Twitterda #suriyelilergitsin tagını gördünüz mü?

suriyeliler tabi ki savaştan kaçan insanlar olarak bize sığındılar filan. fakat şunu anlamalısınz nüfusu az olan ülkelere: norveç 4 milyon nufüs ve dünyanı en rahat ve ne zengin yeri egitim seviyesi yüksk. türkiyenn nüfusu patlıyor. egitim seviyesi yerlerde. bak lafınzı başınızdakna geçiremiyrosnz bile. kendi ülkenizde mülteci gibisinz. size sureiyelier de eklenicek. iktidar onları kullanana kadar sizin kazandıgnz 3 kuruşlarla aldıkları vergiler üzerindn bakacak. türk milleti aç. bugün 1milyarı zor kazanan milyonlarca insan var. ama oturdukları evin kirası en az 400lira. parası olmadığı için okula gideyemeyenlr var. devlet madem bu kadar güçlü türkler için bişey yapsn. elin suriyelilerini dünyanın hiç bir ülkesi almadı. sen aldın. bir yılda bu ülkede doğan suriyeli sayısı avrupa ülkelerinde dogan insan sayısından daha fazla ve bunlara o 3kuruş maaş alan insanların ödedikleri vergilerle bakıyorsn. fazladn sömürerek insanları. ulan türküm diyen herkese sesleniyorm:az aklınız olsun. az acıyın kendi çocuklarınzn gelecegine. suriyelilere neden araplar sahip çıkmıyor. aynı milletler. biz türklere bişey olsa emin olun tek sahip çıkabilecek ülkeler digr türk ülkeleri olur. araplar olmaz. şu arapların diniyle yönetilmekten vazgeçn artk.
twitterda #suriyelilergitsin tagını gördünüz mü?

Güncellemeler:
milletin girin dolaşn biraz twitterda suriyeliler ingilizce dünyaya türkler ırkçı bizi istemiyor diye yazıyor..
ama tabi bizim üzerimizden geçiniyor oldukları gerçeğine deginen yok. biz yatalm siz bize bakn diyorlar resmen

2|1
26|27

En İyi Erkek Görüşü

• valla bro bunu istediğin kadar anlat istersen destanlar yaz fakat anlamazlar koyun kafalılar anlatamıyoruz yaşasın akp hüllooğğ diyip bağırmaktan başka bişi yapmazlar zaten bunun farkında olanlar iç savaş çıkartmak istiyorlar devlet yapmıyorsa türkün gücünü gösterilim diyorlar sadece benim diyceğim 2 ay içersinde gezi parkından çok daha büyük olaylar olucağı

1|0
    0|0
    • olaylarla bişey yapmayız. biz kötü oluruz yine. politkalarını değiştirmek için baskı yapmak zorundayız. anlamıyor millet. yaşadıkları herşeyi ne kadar etkiledgnden bu durumun. sanki sadece toprak üzerinde yaşayıp cennetten gelen yiyeceklerle besleniyorlar. bir ülkenin nüfusunun artması ev kiralarnn artması demek, vergilern uçması demek, pahalılaşma demek, egitimin pahalılaşması demek, yaşam kalitesnn herkesi etkileyecek şekilde düşmesi demek. yok anlamıyorlar

• seni çok iyi anlıyorum. burası İstanbul ve cidden dışarı çıktığımda suriyesiz gördüğüm bir sokak yok neredeyse diyebilrm. ve ben bu paylaşımı niye yaptm. sinirlendm. bizimkiler türkçe tweet atıyor suriyeliler gitsin diye onlar da ingilizce dünyaya seslenerek ya biz türkiyenn vatandaşlığını napalm, olacaksak avrupa vatandaşı oluruz gibisinden tweetler atmışlar. kimleri besliyoruz biz ya. topunun kursagında kalsın haklarımız

• koynumuz da yılan besliyoruz la =(

En İyi Kız Görüşü

• biz hatayı tarihte yaptık zaten. arapların dinini alıp araplaşarak. türk milletnn türkm diyenlernin çoğu arap zaten. herkese sen de türksün diye diye ne hale geldik. sanki türklük o kadar ucuz bişey

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Bakış açısı farkı var. Avrupa ülkesi gibi düşünürsen "refah"ı artırmalısın. Yok bir sünni olarak düşünecek olursan "ekmeğimin yarısını böler müslüman kardeşimle paylaşır Bunla yetinirim" dersin.

