İşverenimin kamera ile sürekli bizi izlemesi yasal mı?

Sağlık çalışanıyım başhemşiremiz biz çalıştığımız esnada sürekli kameradan bizi izliyor ve baskı altında oluyoruz sürekli mesela 1 saat sonra yanına gitcem beni çağırmış büyük ihtimal dün gece bankoda hafif uyuya kaldım oturarak sandalyede bunu söyliycektir bu yasal mı?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Yasal dir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• O kameraların konma sebebi güvenlik içindir, asıl amacı budur. İşin doğasında darp saldırı ihtimali son yıllarda oldukça arttığından tarafların şikayetinde mahkeme kesin kanıt görmek ister. Bu şekilde hassas noktaların hepsinde kamera bulundurulur ve kamu amacı olduğundan bu yasaldır.

Siz dikkat ettiniz veya etmediniz ; işe girerken iş ortamında kaydedici ya da başla ad altında kamera olduğunu ve iş sözleşmesini imzaladığınız takdirde izlenmeyi kabul ettiğinizi de formun ayrılmaz parçası olduğundan kabul etmiş olursunuz. Ya da bunu kabul etmez ve işe girmezsiniz.

Yönetim illaki kayıtları takip edecek ve işin aksadığı bir yer varsa görevlerinden biri olarak gerekli müdahale ya da uyarıda bulunacaktır. Görev esnasında , kaldı ki sağlık kuruluşunda üselik bankoda uyuyakalmanın bahanesi olamaz, zira o durumda çekilen bir foto hastanenin koşulları hakkında haksız yorum ve saldırılara da yol açar.

Birey olarak ; uykum vardı dayanamadım yapamazsın , zira gündüz dinlenmen ve gece çalışmasında gerekli dinçliği tedarik etmen gerekirdi.

Bundan uyarı çıkar , imzalarsın. İkinci uyarı olmaz tazminatsız çıkışını imzalarsın.

1|0
    0|0
Yükleniyor...