Ailem Bana Dini Baskı Uyguluyor. Siz de Böyle Şeyler Yaşıyor Musunuz?

10 ay öncesine kadar 5 vakit namaz kiliyordum ama sonra hayata ve olaylara karşı bakış açım zamanla değişti ve namazı bıraktım. Şimdi ailem baskı uyguluyor. Önce psikoloğa götürmeye kalktılar, şimdi de cinciye götürmek istiyorlar. Neymiş, içime şeytan girmişmiş ve şeytan bana her türlü kötülüğü yaptırabilirmiş ☺ Biliyorum şaka gibi ama malesef gerçek. Siz de bu tarz baskılar gördünüz mü ailenizden?

Güncellemeler:
Güncel

0|0
8|4

En İyi Kız Görüşü

• Şeytanı boş verde kusura bakma bunu yazdığım için, ama ailende cahil müslümanlardan galiba.

Çünkü her insanın içinde bir nefis vardır zaten ona karşı daima savaşta olur. İçine cin ya da şeytan girmesine gerek bile yok.

Senin konuya gelince, aileni bir al konuş de ki

"Dışarıya bir bakın, millet disko sigara alkol uyuşturucu hırsızlik aldatma kazık atma herşeyi yapıyor ben bir tek namazı bıraktım diye nedir bu hoşgörüsüz davranışlar.
    Islamın şartı bir tek namaz kılmak değil. Ayrıca siz beni böyle zorlarsaniz uzun sürmez dinden nefret ederim. Her başı kapalı gördüğümde her cami gördüğümde içimden küfrederim.
    Siz benim böyle olmama neden olursanız ebedi cehenneme gidersiniz.

Ona göre bana biraz vakit verin kendime geleyim "

0|0
    0|0
    • Ben halimden memnunum. Ama ailem namaz kilmamami mesele yapıyor sürekli. Hicbir kötü alışkanlığım yok. Dersime çalışırım, kimsenin işine karışmam. 5 vakit namaz kılan ablamsa sürekli fesatlık peşinde. Ama o cennetlik, ben cehennemlik.

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır ben böyle baskılar görmedim. Zaten 12-13 yaşımdan beri müslüman sayılmam. Ailem de sadece ara sıra alıntı yaparak bana bişeyler anlatıyo.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hayır görmedim neden değiştiğini anlat ailene. Kac yasindasin?

0|0
    0|0
  • Namaz kıl dua et falan diyorlardı takmadığımı görünce demiyorlar artık

0|0
    0|0
  • Hayır bizimkilerin kafa yapısı farklı görmedim

0|0
    0|0
  • Evet ama o derece değil tabi

0|0
    0|0
  • Evet yaşıyorum

0|0
    0|0
  • ben kapandığım dönemlerde ailem dalga geçmişti, sürekli çıkar şu örtüyü diyorlardı bir müddet sonra dayanamadım

0|0
    0|0
    • O da baskının farklı bir versiyonu.

• Öyle tabi de fikirlerim değişti o kadar kuvvetli olsaymış inancım direnirdim zaten bir sınama oluyor en nihayetinde

• Ailen böyle düşünüyorsa sende normal olmayan hareketler davranışlar görmeye başladılar demekki. Bakış açım değiştiği için namazı bıraktım dedin ne gibi değişti dine bakışın ne islam dibine inanıyomusun?

0|0
    0|0
    • Normal mi yani ailemin düşüncesi sence? Cinciye götürmek falan. Dünya görüşüm değişti işté zamanla.

• Sacmaliyorsun tabi. Ben ne diyorum, sen ne diyorsun.

• Ne saçmalıyorum ya insanları anca üzüyorsunuz annen baban onlar gidip benim görüşüm değişti islama inanmıyorum dersen adamlar en son nelerden medet ummuşlar koskoca insanlar zevk olsun diye cinciye kadar çare aramaya çalışıyorlar dertleri nede keyfine mi koşturuyorlar senin için bir umut çare olur diyolar madem görüşün değişti belli etme kardeşim ananı babanın huzurunu kaçırma adamlar seni düxelcez diye nelerden medet umuyor yazık günah madem inanmıyon ben inanmıyorum deme koca insanlara huzur bozma evladısın sonuçta üzülüyorlar

Erkekler Ne Diyor 3

• Baskı değil olması gerektiği gibi bildiği kadarıyla söylüyorlar anlatıyorlar doğru olan yol budur ister yap ister yapma diyorlar
    Yapsan da yapmasan da kendine diyorlar
    En önemlisi de kendileri yapıp bana güzel örnek olmaları

1|0
    0|0
  • Hayır yaşamıyorum

0|0
    0|0
  • ailen gerrzek galiba. psikoloğa götürmek de nedir. kendileri tedavi olsunlar insanlara zorlama yapmak sosyopatlıktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...