Başımızdakiler seçilmiş temsilcilerdir (ama cebren ve hile ile ama bileğinin hakkıyla) . Baştakinin hür düşünebilmesi için oy verdin. Eğitim seviyen yüksekti ya da düşüktü, farketmez katılım gösterdin ve seçmen oldun. Şimdi sıra seçilmiş temsilcinde. İster sev ister sevme ister ayrımcılık olarak gör ister sevin. Süreç belli.

Yobaz olanlar şöyle 2 adım öteye gitsin sorum aklı başında olanlara: demokrasinin de aciz yanlarını gördünüz değil mi?

80 lerde gelen kürt akımına bir yenisi eklenecek bu sefer arapça konuşanlar birazcık "biz"leşecektir. Refah seviyesi yükselmeyecek, vergiler daha adaletli hale getirilmek istense de nakdin ülkeye girişi için buna göz yumulacaktır.

Buraya sayfalarca şey yazabilirim ama özet geçiyorum:

BİZ BİR ORTADOĞU ÜLKESİYİZ, REFAH SEVİYESİNİN YÜKSELMESİNİ İSTEYENLER BİLGİYİ ÜRETİP ÜLKEDEN DIŞARI İHRAÇ ETME MALİYETİNE KATLANABİLMELİDİRLER. BAŞKA TÜRLÜ REFAH ARTMAYACAKTIR. BU ÜLKEDE SOSYAL SİGORTALAR, HUKUK, PARLAMENTER SİSTEM, DİNE BAKIŞ AÇISI, KALİTELİ İNSAN GİBİ UNSURLARDA KRONİK SORUNLAR VARDIR VE DEVAM EDECEKTİR.

Yarın başka sünni milletler sıkıntıya girse aynı düşünce yapısına sahip yönetimler kapılarını açacaklardır. Yetişme tarzı farklılığında uçurumlar sözkonusu

2|1
    0|0
  • Twitterım yok. Kim açtıysa iyi yapmış ama faydası yok

1|2
    0|0
  • Savaştan kaçan adamlarmış. Plajlarda dans ediyorlar. Polise saldırıyorlar. Para vermiyeni dövüyor. Türkmenlere şiddet uyguluyor. Markette sıra bekliyor diye sorun çıkartıp daha sonra yağma yapıyor marketi.
    Böyle savaştan çıkan adam olmaz. Böyle adam anca neyse.

1|0
    0|0
    • bir de twitterda neler yazdıklarını görsen. türkler ırkçı bizi isteiyorlar diye. ne kadar kötü durumdalarsa internnet kullanıyorlar

• Bak dikkat edersen sıfır demedim binde dört buçuk gibi bir oran dedim. Tümüyle göç etmiş bir milletin içinde hiç hırsızı, kapkaççısı, katili olmaz mı? Avrupa da bu riske girmediği için almak istemiyor.

• Senin için ne önemi var anlayamadım ama ben doğma büyüme Konyalıyım :)

• Çok haklısın, o tagıda gördüm ama elden ne gelir? %50 lik bir kesim peygamber emri dinler gibi dinliyor.. Umarım referandum olur gider hayır deriz

1|0
    0|0
    • muhtemelen biz uyurken onlar istedgni yapacak. ve yüzde 50lik kesim öylece %60lara filan çıkacak

• bende suriyeli olmak istiyorumm duy beni tayyip

1|0
    0|0
  • Valla akp ye attım attım da bin pişman oldum sanki kendisi halkın içindeler kendi kösklerine çekilip belasiyla halk uğraşıyor oy atmam dahada bunlara

1|0
    0|0
    • oyla da değişmiyor ki bişeyler. artk yedik yiyecegmz kadar haltı. avrupa boşa türkiye için arap ülkesi demiyor. gelecegi görüyor.

