Dinden anlayan yardım etsin nolur yardım edin?

Allah rızası için bir cevap verin. ben bugün yapmamam gereken şeyler yaptım. babam sinir krizi geçirdi ve Kur'an'ı ayağı altında çiğnedi. buna ben sebep oldum. o dinden çıktı bu yaptığıyla biliyorum. ne yapmamız gerek? yarın gidip babamdan da özür dileyeceğim onun ayaklarına kapanacağım gerekirse.. babamın ne yapması gerek? Nolur bilen yardım etsin kahroluyorum ben.

0|0
21|14

En İyi Erkek Görüşü

• sen ne yaparsan yap baban ölüm den beter olacak o senin yüzünden değil kendi yüzünden bitti sen özürünü dile ama o bitti bunu diyebilirim

0|0
    0|0
    • Bunun affı yok mudur? bakın buna sebep olan bizzat benim. Ben olayları bu noktaya getirdim. Çok üzülüyorum

• sebeb sen değilsin sebeb kendisi ona o davranısı yapması için kimse yap demedi o dinden de çıktı allah düşmanıda oldu o şimdi yaptıklarının cezasını çekecek emin ol ve sen ona bakacaksın baktığın sürede de kendi vebalini ödeyeceksin sanırlı ol

En İyi Kız Görüşü

• Ben de b, ir keresinde Kuran yakmaya kalkmıştım ama gel gör ki aşırı inançlı bir insanım nasıl böyle bir şey düşündüm bilemiyorum şimdi aklıma geldikçe tüylerim ürperiyor. Fiiliyata geçirmediğim için içim rahat ama fiiliyata döksem bile Allah affederdi bence. Eğer babanın durumu da benim ki gibi içinden yapmak istemeyip dışından sırf sinirinden yapıyorsa bence Allah affedecektir. Ama muhtemelen Allah bedelini ödetir. Sinirlendiği şeyin katlarca fazlasını yaşar. Ben sadece aklıma getirdiğim için bile bedelini ödedim :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Tovbe etmesi gerek carpilir bak er ya da gec.

1|0
    0|0
  • Tövbe etmesi

0|0
    0|0
  • Sen ne yapmış olursan ol: Baban kutsal bir kitap sonuçta, Kuran-ı Kerimi çiğnememeliydi.. Senin hiç bir suçun yok burada bence.. Baban müslümansa gider camii hocasına danışır. En mantıklı çözüm bu..

2|0
    0|0
    • Engel olamadım ama her şeye sebep olan da benim. Her şeyi ben getirdim bu noktaya. Pişmanlıktan ölüyorum..

• Yarın özür dile.. Bilerek neden çiğner ki bir insan.. Ateist mi oldu bir anda baban.. Konuyu bilmediğim için pek fazla bir şey söyleyemiyorum.

• Sinirli olduğu için öyle yaptığından dinden çıkmış olmayabilir
    Ama yinede kelime-i şehadet getirttir
    Yine de bu 0850 811 7777 numarayı arayıp durumu izah et fetvasını al

0|0
    0|0
  • İmamla gorus

0|0
    0|0
  • Tövbe etsin dinden cikmamis ama büyük gunah islemis... Pişman olursa gercekten donusu olmayam bir sey degil

0|0
    0|0
  • Babanın sonu kötü benden demesi

0|0
    0|0
  • Nasıl bir aile lan bu Allah dusmanima vermesin.

0|0
    0|0
  • ne bok yediğni brdan anlatsana sanki baban maç izleken top auta gitmişte ondan bu hareketi yapmiş gibi yazmışsın okuyanda babanda hata bulur ap yosması adamı neden çıldırttğını anlat vebalin büyük sen gibilerin...

0|0
    0|0
    • Ben bir namussuzluk yapmadım. Ailevi meselelerin büyümesine yol açtım, benim kötü bir davranışımla kavga büyüdü ve o da bunu yaptı. Emin ol pişmanlıktan içim sızlıyor. Sen de kimseyi kınama. Allah kimsenin başına vermesin. Kolay değil...

• Yav ben bôyle olmasını istedim mi sanıyorsun?

