Kadın ve erkek gercekten eşit midir?

Ben eşit olduğunu düşünmüyorum. Eşitlik adalet karşısında olmalıdır. Ancak bir kadın bence erkeğin yaptığı her işi yapamaz. Bu bizim fitratimiza uygun değil. Biz narin kibar ve gücü bir yere kadar bir şeylere yetecek insanlarız. Gidip bir kadın bir erkek gibi inşaat ustası olamaz mesela. Olmamalı da. Kadın için en ideal meslek öğretmenlik falandir ki ben gerek duymadiktan sonra ihtiyaç yoksa kadının çalışmasına da gerek yok diyorum. Çeşitli kurslara gidip kulüplere üye olup vakit geçirebilir kendini geliştirip iyi bir anne olup sağlıklı zihinde çocuklar yetiştirmek en büyük görevidir. Ama elinde bir mesleği olmalıdır

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tabi ki eşit değildir. Çünkü kadınlar daha üstündür. Ben erkeğin üstünlüğünü sadece kas gücünde kabul ederim. Onun dışında kadınların gerek beyin yapısı, gerek el becerisi yönünden üstünlükleri zaten ortadadır.
    Ayrıca toplumsal yapı gereği kadınlar aynı anda birsürü işi yapabilme kapatisetesiyle yetiştirilmektedir.
    Erkeklerin işi kolaydır demiyorum. Onların üzerinde de toplumsal baskı vardır ama malesef hep göze batan kadınlar olmuştur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Senin dediğine göre "Her ülke kendi parasını bassın herkes bedavadan zengin olsun" Ama öyle bir dünyada yaşamıyoruz

0|0
    0|0
  • Esit degil kadinlar daha ustun

0|0
    0|0
  • Hayır kadınlar ayrıcalıklı

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit diyorlar ama ne hikmetse HEP KADINLARIMIZ ÖLDÜRÜLÜYOR.

0|0
    0|0
  • bencede öyle ama çıkıp söylesen kadın düşmanı olmuş oluyosun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hkuken eşit toplumsal olarak maalesef değil

0|0
    0|0
  • Delirdin mi. Tabii ki üstün değiliz.

0|0
    0|0
  • İşte senin gibi kadınlar yüzünden toplum bu halde. bir kadın olarak kendini erkeklerle eşit görmezsen erkekler niye görsün ki? Kadın gayet de erkek işlerini yapabilir ben mesela çalıştığım iş yerinde erkeklerin yapamadığı elektrik tamirat işlerini yapardım işten çıkmadan önce. Tamam bir inşaatta çalışmak gibi ağır iş değil ama onu da yapabilececk kadın var. Erkek böyle yaratıldı diye bir şey yok. O zaman hiçbi şey bilmeden yaratıldık diye okuyup öğrenmeyelim de bu mantıkla bakarsak. Mesleğin kadını erkeği olmaz kimse kadını bir kalıba sokamaz. Anca öğretmen olsun bankacı olsun ya da çalışmasın cocuk doğursun kadın olmak bu demek değil

0|0
    0|0
    • Ben okumasın öğrenmesin demiyorum yanlış kalıplara sokma söylediklerimi.. Bu aşılanan zihniyet kadına değer vermeyen kadından faydalanan bir zihniyet benim gözümde. Kadını modern köle haline getiren bir zihniyet. Ben de bir kadınım kendimi neden aşağılayayım. Aksine ben kendime değer veriyorum benim bir misyonum var. Bana verilen en kutsal sey anne olmak ve benim ilk görevim iyi bir evlat yetiştirmek. Bunun için de bilmek araştırmak öğrenmek..

• Kadın isterse bir erkekle aynı işi yapar. Gerekirse inşaatta da çalışır ama bu durum onu bedenen ve ruhem yıpratır. Çünkü fıtratı buna musait değildir. Ben başla görevi yok demiyorum ilk görevi diyorum. Çalışıp çocuğu krese bırakarak annelik olmaz. Tekrar altını çiziyorum ihtiyaç yoksa eğer. Zaten böyle bir mecburiyet varsa elbette elinden geleni yapmalı

• Benim de ahsettiğim o değil elbette ki ben de daha yeni doğmuş çocugu kreşe bırakmaya karşıyım. Ama biraz büyüyünce çalışabilir. Benim kızdığım kadını basite indirgemen. Tamam isterse yapar ama ben de inşaatta çalışsınlar demiyorum. Ama yüzlerce meslek varken kadın için en ideal meslek öğretmenlik falandır demek kalıba sokmak

Yükleniyor...