• Ya düzgün insan olsalar eyvallah ta Suriyeli ler Bu kadar değer niye anlamıyorum ki sonra Türkiyedeki romanlar gibi olacaklar

• din kardeşleriler ya hani. ordan prim yapılıyor işte. kendi çocuklarımızda sokaklarda yatsın.

• Allah belalarini versin ne diyelimm bu kadar Türkün bedduasini aliyor elbet utar er yads gec

1|0
    0|0
  • suriyelilere vatandaslık verip beni askere cagirdikları zaman basını alırsınız dicem

1|0
    0|0
  • Ben sol görüşlü bir insanım; tayibi de sevmem açıkçası; şunu unutmayalım bu insanlar buraya mecburiyetten geldiler. Bazıları vatanını savunsun diyor. Ortada ülke yok ki. Elin fransızı cetvelle cizmiş ülkeyi. Osmanlıdan kalma cehaleg ve sefalet var zaten. Adamlar yaşamak istiyor

0|0
    0|0
    • bu insanlar arap. niye araplar almıyor? araplar o kadar zenginken. hadi tamam sığınmışlar neden onlara ait kapmlarda kalmıyorlar da şehirlere dagılmışlar. niye sevişmekten vazgeçmiyorlar da böcek gibi çoğalıyorlar. kim bakacak onların çocuklarına. kim bakıyor kendilerine? sen madem o kadar iyisin sokakta yatan bir çocuğu alıp baksana. niye yapamıyorsn. çünkü kendine anca yetiyorsn. anlamıyormusnz. bir şehire dolan insan sayısının artışıyla aynı oranda artan senin ödedign kira, aynı oranda artat senin vergilern, yiyecek içeçek paran. hele bir de bu insanlar asalaksa

• Valla genç sen Türksen ben değilim.

• aynen değilsin. ben de onu görüyorum sende zaten. arap bozmasısnz net.

• tipik chp mantığı bu yazdıkların. düz mantık bu ve ne yazık ki görünen de o. ama vatandaşlık verelim diyen bu kolaylıkları kendi evlatlarına değil de başka evlatlara harcayan adam düz mantıklı bir adam değil. illa ki vardır bir bildiği ki bunu yapıyor. kimse istemez sonuçta ve bu kardeşler arasında belki kırgınlığa sebep olacak. sabredip beklemeliyiz ne yapmak istediğini zamanla anlayıp diğer mevzuları gibi ayakta alkışlayacağız gibi geliyor bana. ama halk olarak yanlış yapıyoruz. adam zaten fiili en tepede ki insan. arkasında durursak varız durmazsak yarın öbürgün suriye gibi olacağız. şirket değil bu batınca başka işe geçesin. bu bildiğin devlet. kavramını bilmediğimiz işlere çok da yorum yapmamak lazım. gezi gibi bir furya bu ama diğerleri gibi al aşağı edilecek kanımca bu da.

0|0
    0|0
    • ne yapmak istedigni zamanla anlamazın sen çünkü politka nasıl dönüyor habern yok. ben siyaset bilimi okudum. bu adam türkleri tamamen kontrol altına alacak bir sisteme sokuyor. kimse hakkını alamayacak. ses çıkaramayacaksn. çünkü hayat şartlarınz ses çıkarmaya müsait olmayacak.

• hicbir ülke yok ki ülkesine aldığı 3 milyon farklı ülkenin insanına bu kadar şevkatli davransın. buraya kadar sorun var mı? yok herkes hem fikir ne güzel birşey diyoruz evet fakat vatandaşlık vermek tamamen bir secim oyunur seçimlere kadar zaten o adamların oy kullanma haklarıda olmuş olacak sırf oy için adamlara vatandaşlık veriyorlar o kadar da salak değiliz bunu görebiliyoruz ve ülkede ki milliyetçiliği zaten böldüler simdiden araplaştırmaya calısacaklar olay bu chp li değilim bu arada ayrıca dinime de bağlı biriyim ama vatanımı seviyorum ve TÜRK olmaktan gurur duyuyorum her ülkenin vatandaşı gibi bende bu bayrak bu din bu dil ve ülkemizin geleceği için bu çıkarcı ve igrenc plana asla ama asla ortak olmayaacagım Allah bunu bize yapanları bildiği gibi yapsın hepsinin hesabı yukarda tek tek sorulacak inşallah...

