Sivaslılardan ne istiyorsunuz?

Sivas mükemmel bir şehir. Sivaslılar mükemmel insanlar. Sizin şu ön yargılarınızdan dolayı karalanan bir millet. Neymiş ' Sivaslılar cani, katil.' lan bahsettiğiniz o olay kim vurduya gidilen bir olay. Bir avuç insan için bir toprağın insanını karalamanız sizin katil olduğunuzu gösterir. Neymiş ' Sivaslılar kaba.' Kıvırtarak konuşan insanı da gördük. Ağzını yaya yaya konuşanı da. Kaba konuşmayı yeğlerim ki kaba konuşmuyoruz. Neymiş ' Sivaslılar pis. ' Ya bir git. İstanbul'un insanını da biliriz Ankara'nın da. Leş gibi ter kokar yediği her haltın çöpünü yere atar. Ha şimdi diyeceksiniz ki genelleme yapıyor. Asla genelleme değil. Temizi de var. Sivaslılar merttir, samimidir, huzurludur. Soğuğu kadar sıcağı da vardır. Seni yarı yolda asla bırakmaz. Gir birine adresi sor kapısının önüne kadar bırakır. Birinden yardım iste anında eder. İki yüzlü asla değillerdir. Tarafını belli eder haklının yanında olur daima. Haksızlığa gelince olay başlar. Bazı şerefsizler de kötüleyecek ya sadece at gözlüğünü takar ve oraya yönelir. Sivasın halkını insanını hiç bir yerde bulamazsın sen. Tamam kabul ediyorum bazı itler var. Ama unutma ki o itler memleketini satıp Almanya'ya, İstanbul'a, Hollanda'ya gidip oradaki kültürü kapmış itlerdir. Onlar bu güzel memleketi, güzel insanını karayalamaz. Ön yargılarınızdan kurtulun. Öyle hiç bir halt yapamazsınız.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• siz insanları diri diri yaktınız madımak ta , kayseri de kayserisporluları öldürdünüz, caniler...

0|0
    0|0
    • yahu şaka yapıyorum , ben de Sivaslıyım. havası sert , insanı merttir. yazdıklarınıza imzamı atarım.

• sivas olaylarının , sivas ile ilgisi sadece sivas ta olmasıdır. kayseri de ise Kayserililer değil Sivaslılar ölmüştür. bun rağmen sivas kayseri ile iki kardeş kenttir. kayseri nin en büyük caddesinin adı sivas caddesi, sivas ın ki de kayseri caddesidir, sivas elazığ ve tokat ile de kardeş iki kent gibidir. İstanbul zaten Sivaslı dolu. sözün özü ben sadece memleketim sivas değil, türkiye de hiç bir şehrin kararalanmasını istemem çünkü genellemek yanlış olur.

En İyi Kız Görüşü

• Artık ben bu ön yargılara karşı gülüp geçiyorum sende sakin ol 😄 ne dediğini bilmeyen insanlar konuşuyor işte boş boş 😊 biz kendi halimizde küçük bir şehiriz katil diyenler madımak olayının aslını araştırsınlar madımak olayı sadece Sivas halkına maledilmiştir asıl suçlu bizler değiliz. 😊

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İstanbul'da çok fazlalar, kalabalık yapıyorlar

0|0
    0|0
  • tam.

0|0
    0|0
  • sana sürekli eleştiri mi yapıyolar

0|0
    0|0
  • Bende Sivaslıyım da kimsede kalkıp benle bu diyaloglara girmiyorum. Ufaktan saçmalamaya çalışanlar oldu onlara da gereken cevabı verdim.

0|0
    0|0
    • Her insanın sabır noktası vardır. Benimki de bir hayli aştı, dedim millet yine bir şeyler sanmaya başladı kendini. Yeter patlayacağım. O da burada oldu. Yoksa bende bu tür şeylerde pek durmam.

• Bu muhabbetleri yapanlar yakın çevrense onları ciddi bir şekilde uyar. Anlamıyorlarsa hayatından çıkarabiliyorsan hayatından çıkar. Belli ki seni ciddi anlamda rahatsız ediyorlar.

• Kim bu kizi kizdirdi cabuk ciksin ortaya

0|0
    0|0
  • Sivasın yollarına çıkayım dağlarına...

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Sivasli bir arkadasım oldu ve kendinden igrendirdi. Igrenc biriydi. Ama ailesi gercekten mükemmel insanlardı. Cok iyi ve sevecenlerdi. Sehir olarak bakılmamali. Buralıymıs suralıymıs farketmiyor.

0|0
    0|0
  • Sivas candır hizmet etmek büyük mutluluk❤😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...