Namaz kılmayı bilmiyorum öğrenmeye çalıştım öğrenemiyorum?

Namaz kılmayı bilmiyorum öğrenmeye çalıştım öğrenemiyorum. Yanımdakilere baka baka kılıyorum sizce yaptığım şey doğrumu? yaşım 18

0|0
14|8

En İyi Kız Görüşü

• Yavaş yavaş öğrenirsin. Çok dert etme.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yaptığın şey yanlış değil günah. doğru yazılmış , bir ilmihal kitapı al , oku ve öğren. namaz hocası da olur...

0|1
    0|0
    • yaptığım şey günah mı?

• tamam sağolasın bilgilendirdiğin için

• sen de sağol.

Kızlar Ne Diyor 13

• Öğrenene kadar herşey mübah. Camide hocayla kıl namaz. Ben annem yanimda sesli süre okuyarak öğrendim. :)

0|1
    0|0
  • İnternette tablo seklinde var onları al tek tek kartonlara yaz mesela sabah namazı bir kartonda öyle namazı bir kartonda olsun ama birz büyük yaz secdadenin önüne koy ordan bakarak kıl sonra ezberliyosun zaten

0|1
    0|0
  • İlmihâl al öğrenirsin zor birşey değil

0|1
    0|0
  • internetle bununla ilgili bir sürü görsel ve video var 15 dk ayırsan öğrenirsin

0|1
    0|0
  • Sureleri okuyan cihazlar filan var bir süre onlarla kıl zamanla alışırsın inşallah. 😊

0|1
    0|0
  • sürekli baka baka kıl öğrenirsin bir süre sonra :)

0|1
    0|0
  • Yakında bir cami varsa git imamla konuş o sana iyi öğretsin

0|1
    0|0
  • Kitaplar var

0|1
    0|0
  • birinden yardim al, camiye git yardimci olurlar.

0|1
    0|0
  • Öğrenebilirsin ama önce duaları bilmelisin eğer bilmiyorsan

0|1
    0|0
    • Biliyorum Allaha şükür sadece kılarken yanımdakilere bakıyorum göz ucuyla belli etmeden

• önüme bakıyorum yanımdakilere bakıyorum derken nasıl kıldıklarına bakıyorum

• Bakmasan daha iyi

• namaz seccadesi var kıldırıyor sana onlardan alsana

0|1
    0|0
  • Zamanla düzelir alışırsın ablacım.

0|1
    0|0
  • Ögrenirsin bizde ögrendik dövüle dövüle 😄

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Sure ve duaları biliyor musun?

0|1
    0|0
  • Bişe olmaz. Bende ilk başta bakıyordum. Sonra öğrendim evde 1-2 gün çalışsan bile öğrenirsin. Kolay zaten

0|1
    0|0
  • namazı öğreneceğine bilimi öğren, gerçekleri öğren, dinini sorgula

0|1
    0|0
    • Sen namaz kılmadan takva üzere olmadan hakla batılı ayırabileceğini mi zannediyorsun. dinini sorgalsan zaten bu adama namazı bırak demezsin

• Müslüman olan kötü insanlar cezasını çektikten sonra cennete gidecek ama gayrimüslim iyi insanlar sonsuza dek cehennemlik.. allah benim cehenneme gideceğimi bile bile beni yarattı
      her şeyi bildiği halde ne yapacağımı bildiği halde beni sınıyor.. buna mantık veremiyorum

şu soruyu incele, kuranda bunun gibi bir çok bug var
      www.kizlarsoruyor.com/.../q5329378-cehennemde-de-iyi-insanlar-olacak-mi

• Kardeşim haklısın gayrimuslimler sonsuza dek cehennemlik ama onların hayatlarının Allah katında bir değeri yok ancak peygamberlerin ve onlara uyanların değeri ama neden yok Allah c. c. Asla Müslümanların mağlup etmez kafirler karşısında sadece Müslümanlar meyletmekten kaybederler yani kafirlere benzemekten tarih boyunca böyledir onlar sadece imtihanın bir parçalarıdır diceksin ki neden Müslümanların üzerinde hakimler şu an çünkü son 200-300 yıldır Müslümanlar dinlerinden soğudular meylettiler içki içip dina etttiler gavurlara benzediler mevlaya sevimsiz geldiği için duşmanları musallat etti peygamberimizi duşun kureyşki kuru ekmek yiyen bir kadının oğlu olarak doğdu hiçbir şeyi yoktu bir avuç Müslümanla dünyaya islamı yaydı o oldukten sonra da devam etti Başka sorun var mı cevabım yeterli oldu mu?

• Kardeşim benim yaş 18 ben kılıyorum elhamdülillah watsapp numaranı ver sana ayrıntılı bir şekilde öğreteyim sunnetleriyle beraber abdestin sünneti günlük sünnetler vs. Çok güzel bir şekilde öğretebilirim yeterki numaranı ver

0|1
    0|0
  • Bununla ilgili rehber kitaplar var kardeşim çokta zor değil yeterki iste Allah sana yardım eder

0|1
    0|0
  • Öğrenirsin inş

0|1
    0|0
  • Bende önceleri zorlandım ama şimdi iyi biliyorum hep cemaatle kıl öğrenirsin

0|1
    0|0
Yükleniyor...