• hay senin gibilern beyinlerine. madem o kadar beynin var ülke neden boka gidiyor lan

• gitsinler bıktık.

1|0
    0|0
  • savaştan kaçanın cezası ölümdür teslim edin ülkelerinde ölsünler

1|0
    0|0
    • insanlık diyorlar insanlığı bir bu ülke mi yapacak. avrupası arabistanı niye sahip çıkmıyor. araplar köpek gibi zengin. baksınlar suriyeliler kendi milleti ya. yok türkleri dünyadan yok edecekler kararlı bunlar. başımızdakı türkse ne olaym ha

• var bir sıkıntı ama inşallah hayırlısı olur

• Defolsunlar biran önce başımıza bela oldular

1|0
    0|0
  • kendi halkına geçir ki suriyeliler rahat etsin görselden anladığım bu.

1|0
    0|0
  • Gelmesinler vatanını satan adamdan bize ne hayır gelir.

1|0
    0|0
  • ya ben 2 senedir unversiteye gidemiyom daha yeni gidecem inșala ya bu suriyeliler sinavsiz ne ya

1|0
    0|0
  • Kalifiyeli olanları alırlar kardeşim. Yani senden benden daha zenginini daha ilimlisini. Sıkma sen canını

0|0
    0|0
  • Gitsinler gireyim twitter a

0|0
    0|0
  • Zalimin zulmü var da bizim merhametimiz olmayacak mı?

1|0
    0|0
    • kendi çocuklarına kim merhamet edecek acaba. yarın suriyeliler toprak isterken ne yapacaksn acaba. dilenciler sokakta seni kandırdı diye sinirden çatlarken, asalak olarak senin kazandıgn 3 kuruş üzerinden yaşayan bir de bir sürü çocuk doğuran (senin milletin çocukyapmaya çekiniyorken maddi durumundan dolayı) suriyelilere merhamet göstermek nasıl bir kafaının nasıl bir aklın ürünüdür. Türk deglsnz herhalde imkansız Türk olup tehlikeyi hissetmemnz.

• Öh be bacım öh be. Ne abarttın be? Oldu olacak cehennem de yak bizi cehennemde ! Bırak git ALLAH'ını seversen seninle tartışılmaz.

• sen suriyelisn dimiamk. zaten interni de basmışsnz

• ona verilenleri fazla görme ey cahil-i cühella vekili ukela eksik olan seninki :P

0|0
    0|0
  • Benim anlamadığım akpliler neden istemiyor? çünkü suriyelilerin alınma nedeni belli oy kullansınlar diye haaa bunlar yoksa ülke zaten yol geçen hanı hergün bomba patlıyor bigün bizede denk gelirmi korkusu mu acaba? neyse

0|0
    0|0
  • Bu resimde yazılanlar acaba gerçek mi? Provakatif görsel olabilir.

0|0
    0|0
    • Gerçek merak etme :)

• peki kardeşm nasıl bu kadar rahatlar. otobüslere adamlar bedava biniyor ya. ben 2 buçuk tl veriyorm. çoluğu ile çocuğu ile biniyor. çocuğu da burda dogurmuş biz bir de kalkıp onlara yer veriyorz.

• Görmedim bayadır girmiyorum

0|0
    0|0
  • Evet gordum

0|0
    0|0
  • Bilseydik daha önce gelirdik diyen oldu mu acaba merak ediyorum

1|0
    0|0
    • ama hala dilenen var

• Bize bir şey olsa Türk vatanını terketmez olaya "hadi bizim ülkemizde de savaş çıkarsa nereye gideriz?"diye bakmayın biz hiç bir yere gitmeyiz ben Türk'üm andolsun ki gitmek için bir yer arayacak hale gelirsek bu vatanda kanımın son damlasına kadar savaşır yine şerefimle vatanımda ölürüm. Sözle değil gerçekten bu ülkede tek Türk ben kalsam yine gitmem. Gidemem bu vatan öyle kolay kazanılmadi kanımızla yazdık tarihimizi. Yüzbinlerce bu ülkenin nöbetini tutan şehitlerimiz var onları kim vurdu? yine bunlar.

