Fakirlikten biktim biktim?

Elinizdekinin kiymetini bilemeyen arkadslar. Ben sobali evde buyudum hala yasiyorum. Dogalgaz yok eski bir evde yasiyoruz. bir banyo yapmak istesen banyo kazani var. Banyoyu yakmak icin asagi bodruma daracik kapkaranlik merdivenden inmem gerekyo tabi asagda bocukler fareler de var. Odunu topla iki saat yakmaya ugras sonra isinmasini bekle. suyu tasarruflu kullanmak zorundasin biter. Bunla ugrasinca insan sinirlenyo ister istemez şu cektgime bak ya bir banyo yapmak icin kac saat ugrasyorum milletin elinde hazir sicak su ben rezillik cekiyim. Dis fircalamaya kalksan lavabo yok tuvalete girilmyo zaten wc kotu mutfakta olmuyo hep banyoda lavabo yok daracik ustune muslugu sicrata sicrata yapmk zorundasin. Kışın bir odada yatarz hep beraber her yer buz gbi olur. Sakin kafayla ders calisamazsin herkes ordadr diger yerlrr zaten buz gbi. İstedgimi giyemedim simdiye kadar milletin eskisi ya da ablamlarin eskisi. Tabi millet ne bilsin kendne bakmiyon olur guzel giyimiyon olur bana alan yok milletin ailesi gbi. Smdi cok sukur bursum var. Bursum da olmasa bu siteye girip bunu bile yazacak imkanim olmazdi. Sorum şu cok imreniyorum evi olan imkani olan herkese neden kiymet bilmez milleti asagilarsinizki fakirleri sevmezsinizki akrabalr oyle cunku yuzumuze bakan yok

Güncellemeler:
Evimiz var demedim kiradayiz nerden uyduryosuniz ya

0|0
5|21

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın tatmin olma duygusuna sahip değildir. Benim tanıdığım hiçbir insan değildi en azından... Bir ev hayalleri mi var, gerçekleşiyor ve bu sefer de bir araba alsam tamamdır diyor. Bir araba alıyor, olmuşken şu da olsun, sonra bu da olsun... Yani şunu söylemeye çalışıyorum, üzücü kabul ediyorum, ama bugün sen mesela benim sahip olduğum imkanlara sahip olsan; eminim bunun da fazlasını isterdin. Senden daha kötü durumda olan insanlar da var bak. Sen de elindekine şükretmiyor, fazlasını arzuluyorsun =) Bu çok doğal biz insanoğlu için... Hikayen üzücüymüş, cidden üzüldüm. Umarım çok daha iyi imkanların olur. Ama yetmez, görürsün.

0|0
    0|0
    • Ya bak dogru soyluyorsun ama cidden bir evimiz de olsaydi keske arabayi borc harc alirdik aldgm aylik 400 tl bursum bna yetyo ihtyacm oldukca harcyorum ama yetyo. Isteklerimi Şu an yapabiliyorum daha fazlasni insan ister evet ama bunlar olsaydi hic sikayet etmezdim

• Sen de sağ ol =) İyi geceler dilerim.

• Sanada iyi gecelr iyi yurekli insan

En İyi Kız Görüşü

• Elindekinin kıymetini bilir okuyup mesleğini eline alırsın o Zaman kendi kurduğun yuvada çocuklarına bu eziyeti çektirmezsin ailen okumamış cahil kalmış belli belki imkanları yoktu bilemeyiz onların cezası size kalmış çocuklarına sen okumana bak bursunun dahi değerini bil yaşın kaç bilmiyorum ama yaz aylarında tatillerde çalış eline para geçsin üstüne başıma al eve yardım et destek ol ama isyan etme

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Ablacim sukret haline Elhamdülillah de biliyorum. zor bende senin gibi benzer durunlar yaşadım kısmen anladım artı benim bir anneden başka bir kimsem yok beterin beteri var derler ya o hesap.