• naptığını yaz

• Tövbe etmeli en içten şekilde. Allah affetsin

0|0
    0|0
  • Özür dile ne yapıcan başka

0|0
    0|0
  • Biraz sen cik zipla

0|0
    0|0
  • Tövbe edip af dilemeli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 20

• Azcik imani olsaydi yapamazdi oyle birsey.. baban normal degil.. hocaya danisin elbetteki ama bolca tovbe etmeli elbetteki

0|0
    0|0
  • Hayır buna sen sebep olamazsın hiç bişey buna sebep olmaya yeterli olamaz. Babanın ne olucağını Allah bilir. Nasulh sanırım böyle yazılıyo tövbesini etsin ve nikahını tazelesin. Dinden çıkınca nikahtan da düşüyo annen ve baban. Önce tecdidi iman duası ve sonra da nikah tazeleme yapsınlar. Baban yaptığının pişmanlığındadır İnşallah. Rabbim affetsin :(

0|0
    0|0
  • Canım onu sinirlendiren sen olabilirsin hangimiz ailemizi sinirlendirmiyoruz delirtmiyoruz ki ama sonuçta Allah akıl fikir vermiş o an onu yapmaması gerektiğini farkında bir birey senlik bir durum olduğunu düşünmüyorum. ama sinir krizi dediğin ciddi anlamda bir kriz mi yoksa gerçekten sinirlendigi icin bunu mu dedin sinir krizi var sinir krizi var şimdi

0|0
    0|0
  • Pek bilgim olmadan söylüyorum o hareketi kriz geçirip bilinç dışı yaptığı için dinden çıkmış sayılmaz heralde. Tövbe eder affolur diye düşünüyorum sen de ozur dilersin aranız düzelir. Babanı üzme.

0|0
    0|0
  • Pişman olması ve bunu yaparken gören insanların yanında kelimei şehadet getirmesi lazım. Direk silinir günah.
    Insanlarin dinden cçıkmasına sebep olmayalım ama :(

0|0
    0|0
    • Peki ya benim ne yapmam gerek? Ben ne yapacağım :(

• Dindar bir aileden geldim. Hacı hoca kiziyim tabiri caiz ise. Benim dediklerimi yapması yeterli babanın. Affeden hocalar değil Allah'tır. Diğer dünyada kafir diye şahitlik yapmamanız için dinen sizin önünüzde tövbe etmesi ve kelimei şehadet getirmesi yeterli. Allah her şeyi affeder. Kinci değil :)

• Sen zaten pişman olmuşsun. Tövbe et. Eğer kafir denilebilecek bir şeyler yapmadn ise tövbe et. Yaptiysan yine buna şahit olan insanlara pişman olduğunu ve Müslüman olduğunu söyle ki şahitlik ederken imanı saglamdi desinler.

• Kahrolacak bişey yok naptın da Ada'mı delirttin tövbe eder dua eder babanı Allah affeder sen kendini önce babana affettir sonra Allah'a

0|0
    0|0
  • Kimseye danışmasına gerek yok kardeşim. Din o çiğnediği kitapta yaziyor. Allah samimi tövbeleri kabul eder. Senin bir hatan olduğunu sanmiyorum. Yinede tövbe çekip yoluna devam et. Babanda kelimeyi sehadet getirip tovbe etsin. Allah her şeyin en dogrusunu bilir.

0|0
    0|0
  • Allah merhametlidir yapacagı tek şey af dillemem esas babanın kendisini Allaha affettirmesi gerekiyor. ve her ne yapmış olursan ol babanın sinir krizi geçirse bile kuranı çiğnememesi gerekirdi yaptıgın şey çok büyük bir şeyde olsa yaptıgı yanlıs. ama bence dedigim gibi Allah merhametlidir

0|0
    0|0
  • naptinda boyle bisey yaptirdin?

0|0
    0|0
  • Tevbe etsim şahadet getirsin özür namazı kılsın Allah dan af dilesin

0|0
    0|0
  • Buna ne sebep ola bilir? bir insan nasil Kuran'i Kerimi ayaklaya bilir ki? Ancak tovbe etsin baska bir care yok.. Allah bagislayandir pişmansa eger tovbe etsin

0|0
    0|0
  • Babanı bu kadar cıldırtacak ne yaptın merak ettm dogrusu

0|0
    0|0
    • Ailevi meseleler yüzünden ve benim etkimle bu hale geldi

• üstü kapalı bir şekilde durumu istersen bana anlatabilirsin mesaj atarak annem dindar bir insandır ona danışabilirim

0|0
    0|0
  • Tevbe etmesi lazım hatta belki dinden bile çıkmıştır tekrar musluman olsun

0|0
    0|0
  • Kuran la ne alakası var peki

1|0
    0|0
  • Boşver din falan yalan zaten iyi bir şey yapmışsın :D

0|0
    0|0
  • Yoksa siz hala maymuna dönüşmediniz mi?

0|0
    0|0
  • Tövbe etsin. Kimse kuran çiğnemeyle dinden çıkmaz. Allah'a şirk koşmadıysa, kâfir olmayan birine şeytan, kâfir demediyse neden dinden çıksın ki?

0|0
    0|0
  • Kelime işadet getirsin tevbe etsin

0|0
    0|0
  • Tövbe edip şehadet getirsin zaten kalpten pişmansa Allah affeder inşallah
    ya zaten gizlisin ne yaptıgında baban böyle çıldırdı ya söyler misin merak ettim

0|0
    0|0
Yükleniyor...