1|0
    0|0
    • ve daha da önemlisi kimse türkü almaz. bak kimse suriyeliye acımıyor bizden başka. araplar bile acımıyor aynı milletler

Kızlar Ne Diyor 25

• Kesinlikle gitmeliler bir kaç sene sonra hatay bizim dicekler sonra özerklik isteyecekler yazık be yeter artık kendi ülkemizin derdi bini aşmış biz Suriyeli derdindeyiz suda boğularak ölmek Türkiyede yasamakten daha iyi diyen var defolun gidin o zaman bizde onlara meraklıydık sanki kendi ülkemde mülteci gibi yasıyorum onlara verilene bak kendimi yırta yırta üni kazandım 400 burs alcam onlar 1 200 oldu canım hükümet iyice kafayı yedi çok istiyosa alsın sarayında baksın ülkenin her yerindeler be onlarla beraber ısıdlilerde giriyor ulke patlasın kimin umrunda zaten

1|1
    0|0
    • bazıları güya bu rakamların uyduruk oldugunu söylüyor. ama degl. gerçek şu ki ülkene sığınan suriyeli interneti kullanarak dünyaya türkler ırkçı diye ingilizce tweet atacak kadar rahat. ya da sevişerek çoğalacak kadar rahat. otobüse bedava çoluğu çocuğu ile binip bizden yer bekleyecek kadar rahat. ünilerde eğitim alıp bize hava atacak kadar rahat. bunları ki kendimiz tespit edebiliyoruz gözlermizle

• burdan açamadım kopyala yapıştır ile çıkmıyor belki özelden atarsan olur

• bana mesaj atarmısn xperm yetmiyor

• Bize birsey olsa kimse sahip cikmaz. Iyi dedin. Ancak o bastaki gene bildigini okur. Koyun cok oldukca.

1|1
    0|0
  • Sirf oy icin yapti ama kendi vatandasindan oy alamicak akilli tayyip. Ayrica savatan kaciyolar askerlik yapilmis sayilcaklar benim askerim doguda savasip sehit oluyo sonra vatan sagolsun. Buraya gelenler en pislik insanlar hep en zengin en okumuslari avrupaya gitti. istemiyorum

1|0
    0|0
    • ya canım herkes ırkçı. avrupa ırkçılığın dibini yaşıyor ama türklerle ilgili ırkçı haber gördüler mi anında ellerine koz düşüyor. avrupadan da nefret ediyorum. evet kendileri için akıllıca yapıyorlar herşey. ama biz de kendimizi düşünmeliyiz. türk milleti yalnız ve herkes tarafından yok edilmeye çalışılıyor. acıyorum.

• Bak devlet askeri alanda filan demiyorum ama Turk milleti gervekten cok guclu ve tarihe bakarsak italya suriye ya da amerika yoktu soymuzda cok eski yani boylr koklu tarihe 3kurusluk adamlara vernem. Emin ol burda savas ciksa illa giden olcak ama boyle yapmazdik.

• Valla belli değil artık biz mi mülteciyiz onlar mı..
    Kendi ülkemizde rezillik çekiyoruz böyle bir şey olamaz ya :/
    Yok yok karar verdim biz mülteciyiz :/
    değil mi :( @_corib_

1|1
    0|0
    • @_Cor_ kesinlikle millet bilmiyor kimin mülteci olduğunu :D

• @_Cor_ benim ki yeterde seni bilmiyom :D

• bak bak :D :D

• Agzim acik kaldk

1|0
    0|0
  • Twitterı aktif kullanırım gördüm tabi. Her gün buna benzer bir sürü tag açılıyor ama bizi takan yokki.

1|0
    0|0
  • 5 yil sonra kendi dillerini konusmak isteyecekler okullarda 10 yil sonra ozerklik isteyecekler 20 yil sonra gidin ulkemizden diyecekler oy icin bu hayinlik yapilmamali "Savastan kacmis bir millete, tarihini savasarak kaniyla yazmis bir milletin vatandasligi verilemez."

1|0
    0|0
    • kesinlikle öyle olacak. bir de bunlar kürtlere benzemez. araplar. dünyanın en tehlikeli en yobaz milleti.