Burda yazmaya icini kusmaya hiç uğraşma namaza başla Rabbimizin emirlerine uy ona itaat et aç ellerini Alemlerin olan Allah azle ve celle ye dök içini ona ne dilersen dile insanlar bir şey yapamaz moral yerine sıkıntı yapar ama Rabbin ona karşı bir çok kez hata yapmış olsanda seni huzuruna bekler dua ettiğin vakit duana icab eder her şey dünyalık değil Rasullah ın Hz. ömere dediği gibi Allah dünyayı onlar a ahiret i bize versin istemezmisin ey Ömer dediği gibi..

Ayette geçer ki Şüphesiz Allah'ın yardımı yakındır. Allah' için sabret başka bir ayette ise Her zorluk ile beraber bir kolaylık vardır der. Biraz zahmet çek zahmette rahemt vardır bende sibami evde oturuyorum sıkıntı yok. Diledikce rabbim vericek tor emin ol onun malıfa mülkiyeti de sonsuzdur ben bir yıl belki 5 yıl sonra ama Allah'ın yardımı yakındır biiznillah ☝ sabredenler kurtuldu Rasullah ı dusun yemeye ekmek bulamıyor du ve karnına tad bağlayıp hendek kazmisdı hendek savaşında bulunca şükreder bulamayınca hamd ederdi oki Alemlere rahmet olacak gönderilmiş bir peygamber senin yaşadığım benim yaşadığım hayatı hayal eden bir çok insan vardır emin ol.

Rabbimin yardımı yakındır biiznillah ona dayan ons güven inşaAllah selamun Aleyküm selam ve dua ile

2|0
    0|0
    • Tesekkur ederm farkindaym bunlarin sadece uzuyo bni biraz o kadar Allah razi olsun

• Sen dediklerimi yao Allah'ın izniyle bir şeyin kalmaz yaralı Kalpleri gönülden istenilen duaları bilen Rabbimiz dır hayırlı geceler

• Saolasn hayrli gunler

• Hikayemi duysan yüreğine su serpilir , maddeye takılma bence bunlar senin için ileride anacağın değerli günlerin olacak ! Sakın sıkıntı yapma kendine klasiktir ama doğru dur sağlıgına bak.. Lütfen onların var benim yok deme. Neyin ne olacağı belli olmaz sen kendi zihnini geniş tutmaya çalış

1|0
    0|0
  • Tanrı yardım etsin diyelim. Zira müslümanlardan pek hayır gelmez. Bunada şükür et. Sen çok güzel yerlere geliceksin.

1|0
    0|0
  • Bence umudunu kaybetme
    Derslerini ihmal etme. Okulu bitirip iyi bir iş sahibi olup hem kendine hem de ailene faydalı bir birey olabilirsin
    Herkesin sıkıntıları var sonuçta. Allah'a yine de şükret. Duayı eksik etme

1|0
    0|0
  • Karaktersiz mi yok be bunu sıkıntı etme kendine ne var bwnde öyle büyüdüm çalıştık kazandık şimdi biraz daha iyi bizde banyo yoktu leyen de banyo yapardık yüzde seksen de öyle yani sizin hiçkimseden bir farkınız yok neden bu kadar olumsuz bakıyorsun ki hayata öyle yapma

1|0
    0|0
  • Çalışarak olur

1|0
    0|0
  • simdi sen cok calis ve okulunu bitir. ilerde istedigin o rahat huzurlu ev ortamini rahatlikla alirsin

1|0
    0|0
  • çaresızlık nedır bılmedıklerı ıcın

1|0
    0|0
  • Haline şükret allahın sabrı sonsuzdur ciddi diyorum kı bunada şükür de yeterli allah büyüktür..

1|0
    0|0
  • Herkesi yargılamak yanlış olur şimdi. Senin yaşadıklarını ben de yaşadım. Şimdi ailemin durumu iyi ama o günler de güzel geliyodu bana. Allaha şükürler olsun senin şuanki halinden daha kötü durumda yaşayanlar da var inan bana. 1 ay evde ocağım yoktu. Balkonda güneşte makarna yaptığımı bilirim. Sitem etme sen yine şükret haline. Allah herkesin rızkını verir elbet.

0|0
    0|0
  • Ama internet var.

0|1
    0|0
    • Ne interneti ya bursumla aldm telefn ve paket hepsi bu neyn kafasndasin

• Bu bir teselli bul yorumuydu. Paylaşabilmene vesile olan bir şeye sahipsin.

