenmek istemeyen biri olarak normal bakıyorum. Aile kurmak isteyenler için ayrı durum. Çocuk yapacak ve omur boyu beraber olacaksan tabiki nikah önemli

0|0
    0|0
  • yaşarım, lezbiyen oldugum için eşimle bu şekilde yaşamak zorundayım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• nikah olmadan yaşayan ikili evlilik kavramına girmez, onlarınki beraber yaşamak birliktelik gibi birşey olur aralarında sevgiye veya aşka dayalı ilişki olur o bitince herkes kendi yoluna gider. evlilikte aşk sevgi bitse bile aile kavramına saygı başlar bazı eksikleri görmezler çiftler, yani nikah yoksa evlilikte yoktur diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Senden yanayım dostum

0|1
    0|0
  • yaşamam

0|1
    0|0
  • O evlik değil dost hayatı olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...