• Turkiye'nin basindaki yobazin teki zaten yandaslariyla rahat eder ilk baslarda bir insan bindigi dali keser mi diye dusunuyordum ama kesiyormus demek ki

• Vicdansızım mk var mı! Benim atalarım ülkemi kanla almış, adam savaştan kaçmış gelmiş benim ülkemde benden daha rahat yaşıyor. Gitsinler artık.

1|0
    0|0
    • ve senin kazandığın 3 kuruştan alınan vergiyle rahat ediyor ve çoğalıyor

• kesinlikle ben düşünüyorum da çocuğum olsa onu gelecegi nolur. yobaz suriyeliler tarafından başı açık diye aşağılanır. yarın birgün her yerde arapça görmeye maruz kalıcaz. ben o iğrenç dilin yayıldığı bir ülkede çocuk yetiştirmek istemem. onlarla muhtap olacak. ırkçılığa uğrayacak. asalak bir millet olarak kendilerinde her şey hakk görüyorlar.

• O güne kadar savaş çıkartmazlarsa ellerine silah alıp asıp kesmezlerse bir ihtimal onlar da olur.

• istatiksel olarak #suriyelilergitsin derim ama şöyle bir gerçek var geldilerse GİDEMEZLER hatta gitmek istemezler hatta bizim ülke asla göndermez.. hashtag ın bir faydası yok asla da olmıcak !!!

1|0
    0|0
    • tagla olmaz tabi farklı baskılar yapmalı.

• ne gibi mesela yürüş gibi mi protesto, kavgalar, sonra polisler, tankerli sular ne için suriyelileri kovmak için bu memleket duygusal vicdanlı !! ne kadar çok gitmesini isteyen Türk vatandaşı var ise de bir o kadarda olur mu onlara da yazık gelmişler niye kovalım diyen Türk vatandaşımız da olur var da...

• hyr hyr yürüyüşlern işe yaramayacagı açık. o kadar olay yaşadı bu millet artk yürüyşn fayda vermeyecegni bilmeli. desteklemekten vazgeçmeli öncelikle o yüzde 49zu onu. zaten yüzde 49zunu artırmak için suriyelileri alıyor vatandaş. kalifeyli olanları var diyor. yahu kalifiyeli olanlarını alan avrupa oldu. avrupa geçenlerde değiştokuş yaptı zaten. hiç biişe yaramayan suriyelileri buraya gönderdi işe yarayanları da aldı.

• Başımızdakiler ancak filistin, suriye gibi ülkelere yardım ederler, kendi vatandaşları yerlerde sürünürlerken

1|0
    0|0
  • Biz mi multeciyiz onlar mı. Ülkemde Türk hariç kimseyi istemiyorum artık defolup gitsinler ne b*k yerlerse yesinler afiyet olsun onlara. Bide bunlar üremeyi seven bir millet yakında 10 katına çıkarız

1|0
    0|0
  • Bu videoyu ben de gördüm olayı da biliyorum maalesef. Bu sorunla oldukça içli dışlıyım, bu konu üzerine bir projede görevliyim. Sana bir şey anlatayım.
    Osmaniye'de bir Suriyeli kadın elinde büyükçe bir koliyle belediye binasına girmeye çalışıyor. X-ray cihazından koliyi geçirmesini söylüyorlar, kadın da öyle yapıyor. Görevliler kolinin içinde bir Bebek cesedi buluyorlar. Kadına bir tercüman bulup derdini dinleme zahmetine bile girmeden yaka paça karakola götürüyorlar. Allahtan orada bir Arapça bilen kul çıkıyor da kadıncağız derdini anlatıyor.
    Kolideki yavrucak kadıncağızın kendi çocuğuymuş, eşi Türkiye'de kaybolmuş (görevliler yörede çok aktif olan organ mafyalarından şüpheleniyorlar). Kadının elinde çocuğunun doğumuna dair tüm belgeleri tamam, fakat yavrucak besinsizlikten güçsüz düşmüş ve kırkını göremeden ölmüş. Kadının cenaze işlemlerini yapmak için aklına gelen tek yer o belediye binasıymış. Çocuğu karakoldakiler defnetmişler.
    Böyle mazlum insanlar dururken aralardan çıkan çürükleri düşünmeniz çok üzücü..

