Arkadaşlar şimdi benim bir eniştem var Fetullahçı kolonya abdesti bozar diyor. Bende Hanefi mezhebinde bozmaz diyorum?

Arkadaşlar şimdi benim bir eniştem var Fetullahçı kolonya abdesti bozar diyor. Bende Hanefi mezhebinde bozmaz diyorum? Sizce kolonya abdesti bozuyor mu?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• kolonya nasıl abdesti bozuyor o ne kadar saçma bir düşünce islam dininde akıl ve mantığı kullanarak doğruyu bulursun

0|0
    0|0
    • Ya zaten Hanefi mezhebinde bozmuyor uçucu alkol olduğu için ama diğer mezhepleri bilmiyorum. Ama Fetullahçılar iyice kafayı yediler

• Sonuç olarak ben Hanefi mezhebinde bozmaz diyerek haklıyım
      Şafii ler düşünsün

Kızlar Ne Diyor 1

• Akol, necis yani pis değildir. Bu sebeple alkol, değdiği yeri necis yapmaz.
    Alkolün haram olması temizlik-necaset yönüyle değil, içildiğinde sarhoş edici özellikte olmasıdır.
    Bundan ötürü içerisinde alkol bulunan kolonya kullanılması abdesti bozmaz ve namaza da mani değildir.

0|0
    0|0

• Kolonya parfüm deodorant vb. şeyler abdesti ve orucu bozmaz.
      İmamı Azam bunlar necis değil bunlarla namaz kılınabilir demiştir. Ancak imam Şafi, içinde etil alkol olduğu için sürülen yerin yıkanması gerekir demiştir.
      Bunu buraya yazıyorum sana katılıyorum Görüldüğü üzere dediğim gibi Hanefi mezhebinde bozmuyor Şafii de ise bozuyor

• necis pis demek

• @ismail_garip evet yaziyo zaten orda

Erkekler Ne Diyor 2

• İslam bu kadar şekilci ve basit bir din değil bence. Ben olayın özüne bakıyorum

0|0
    0|0
  • kolanyada alkol var bozar dogru. fetoculugunu bilemem ama dogru soylemis

0|0
    0|0
    • Uçucu alkol var Hanefi mezhebinde bozmaz

• her meshepte bozar cunku alkol butun mesheplerde haramdir . bilerek koklasan bile abdesti ve hatta guslüde bozar

• İmamı Azam Ebû Hanife hazretleri bozmaz diyor mezhebin kurucusu neyi iddaa ediyorsun ki hâlâ

Yükleniyor...