#Yılan derisinden yapılmış ayakkabı giyer misiniz? Canlıların kürkü için öldürülmesine tepkiniz nedir?

Dünyada her yıl 50 milyondan fazla hayvan kürk için öldürülüyor. Timsah, fok, kedi, kaplan, köpek, tilki, rakun, kaz, sincap ve vizon gibi hayvanların derileri kürk yapımında kullanılmakta.

Yılan derisi nadir de olsa bazı çanta ve ayakkabı yapımında kullanılabiliyor. Peki siz bir yılan derisinden yapılan bir ayakkabıyı giyer miydiniz?

#Yılan derisinden yapılmış ayakkabı giyer misiniz ?

• Giyerim.
    11% (10)31% (4)14% (14)Oy Ver
  • Giymem.
    89% (80)69% (9)86% (89)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Yahu bunun başlığı sadece ''Yılan derisindne yapılmış ayakkabı giyer misiniz?'' idi o son soru cümlesi olan ''Canlıların kürkü için öldürülmesine tepkiniz nedir?'' cümlesini kim ekledi oraya :D :D

1|0
20|2

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle hayir cunku hayvanlarin sirf kurku veya derisi yuzunden oldurulmesine karsiyim
    Giymemde giydirmemde

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Neden giymeyelim allah onları etinden sütünden derisinden faydalan diye yarattı o zaman ağaçları kesip mobilyada yapmayalım taşta oturun

1|0
    0|0
    • Allah yok ac gözünü cahil yaratık

• @JustDance8 allah senin belanı vermesin :D rabbimden dileğim ahirette seni karşıma çıkarmasıdır. Birşey olacağından değil sana güzel bir kapak yapmak istiyorum :p

• Kardesim allah etinden sutunden yararlanalim diye yaratti tamamda sen orda inek oldurmuyosun keyif icin kac cesit hayvani oldurup derisini alip geri kalanini atiyosun bu kötu

Kızlar Ne Diyor 19

• Bu gericiliğin cahilligin ta kendisi yüz yollar önce insanlar kumaş vb şeyler olmadigi için avladiklari hayvanların derilerini kullanirmis peki ya simdi avlanmak bir marifet kürk vb şeyler giymek moda olmuş bu nasil bir mantiktir ki hayvanlari öldürmeden giyinme imkanin varken bu caniliği moda yapanlar sadece cahil ! Çok sinirlendim simdi haaa :)

0|0
    0|0
  • Giymem tabiki çok zorda kalmadıkça

0|0
    0|0
  • Hayır tabiki.

0|0
    0|0
  • Herşey insan için yaratıldı tüm canlılarda öyle Allah en üstün ırk olarak insanı yarattı ve faydalanabilmeleri için bunları nimet olarak verdi yılan sadece serisiyle değil eti ile zehiri ilede çok faydalı bir hayvan ve diğer hayvanlarında bilmesekde şu an ilaç yapımında kullanılan binbir türlü faydaları var giyerim giymesine lakin hayvana sırf derisini almak için yapılan videoları izledikten sonra vicdanım parçalandı eziyet edilmeden hayvanın canı alınıyorsa giymekte bir sakınca görmüyorum hatta insan vücudundaki tüm organların en hassas damarları ayak altından geçer saçma saçma ne olduğu belirsiz sağlıksız plastik ayakkabılara para vermektense deri giymeyi tercih ederim daha sağlıklı ve güvenli :)

0|0
    0|0
  • Daha önceden almıştım var giyiyorum

1|0
    1|0
  • giymem giyilmemesi taraftarıyım. insan derisinden olursa giyerim 😂

0|0
    0|0
  • Kesinlikle giymem.

0|0
    0|0
  • Giymem , razı değilim

0|0
    0|0
  • Hayır giymem yanlış olması biryana tarzim bile değil.

0|0
    0|0
  • hani derler ya hiçbieye asla yapmam deme büyük konuşma ama bunu asla yapmam

0|0
    0|0
  • Giymem suni deriyle de aynı görüntü elde edilebiliyor sonuçta illaki yılan derisi ya da başka bir hayvanın deri görünümü isteniliyorsa suni deri kullanılmalı bence

0|0
    0|0
  • Hayır ya yazık güzelde durmuyor zaten ama kürk severim tabi sahte kürk gerçeğini asla..

0|0
    0|0
  • Giymem. Böyle meraklarım yoktur.

0|0
    0|0
  • Tiksiniyorum insanlardan

0|0
    0|0
  • Asla giymem. Ustune para verseler yine giymem.

0|0
    0|0
  • Giymem.😕

0|0
    0|0
  • Giymem. Sahte deriyse giyerim ama goruntusu guzel

0|0
    0|1
  • Kesinlikle giymem

0|0
    0|0
  • Asla giymem assla.