Dünyanın en güzel dili hangisi?

japoncasından fincesine, isveçcesine, ruscasına, hintcesine, tüm dillerle ilgilenmeyi seven biri olarak söylüyorum dünyanın en güzel dili türkce. türkler göçebe bir milleti bu yüzden yapısı gereği dilleri de hızlı yaşamlarına uygun gelişti. hızlı iletişim kurmak açısından. mesela ingilizceyle kıyasladığında türkçenin sondan eklemeli bir dil olması müthiş bir zenginlik oluşturur. dilci değilim ama düşünüyorum ki diller üzerine köklü araştırmalar yapan insanlar bu konuda hakverecektir bana

Güncellemeler:
çoğunluk sanırım detayı okumamış. yoksa aynı tarzda bir açıklama da yapardınız nedeniyle ilgili.
mantıklı bir açıklama daha dogrusu bilimsel bir açıklama güzel olurdu. sırf amerikan filmlernden etkilenmeniz gibi nedenler,, ergence

0|1
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Evet öyle zaten

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Kendi kendime konuşurken veya içimden geçirirken kullandığım dil neyse odur tatlı olan istediğin kadar dillere merakın olsun istediğin kadar iyi bil iç sesin hiç değişmez😄

1|0
    0|0
    • bu da güzel bir bakış açısı fakat cidden yapısı gereği incelersek türkce çok özel bir dil.

• Evet bende öyle düşünüyorum Kelime türekmediki eklerdeki zenginlik ve çeşitlilik dikkat çekiyo her şiveye uygun çekimler var. Yabancı dillere öyle pek merakım yok ama Bilmiyorum tahmin etmiyorumda Türkçe kadar şivesi olan başka dil olsun

• İngilizce bana göre üstelik en kolay dil. 1 ayda kaptım. Önemli olan ülkesinde öğreniceksin. Gerçekten çok kolay herkez yapabilir

0|0
    0|0
  • Fransızca

1|0
    0|0
  • türkçe tabiiki

0|0
    0|0
  • Cince

0|0
    0|0
  • Fransizca

0|0
    0|0
  • İngilizce fakat amerikada konuşulan.

0|0
    0|0
  • İngiliz aksanı kadar güzeli yok.

0|0
    0|0
  • Çorumca 👍

0|0
    0|0
  • İtalyanca güzel
    Fransızca da

0|0
    0|0
  • ispanyolca

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• korece kulağa çok hoş geliyo

0|0
    0|0
  • Rusca

0|0
    0|0
    • kesinlikle en işe yaramaz dillerdendir

• Azeri Türkçesini de çok severim

0|0
    0|0
  • Türkçe 😏

0|0
    0|0
  • Evrensel olan insanlık dili

0|0
    0|0
  • Türkçe

0|0
    0|0
  • Hajime maste
    Watashi wa İrem duse

:)
    Bence anlaşıldı
    Dewa mata!

0|0
    0|0
  • İngilizce

0|0
    0|0
  • Hollandaca (aslında dil değil lehçe ama yinede çok hoşuma gidiyor). Rusçada güzel. Sanırım kaba dilleri daha çok seviyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...