• En azından nefes alabiliyorsun ya. Yemek yiyebiliyorsun ya.

0|0
    0|0
    • ne teselli ama

• @yuyuyuyuyu keşke insanlar isyan etmeseler. Fakirlik zenginlik gelip geçici şeyler. Düzeltilebilecek şeyler

• haklısın😔

• bu bise degil

0|0
    0|0
  • Tek çare eğitimini alıp hayatını kendin güzelleştirmek. Zor olduğunun farkında bile olamam belki zor durum ama üstesinden gelebilirsin , dayan.

0|0
    0|0
  • telefonunun markası ne cici fakir kız?

0|0
    0|0
    • Telefonumu bursumla aldim tamam mi para biriktirerek 6 7 ay biriktrmeye ugrastm taksitle aldm neden sordunki telefn markami

• ne olursa olsun.. o kadar anlatmışsın fare var at var eşek var diye.. çok rahatsızsan o parayla telefon almaz gidip daha önemli işlerini hallederdin. sıçacak yerin yokken telefona para biriktiriyosan, sen fakir kal zaten

• Aylik 400 tl bursumla bide okulumda var ne yapmami bekliyosun. Ev mi aliyim bu paraya

• Yine sokacak bir evin var bunada şükret ya olmayanlar ne yapsın. Sabırlı ol halinizden ders çıkar çok çalış ve senin için başarı olsun..

0|0
    0|0
    • Evim oldgunu kim soyledi kiradayiz. Ve inan burdan cikarsak nasil geciniriz dye dusunuyorum. Şu an 220 kiraya veryoz tabi bazen veremyoz babmin iki kurus zor gecyo ev sahibi kirayi veremeyince kizyo zaten kiralar almis basini gdyo 500 den asagi ev yok bunu veremeyen 500 600 nasil versin😕

• Evin vardan kastım başını sokabilecfeğin bir yer var.. İşte sen babandan örnek al kendine çok çalış çok kazan kimse durduk yere bir yerlere gelmiyor..

• Kader

0|0
    0|0
  • bir evin olduguna sukret

0|0
    0|0
    • Evim oldgunu kim soyledi kiraciyiz

• demek istedigim basini sokacak bir yuvan var sokakta yasadigini dusun kimsesiz yapayalniz

• Şükretmeyi bilmelisin öncelikle. Belki de bu da senin sınanma şeklin. Unutma ki hayatta beterin beteri var ve daima kendinden aşağıda olanları gör. Sabret ki güzel günler gelsin. İsyan etme. Elin ayağı tutuyorsa sen zaten zenginsin.

1|0
    0|0
    • Isyan etmiyorum cok haklsin ama sadece uzuluyorum

• Saol kardesm elsik olma

• Çok ciddiyim ama daha önce yemin ederim yaptım sadece Allah rızası için. Sonuçta varsa, zor da olana yardım edeceksin. Biz böyle gördük hep. Unutma ki empati duygusuna sahip olabilmeli insan.

• Çoğu dedelerinin Nasıl evlerde yaşayıp onları o günlere getirdiğini bilmeyen insanlar arada bende öyle havaya girdiğim olur eski günleri hatırlamaya çalışırım

0|0
    0|0
    • Bunlar gecmste kaldi smdi kim boyle yasyo

• 10 sene önce benzerini yaşıyordum eve şofben gelmesi 4-5 sene önce oldu bende az çekmedim küçükken sobalı ev hala ama 2 soba var eskiden 1 vardı tek odada Yanyana yatardık

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence sobalı küçük bir evde büyüdüm ama hepsi geçti zamanla herşey düzeliyo bu günlerini özliyceksin haberin olsun☺

1|0
    0|0
  • Sanki herkes doğuştan iyi imkanlara sahip olarak doğuyor! Bak unv te okuyorsun ne guzel derslerine odaklan şimdiki halini dusunme mesleğini eline alır almaz daha güzel imkanlarda yaşayacaksın

1|0
    0|0
  • Şükret kardeşim şükret. Şükür önemli..

1|0
    0|0
  • Ileride isin olunca ailende sende feraha erersiniz insallah

1|0
    0|0
Yükleniyor...