0|0
    0|0
  • Görmedim ama aynen gitsinler.

1|0
    0|0
    • Yardım edilsin bu kadar olmasa bile. Vatandaşlık verilmesin tamam. Ama gitsinler nedir ya?
      www.zaman.com.tr/...nenin-buyuk-drami_2366249.html
      Bunlar da insan. Eğer kafir olsalar yine de sahip çıkardık, biz atalarımızdan böyle gördük.

• insanlara sahip çıkmak başka bişeydir. ama bunlar asalak artık. ya adamların ürüyor böcek gibi bunları hesaba katın bir ülkenin ekonomisne baltadır bu adamlar. avrupa salak mı. niye almadı? salak degl çünkü. araplar almalı bunları. aynı milletler. ve araplar ökz gibi zengin.

• Ama almıyorlar, onlar almıyor diye biz de atalım mı
      Ki bu suriyelilerden bir sürü azıcık paraya çalışan işçiler de var. Kötü işleri yaptırıyorlar, az para verip kandırıyorlar bazılarını zaten.
      Bizde para hesabı yaparak yardım etme yok, biz yemez yine yardım ederiz.
      Şu konuda katılıyorum; Devlet kendi vatandaşına zerre kadar bakmıyor, suriyelilere gereksiz yardım yapıyor. Bu kadarı fazla tamam.
      Ama gidecek yeri olmayan kadınlar çocuklar var, niye gitsinlerki?
      Biz de suriyelilerden biri olabilirdik, neler neler yaşıyorlar.

• bir de beğenmiyolar ya türkiyeyi bazıları şu hale bak ya

1|0
    0|0
    • tabi tabi ne tweetler atıyorlar twitterda ya şaka gibiler paylaşamadm xperden dolayı. yok biz napacakmışz türkiyenn vatandaşlığını da avrupa varkenmiş de bilmem ne. çok şerefsizler

• hangi hakla. polise şikayet etseydin kızım ya :d o adamlar kara çarşaflı bebelerine bile sulanan araplar işte.

• off saçma salak

• Görsel gerçekse vatandaşlık değiştiresi geliyor insanın..

0|0
    0|0
    • kesinlikle gerçek. zaten başka türlü o kadar suriyeli görmezdin çevrende rahat rahat yaşayan

• Yok birkaç avantajını biliyorum zaten yabancı uyrukluların önceden de değiştirmeyi düşünmüştüm ama suriyelilerle konu olup böyle tablolu gösterince cidden ayrı bir mantıklı geldi.

• onlara yapılan iyiliği de zaten allah istiyor diye bize bunlar iyilik yapıyor diye degerlendirecegi için teşekkür meşekkür yok. borçlusunz. allah onları kutsamış çünkü

1|0
    0|0
  • Gündemde mi hala gidip bende iki tweet atayım

1|0
    0|0
    • valla at la. ama fayda etmez çünkü 3 kuruşluk bilgisiyle klavye de yazan çok çünkü

• @bursAnkara ya ben sürekli araştırıp okuyan bir insan olduğum için elimde olmuyor öfkelenmemek neyse teşekkürler :)

• 28 yaşında bir erkek siyasi mevzuları dikkate alma diyor. o siyasi mevzular senin hayatını şekillendiryor be adam. haklarını elinden alıyor. oturdugn evin kirasının artmasına neden oluyor. ödedign vergiyi fazladan ödemene neden oluyor. yarın birgün sokakta karının kıznn başı açık diye elin suriyelisi tarafından aşağılanmasına neden olacak.

• Tagı destekleyenlerdenim

1|0
    0|0
  • evet.

1|0
    0|0
  • Görmedim

0|1
    0|0
  • Ya ewt o tabelaya katılıyorum

0|0
    0|0
  • Şu yazan şey gerçek mi gündemden haberdar biri değilim eğer öyleyse oha diyorum bu ne

0|0
    0|0
  • Bu öylesine bir yardım olamaz. Yine altında türlü türlü dolaplar dönüyordur.

0|0
    0|0
  • Beyinsizlik zirvede bu kızın

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...