Ben içine kapanık , utangaç biriyim bunun çaresi var mı?

21 yaşına geldim hayatım boyunca hiç kız arkadaşım olmadı , hiç bir ortama giremiyorum eğer oldu ki girdim kendimi rezil ediyorum hemen belli ediyorum ezik olduğumu , konuşurken çocuk gibiyim aynı şekilde hal ve hareketlerimde artık hayatımı çok cidd etkiliyor bu durum , var mı bunun çaresi aranızda var mı bu durumda olup da atlatan..

0|0
32

En İyi Kız Görüşü

• Yasini aldikca oturur bu durum merak etme normal bir seyir senin icin sadece takinti haline getirme rahat ol onlarda senin gbi her duyguya sahip insnlar.. insanlardan bu kadar utanma utanilcak bsey yapmiyorsun.

0|0
    0|0
    • ama yaşım sizcede gelmedi mi 21 - 5 ay sonra 22 ye girecem

• #GizliSoruyuSoran Kardesim cekingenlik bendede vardi hergecen yil ilerliyordu ve herseyime engel oluyordu. Psikiyatriste gittm , psikiyatri bunun yasanmis veya hic yasanamamis duygularin etkisiyle olusacagini veya normaldede var olan cekingenligin yasanmis yasanmamis duygularin etkisiyle dahada buyuk artis gosterdigini, butun insanlarla olan iletisimini etkiledigini soyledi. Bu yuzden bana gecmisle ilgili duygu anlaminda ne hissedip hissetmedigimi sordu. Mesela kardesim senin dogdugundan beri dusundugunde cocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya normal sekilde sevdigin biri oldu mu veya olmadi mi? Yalnz platonik veya normal hoslantiyi sormuyorum 'sevdigin' diyorum yani hoslantidan biraz fazla aska yakin sadece biraz ufak bir duygu? Bu soru cok onemli cozum yolunun dogru sekilde bulunabilmesi icin. Eger benim gibiyse aynilarini sanada anlaticam bundan kurtulma yontemlerini. Ama iyi dusun emin ol yoksa hicbir ise yaramaz bu yontem

• @muratalkann94 arkadaşım sana özelden mesaj attım

En İyi Erkek Görüşü

• Bende senin gibiydim ve baya kötüydüm. Artık insanlarla göz göze bile gelemeyecek seviyedeydim. En sonunda psikiyatriye gittim. Şu anda kendimi çok daha iyi hissediyorum. Eğer bu durumla kendin başa çıkamıyorsan, sende gidebilirsin.

0|0
    0|0
    • Bende gittim bana ilacta verdi prozac yaklasik 1 ay kadar kullandim sonra zarari olur diye kullanmadim cünkü surekli uyku halindeydim

• diyomya sürekli uykuluydum ruh gibi geziyordum ne anlamı olacaktı öyle tedavinin. D

• Doktora sormadan bunu yapman yanlış.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Kendini nasıl rezil ediyorsun mesela? Neden ezik olduğunu düşünüyorsun seni bu düşünceye iten nedir?

0|0
    0|0
    • konuşamıyorum iletişime geçemiyorum çok utanıyorum vss.

• çalıştığım yerlerde oldu ama yapamıyorum , ordaki insanların ortamına uyum sağlıyamıyorum ve ben farkına varmıyorum aradan 1-2 hafta geçiyor hemen herkes başlıyor çok efendisin , çok utangaçsın biraz açık ol vs..

• Utangaç olmak kötü bir şey değil bence bunu sorun etme , kendini de ezik görme eziklik değil bu

• Valla bende öyleydim aile içinde çok dobraydim falan ama disari cikinca sesim cikmazdi
    Üstüne gitmelisin yenmen için ben atlattim sosyalleş biraz kim ne derse desin takma kafana , konuş lafini esirgeme , sonra bir bakmissin yenmissin bütün korkularını😉

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Sağlam bir kazık ye kendine gelirsin. Ya da askere git.!.

0|1
    0|0
Yükleniyor...