Ailenizin ve yaşadığınız coğrafya'nın size aşıladığı dine mi inanıyorsunuz?

Her zaman kafama takılan bir sorudur bu. Yasadigimiz cografya sahip oldugumuz aile bize neyi ogretirse o dine mi mensup oluyoruz. Avrupanin cogu hıristiyan. Acaba avrupa da dunyaya gelseydim hıristiyan mi olurdum yoksa orda dogmus olmama ragmen ailemin de dindar bir hıristiyan olmasina rağmen arastirip müslumanligi bulurmuydum. Bize sorulmadan kimliklerimizde daha dogar dogmaz dini islam yaziyor ama bunu ben secmedim ki. Bebeklerin dini olmaz ki bebektir o ve ne aşılanirsa ona inanir. Bazen kafam karisiyor pagan inanclari bize hep putperestlik diye anlatildi ilkokul siralarinda cok gulduk belkide ya tasa da buna ota da tapilmaz ki diye. Hep buyucu dendi seytan dendi durdu. Ama hic arastirdik mi acaba biz neydi bu cok tanrili dinler? Bana hepsi birbirinin baska suretlerde kalip bulmus hali gibi geliyor yahudilik hiristiyanlik muslumanlik. Sanki hersey birer mitoloji ve fena kandiriliyoruz gibi geliyor bundan da en buyuk zarari tek tanrili dinlere gecerek ataerkil bir egemen sinif icinde kadinlar gormus gibi geliyor

1|2
2137

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 36

Kızlar Ne Diyor 20

Yükleniyor...